Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Mesélne valaki nekem a webdesi...

Mesélne valaki nekem a webdesigner szakmáról?

Figyelt kérdés
Elkezdett érdekelne ez a szakma,de teljesen zöldfülű vagyok. Első sorban az érdekelne,hogy mennyire könnyen tanulható a “programozói” része. Illetve,hogy mennyire telített a szakma. Ha kitanulja az ember el tud helyezkedni vagy vannak már annyian mint égen a csillag? És ha esetleg valakinek van tapasztalata ilyen tanfolyamokról akkor azt is szívesen fogadom.

tegnap 13:21
 1/2 anonim ***** válasza:
47%

A dizájner nem programozik, ő egy kinézetet, dizájnt, képet szerkeszt, 0 kódsort ír.


Programozó dolga, hogy a készített dizájnt átültesse a programkódra.

tegnap 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Valójában egy jó webdizájner alapvetően sitebuilder is. Ahhoz nem kell komoly fejlesztői tudás.

Annó, több mint 15 éve még kezdőként megmondta ezt nekem egy tapasztaltabb designer srác.

Azóta erősen változtak a dolgok. Régebben photoshopban csinálták a full egyedi oldal terveket, ma már előnyben vannak részesítve a bootstrap és társai. Azokkal kell jól dolgozni, összerakni valamit, esetleg azt megtervezni, arra tervezni wireframe-t és azt felöltöztetni.

tegnap 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!