Mit rontottam el?

Figyelt kérdés
Csináltam egy honlapot NVU-val, vagyis nem nevezném még honlapnak, mert nagyon kezdetleges, tehát csak próbából tettem fel az uw szerverre, de az a problémám, hogy a képek nem jelennek meg, vagyis Google Chromon csak a menü jelent meg és a képek kerete Exploreren pedig a háttér a menü és a képek kerete.. köszi
2011. nov. 14. 22:36
 1/7 anonim ***** válasza:

Abszolút vagy relatív a képek hivatkozása? Tipikus hiba, amikor a képek nem a tárhelyen lévő mappa/kép.jpg elérési útvonallal szerepelnek, hanem C:/documents and setting/..../kép.jpg-ként.

Előbbinél a képek betöltődnek, mert ott van a szerveren a kép, és elérési útvonala. Utóbbi esetben fixen a te gépeden lévő fájlra hivatkozik, ami ugye egy külső szerveren nem található meg, így nincs mit betölteni.

2011. nov. 14. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Aha értem köszi, akkor ez volt a gond, de most meg a feltöltött képek elérési útvonalát nem tudom hol van, hol érem el...
2011. nov. 14. 23:35
 3/7 A kérdező kommentje:
ohh.. megvan! NAGYON KÖSZI
2011. nov. 14. 23:37
 4/7 A kérdező kommentje:
Na mégsem... ez az elérési útvonal nem nagyon akar összejönni... az "ftp://ftp.uw.hu/akarámi" sem jó
2011. nov. 15. 00:23
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem kell neki teljes címet adni. Hiába az FTP-re hivatkozol teljes címmel, úgy sem jó.


Van az ftp-szerver, és mondjuk a gyökerében van minden kép. Akkor a kép hivatkozása ennyi: kep.jpg

Ha mondjuk egy kepek almappában van a képed, akkor a hivatkozása: kepek/kep.jpg


Nem kell semmilyen plusz előtag, mert ugyanúgy abszolút hivatkozást hoztál létre, de relatív kell.


[link]

[link]

2011. nov. 15. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
még mindig nem jó valami, a képek már jók, csak azt nem értem, hogyha letöröltem a 80. index.html-t is, akkor miért jelenik meg még mindig az amelyiket elsőként töltöttem fel?
2011. nov. 15. 20:33
 7/7 anonim ***** válasza:
A böngésződ mentette el csak a lapot. Ctrl+F5-el frissülni fog. (böngészőben nyomd meg)
2012. márc. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!