Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Valaki megtanítana programozni...

Valaki megtanítana programozni? L/23

Figyelt kérdés
> C++ -t szeretnék leginkább, kérlek segítsetek,hogyan kezdjek neki? Teljesen kezdő vagyok.
2019. júl. 10. 15:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%

[link]

[link]

[link]


De vehetsz egy könyvet is ha abból jobban megy. Senki nem tanít meg, mert 2-3 évet ami az induló rutinhoz kell nem lehet átadni egy rövid kommentben(azt meg nem sokan engedhetik meg maguknak hogy ingyen magántanárkodjanak), de ha valamiben elakadsz írj ki egy kérdést, és biztosan segítenek.

A nyelv egyébként teljesen mindegy, ha egyet megtanulsz másikra átállni már nem tart semeddig sem.

2019. júl. 10. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
75%

Ha C++ nyelvben vagy teljesen kezdő (bár a címből nem ezt venném ki):

Én a "TheChernoProject" youtube csatornán fellelhető C++ playlistet ajánlanám.

https://www.youtube.com/watch?v=18c3MTX0PK0&list=PLlrATfBNZ9..

72 videó az alapoktól a haladó dolgokig. Ha veszed a fáradtságot hogy végigmenj rajta és közben gyakorold is amit megmutat, nem csak nézed egymás utána a videókat akkor egész jó tudást össze lehet szedni.


Ha programozásban vagy teljesen kezdő:

Semmiképp nem a C++-t ajánlanám első nyelvnek, főleg most hogy a nyelv gyakorlatilag olyan tág már az újításoknak (nem feltétlenül hasznos..) és a backward compatibilitynek köszönhetően hogy sok fejlesztő (köztük én is) kezd kicsit elfordulni tőle.

Ha abszolút kezdő vagy és otthon akarsz megtanulni programozni egy könnyebben emészthető nyelvet javasolnék, pl. python.

Ettől függetlenül persze elkezdhetsz C++-t tanulni ha mindenképp azt akarsz, akkor jó segítség lesz a fent említett csatorna.

2019. júl. 10. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
42%
Nem.
2019. júl. 10. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
Ingyen senki sem fogja elvállalni a tanítást, ez nem 5 perc azért.
2019. júl. 10. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
A tanulás elsősorban rajtad áll, még ha valaki tanítgat is, akkor is 90%-ban neked kell utánaolvasni a dolgoknak, kipróbálni, kísérletezni, stb. A már fent említett linkek segítségedre lehetnek az indulásban. Ha pedig konkrét kérdésed van valamivel kapcsolatban, akkor azt felteheted itt, vagy akár privátban, ha úgy jobb.
2019. júl. 10. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
36%
De gáz vagy. Itt kommentben vagy üzenetben akarsz megtanulni programozni? A korod és a nemed miért is fontos?
2019. júl. 10. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
81%
Ohhhhhh...na ne...ez nem olyan, hogy egyik naprol a masikra megtanulod. Programozok C++-ban es C#-ban. Itt nem honapokrol beszelek hanem evekrol. Tehat leulsz es tanulsz. Ha nincs szabadidod akkor ugy eleg nehez lesz. Napiszinten 5-7 orat tanultam + orakra is jartam..ott tudtam kerdezni ha valamit nem ertettem. Amugy naprol napra frissul szoval ezt nem lehet megtanulni. Ez olyan mint a css. Most mar megoldhato css-bol slideshow :) Nem kell javazgatni. Remelem erted mit akarok irni. Amugy bocs nem vagyok magyarbol valami jo :). Neked sok sikert :)
2019. júl. 11. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
81%
Amugy...tipikus kezdo..en is igy alltam hozza...en konkretan magolni kezdtem a kodokat...na ezt ne csinald :))
2019. júl. 11. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Igazából egy percig sem jutott eszembe, hogy 5 perc alatt megtanulom és kész. A korom a tanulási "fogékonyságomat" illetően + azért tüntettem fel, hogy nem egy iskolás tinédzser vagyok és nem gondolom, hogy 5 perc alatt megtanulom. Különösebb célja nem volt... és igen tényleg teljesen kezdő vagyok, egy középszintű informatika érettséginél nem tudok többet felmutatni.Egyetemre készülök az embernek nyílván célja, hogy előzetes tudást szerezzen. Remélem mindenre válaszoltam. Köszönöm a tanácsokat, segítségeket!
2019. júl. 11. 08:40
 10/13 anonim ***** válasza:
21%
Na igen így már normalisabbnak tűnsz :-D YouTube-on rengeteg angol nyelvű oktató videót találsz, nagyon hasznosak, én rengeteget tanultam belőlük. Programozni igazán magától tanul az ember, nem egyetemen, meg másoktól...
2019. júl. 11. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!