Weboldal háttérképének milyen méret a jobb megoldás? Egy viszonylag nagy felbontású (pl.2800x2000px-es, hogy tényleg nagyot mondjak), vagy egy pl.1200x900px felbontású, esetleg egy kisebb, pl.480x480px-es de végtelenítve?
Én inkább a kisebbre szavazok, mert fájlméretben is kisebb, gyorsabban fog letöltődni. Ha nagyot használ (2800 szélesre sosem lesz szükséged), akkor esetleg jó jpg tömörítéssel.
Másik opció, ami jól nézhet ki, -nem tudom, milyen tartalmú lenne az oldal - egy viszonylag széles, középre igazított kép, ami nagyon alacsony, és csak függőlegesen ismételtetnéd. Vagy ugyan ez, mondjuk végén kis színátmenettel, pl. átmegy feketébe és a háttérszín fekete, ami azt az illúziót adja, hogy széles a képed, de közben nem is annyira, viszont az átmenet széle és a háttérkép egy azon színű lenne, így nem tűnne fel a határa a képnek.
Az ismétlésnél pedig mindig figyelj, hogy ne legyenek feltűnőek a kép széleinek helye.
Szóval csak okosan, nem kell nagyon nagy kép, pár tíz, maximum pár száz kilobyte-nál pedig több ne legyen, mert van, akiknek a net sebessége lassú.
Látogatóként nem szeretek semmiféle háttérképet, ami elvonja a figyelmemet a tartalomról, különösen a fotókat.
Mindenképpen olyan legyen – ha nagyon ragaszkodsz hozzá –, ami nem lassítja az oldal betöltődését. indexed color, lehető legkisebb színszámmal, amit megenged.
Köszönöm a válaszaitokat, segítettetek.
2. válaszoló:
Köszönöm. Ez a „…viszonylag széles, középre igazított kép, ami nagyon alacsony, és csak függőlegesen ismételtetnéd… a végén kis színátmenettel, pl. átmegy feketébe és a háttérszín fekete” javaslatod nagyon tetszik nekem.
Csak a megvalósítás lépései nem teljesen egyértelműek még számomra. Ezért kérdezek.
1., Ha az oldalt fix 1000px szélesre tervezem, középre igazítva, akkor mi lenne szerinted a megfelelő „viszonylag széles” kép mérete?
2., Mi lenne az ideális „nagyon alacsony” kép magasság?
3., Hogyan lehet megoldani a színátmenetet? Mert ugye a kép színei adottak, és ha azt ismétlem, akkor az ismétlésben is ugyanazok a színek maradnak.
Vegyük példaként egy olyan képet amiben a világos-közép szürke színek dominálnak. A hátteret meg feketére állítanám.
Ekkor hogyan tudom megoldani a színátmenetet? Függőleges ismétlés esetén?
Csak egy darabig ismétlek, majd onnantól pedig a háttérszínt is valamilyen színátmenetes ciklussal határozom meg?
/Az oldalra történő színátmenettel nincs gondom (így első átgondolásra), mert eleve olyan alacsony képet készítek, amiben már magában a képben megoldom oldalra a színátmenetet, világos-középszürkéből feketébe./
Figyelmetlen voltam.
Most ismét elolvasva a hozzászólásodat, már egyértelmű, hogy Te eleve az oldalirányú színátmenetre gondoltál.
A 480x480 pixeles is nagy.
2800x2000? gondolkozz már...
montihun:
Persze tudom, hogy a 2800x2000 is batár nagy.
Ezért is írtam a kérdésben mellette azt, "...hogy tényleg nagyot mondjak.".
Gyakorlatilag ezzel a nagy mérettel egy szélsőséges lehetőségre szerettem volna csak rákérdezni, a többi alternatíva mellett.
Gyakorlati oldalról, az oldal gyorsaságát, kezelhetőségét és ezáltal látogatóbarátságát tekintve nyilván az a jó, ha minél kisebb a kép (memória), hiszen a lassabb gépeken is viszonylag gyorsan tud betöltődni.
Köszönöm.
Mielőtt nekilátunk egy oldal megszerkesztéséhez el kell döntenünk, hogy mekkora helyet foglaljon a képernyőn, Illetve mekkora hasznos területei legyenek.
Hasznos terület:
Az a terület ahol olyan tartalom van elhelyezve, amit a látogatónak feltétlen látnia kell.
760px széles weboldal:
Általában kisebb tartalomnál szoktuk ajánlani a 760px széles weboldalakat. Ez a szélesség optimális mivel egy 1024x768 -az felbontású monitoron még úgy is teljes felülettel látható, hogy a kedvencek ablak nyitva van. A régi 800x600-as monitorokon teljes szélességében oldal görgetés nélkül is látszik. Igaz a 800x600-as felbontást már szinte senki nem használja, de az 1024x768-as még rendkívül elterjedt, ezért számolnunk kell vele.
Hátránya viszont, hogy ha hirdetéseket vagy komolyabb szöveganyagot akarunk megjeleníteni, akkor már keskenynek bizonyul. Amennyiben Ön, más cégek vagy saját reklámjainak helyet kíván biztosítani, akkor a 955px széles oldalt kell készíteni.
Egy dolgot soha ne feledjünk, minél szélesebb oldalunk, annál több információt tudunk a látogatóinkkal közölni anélkül, hogy a képernyő gördítésére lenne szükség. Minél több információval szembesül a látogató annál nagyobb az esély, hogy megfogja valami az oldalon.
955px széles weboldal:
Nagyobb komolyabb tartalommal bíró oldalakhoz szoktuk ajánlani, vagy olyan esetekben ahol jobb oldalt reklámhirdetéseknek, partnereknek vagy logóknak helyet akarunk biztosítani. Ilyen méretű weboldalt egy 1024x768-as felbontású monitoron teljes képernyőszélességben ki tudunk használni. Egy újfajta TFT (lapos) monitor normál felbontása 1280x1024 pixel, ezen a korszerű monitoron még a kedvencek sávnak is úgy helyet tudunk biztosítani, hogy az oldal még teljes méretében látható marad! /levihomestudio . hu/
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!