10-15 évig dolgozhatok már csak programozóként?
sztem is hülyeség, h 10-15 év múlva átveszi az MI az uralmat. nem lehet tudni mi lesz. az a fontos, hogyha infomratikus pályára lépsz, készülj arra, h jól fizető állás, de folyamatosan jönnek az újdonságok, és a szakmád szerves része lesz a folyamatos tanulás. arra is készülj, h folyton olyan dolgokkal kell dolgoznod, amik újak. most 2018-ban kb. 3 havonta van újdonság, 1 év alatt teljesen kicserélődik minden, vadonatúj technológia jön (pl. 2015: make, 2016 eleje: grunt, 2016 vége: gulp, 2017 eleje: webpack, 2017 vége: webpack 2 , 2018 eleje: még nemtudni...
én ezt pl. kihívásnak élem meg, és nagyon szívesen tanulok bármi újat. néha stresszes, h olyan rendszerben kell éles szoftvert késíztenem, amit most látok először, de végül mindig sikerül működésbe hozni és a lehető legjobb minőségre törekedni
jegyezd meg, az sose baj, ha valaki nem tud valamit... az a baj, ha nem tudja/nem akarja megtanulni... mindegy, h milyen okból..
Milyen suliban tanít ez a tanár? Általános iskola, vagy egyetem? (Csak kíváncsiságból.)
Egyébként ezt már 40-50 éve mondják, és ehhez képest az informatika folyamatosan igényli a szakembereket. Másrészt a tanárodnak nincs sok köze az MI-hez, ugyanis az egy igen tág terület, és a 99%-a programozókat kíván, a maradék 1% pedig még mindig Szent Grál kategória.
Ugyan roham léptekkel fejlődik az MI, de az, hogy 10-15 év múlva nem lesz szükség emberi programozókra, na az nettó hülyeség. Legfeljebb az egyszerűbb folyamatok automatizálva lesznek, ergo pl. nem kell majd unit teszteket írni, mert az MI elintézi, meg észrevesz majd neked egy bugot, amit amúgy hetekig kergethetnél.
Egyébként, ha érdekel a programozás és ezzel akarsz foglalkozni, akkor hajrá, de arra készülj fel, hogy NEM az egyetemen fogsz megtanulni programozni. Az egyetemen lesz egy csomó marha nehéz matek (aminek amúgy a tizedét se fogod használni), meg megkapod az alapokat, de programozni NEKED kell megtanulnod, önszorgalomból.
Nem tudhatjuk mit hoz a jövő.
15 év az IT világában nagyon nagy idő. Különösen, ha azt vesszük, hogy a fejlődés nem lineáris, hanem exponenciális.
Bő 30 évvel ezelőtt még 64 kilobyte memóriával szerelt commodore 64-es gépeken programoztak, kb. 20 évvel ezelőtt kezdett elterjedni a pentium 1-es processzor (100-133 Mhz), a natív grafikus operációs rendszer (win 98) pedig csak idén lesz 20 éves.
Lehet, hogy 15 év múlva az MI olyan alsóbb rétegekig eljut majd, hogy a vele történő programozás elérhetővé válik bárki számára, de az is elképzelhető, hogy ennek lehetősége csak 40, esetleg 70-100 év múlva köszönt csak be.
Az kétségtelen, hogy programozókra 15 év múlva is szükség lesz, hiszen az MI-vel is tudni kell valamilyen formában kommunikálni és arra a 8 osztályt kettesre végző emberkék aligha lesznek képesek.
A 9-es szavait ne vedd figyelembe, mert a helyesírási hibáitól eltekintve sem kompetens válaszadó.
Amit ír, az hülyeség. Ezzel az erővel azt is írthatná, hogy általános iskolába se járj, mert számolni, írni meg olvasni is mindenki saját maga tanul meg. Az iskolában csak szemétkednek a tanárok mindenféle hülyeséggel, hogy betűk, meg mondat, meg alany és állítmány, határozó és jelző, meg tizedes tört, közönséges tört, meg reciprok, megy köbgyök, hatványozás, meg közös nevező, holott, minden értelmes levelibéka ugyanezt otthon pár videóból is simán meg tudja tanulni. Különösen, ha azokat a videókat is hozzá hasonló levelibékák készítették. Ekkor teljes a siker, de hát, az iskolaépületet sem hagyhatjuk lerohadni, ugyebár. (irónia OFF)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!