Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Milyen tankönyvet javasoltok?

Milyen tankönyvet javasoltok?

Figyelt kérdés
Szeretnék nyáron (jobban) elmélyedni a weblapkészítés és programozás rejtelmeibe. Némi alapom van.
2012. jún. 9. 08:08
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem először kezd a programozást Pascallal. Aztán, hogyha az már nagyon komolyan jól megy ess neki a C#-nek, Java-nak. Hogyha ezek már abszolút jól mennek a weblapkészítés már gyerekjáték lesz. Ne úgy képzeld ezt el, hogy 2-3 hónap... Osztálytársam hatodikas kora óta programozik, akkor Pascallal kezdte ő is, most meg már WP7-re írja magának a programjait, amellett, hogy egy komplett botnet-hálózatot is kiépített már magának.
2012. jún. 9. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Pascal manapság?

Ugyan már, akkor már Delphi inkább.


Ha a weblapok érdekelnek, akkor tök fölösleges ezeken végigmenni.

Kezdésnek egy kis html és css, hogy a weboldal felépítése meglegyen, majd jöhet a dinamikus, programozós része a PHP tanulás.

Ha ez megvan, akkor már elég sok mindent meg lehet csinálni.

Illetve ha a PHP-val már van egy kis programozási alap, akkor könnyebb lesz esetleg más nyelvek felé elmenni.


(Hmm C# és Java... A kettő nagyon hasonló tök fölösleges mind a kettőt tanulni...)

2012. jún. 9. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Drone007 ***** válasza:

Az offline nyelvek ismerete nem feltétele a webprogramozásnak, de jó alapokat szolgáltathat a tematikus gondolkodásmód elsajátításához. A javascript nyelvezete nagyon hasonló a C nyelvéhez, ezért is hasznos, ha már ismered a C (C#, C++) programozási nyelvet.


De mint írtam, ez egyáltalán nem feltétel! A webprogramozás alapjaihoz jól kell ismerned a HTML leírónyelvet, a CSS formázónyelvet, a Javascriptet, a PHP scriptnyelvet, az SQL hívásokat. Ha a programozási alapjaid megvannak, akkor csak minimális segítségre van szükséged, hogy tudd alkalmazni is az ismereteidet. Ehhez nyújthat segítséget a Zsebkönyv könyvcsalád.

[link]


De ez még csak az alapja annak, hogy weblapokat építs. Vagyis: ez csak a recept a leveshez. Ahhoz, hogy jó weboldalakat építs két dolog kell: webergonómia, és folyamatos naprakészség az új technológiákból.

Az előzőhöz ajánlom ezt a könyvet:

Steve Krug: Ne törd a fejem!

Az utóbbihoz, pedig azt, hogy bújd a netet, és minden újdonságot próbálj magadévá tenni (nem lopni, hanem megérteni a trükk/technológia alkalmazásának menetét).


Sok sikert!

2012. jún. 10. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Utolsónak elsősorban: igen, többnyire így csináltam eddig. Megnéztem, aztán megpróbáltam megtanulni valahogy és gyakorolgatni, variálni a dolgokat a kódoknál. Lett is egy-két kezdetleges lapom.


Anno még egy info-s ismerősömtől is tanultam egész sok mindent, most meg egy családtagnak szeretnék honlapot, kicsit jobbat és igényesebbet. Szóval ezért állnék neki "olvasgatni". :-)


Köszi az ajánlatokat.

2012. jún. 10. 21:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!