Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Ha évente pár alkalommal, kb...

Ha évente pár alkalommal, kb 2-3 havonta csinálnék weboldalakat más embereknek pénzért, azt hogy érdemes, hogy ne kelljen vállalkozónak lenni?

Figyelt kérdés

Ez csak amolyan hobbi, egy kis mellékes lenne, van rendes állásom, és nem akarok ennyi miatt vállalkozóit kiváltani meg könyvelőhöz járni stb, meg se érné még a havi 25 ezres KATÁT se fizetni..

/Persze a jövőben lehetne ilyenról szó ha már esetleg jobban beindulna, de egyelőre nincs tervben , hogy ebből akarnék megélni/


Lenne viszont saját bemutatkozó portfólió oldalam, amit googleben is meg tudnának találni ha úgy van. Így megbüntethet a NAV, vagy csak akkor ha csak egy konkrét munkáért nem adtam számlát?

Ha valaki pl. számlát kérne az elvégzett munkáért akkor azt így hogy lehetne megoldani? Más cég nevében számlázni vagy ilyesmi lehetőségek vannak? Mit javasoltok?



2022. márc. 1. 09:03
 1/4 Shaddark ***** válasza:

Ha van rokon / ismerős aki vállalkozó, akkor a weboldal készítést felveszi a tevékenységek közé és máris adhat számlát.

Persze adóznod kell majd utána.

2022. márc. 1. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Shaddark ***** válasza:
Vagyis neki, nem neked.
2022. márc. 1. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha egyedi esetről van szó (tehát ritkán 1-1 ilyen eset), akkor azt hiszem lehet olyan szerződést kötni ami csak erre szól. Természetesen így is kell adóznod a jövedelemből, de elvileg legális.

Ennek pontos módjáról érdemes megkérdezni először egy ügyvédet/jogászt majd egy könyvelőt is. Ez a megoldás egy fokkal jobb, mint a másik vállalkozás által kiállított számla (mert abban az esetben kicsit macerásabb a dolog): ha áfakörös, akkor a jövedelmed után neki kell befizetni az adót ráadásul csak kp-ben mehet a kifizetésed, különben nyoma lesz. Na meg nem is igazán legális a dolog... olyan mintha feketén lennél az alkalmazottja. :)

2022. márc. 2. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Shaddark ***** válasza:

Utolsó egyéni megbízásos szerződésről beszél ha jól sejtem.

Én dolgoztam így párszor - brutális adó van rá.

Ismerős vállalkozóval jobban jársz szerintem.

2022. márc. 3. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!