Programozásban mennyire számít a gyors gépelés?
Ezen az oldalon csináltam egy tesztet :) 55 wpm lett. Eddig azt hittem, hogy vizsonylag gyors vagyok, de így is csak a 75%ban vagyok bent és a recent resultokban meg ilyen 66 körülieket látok :D
Ti milyen gyorsan tudtok?
Mondjuk nem ez az fő kérdésem.
Programozóként mennyire fontos a gyors gépelés és mi számít jónak és kifejezetten gyorsan egy programozónál?
(Persze, tudom nem a sorok száma számít hanem a minésége, de attól még a gyors képelés is fontos lehet.)
2# shortcutok és IDE hibajelzések megoldják.
Pl.: intellijben a példàd helyett csak ezt írnád: sout
Persze, én sem arra gondoltam, hogy 100wpmmel gépel valaki, csak szimplán ha valaki x sebességgel tud gépelni szöveget, akkor mondjuk X/2vel tud kódolni és úgy lehet gyorsabban tudja kifejezni magát.
Vannak gépírást tanító oldalak, illetve a gépelést fejlesztő játékok, amik egyénként jól szórakoztatnak. Egy ilyen például a [link] oldal is.
Egyébként én a 64 wpm sebességemmel abszolút jól megvagyok. Semmi szükségem nincs arra, hogy gyorsabban tudjak írni. Persze menő lenne.
fejlesztői környezet lehet kijelzi a hibát, de ne arra alapozz, van olyan hogy több 10 sorral arrébb jelzi a hibát, mert pl úgy is van értelme a dolognak, csak úgy az alatta/felette lévő sorral nem stimmel valami
ismerek olyan programozót hogy 2 ujjal pötyög, de cégek keresik fel különböző munkákkal, mert lehet nem ír gyorsan, de a tudása meg nagyon is ott van
sima notepad++ ba is megírt órán (mellesleg tanár) egy pár 100soros programot, és ott nincs hiba vissza jelzés, még is gond nélkül futott, nekünk is kezdetbe papír alapon kellett programozni, utánna notepad++, és csak utolsó körbe használhattunk fejlesztői környezetet
Ezen az oldalon, nálam elsőre 72 wpm lett. De programozóként ez majdhogynem nem számít. 2 évig tanultam gépírást még középiskolában és szerintem elég hasznos dolog (főleg, hogy tényleg megtanítottak gyorsan és vakon gépelni), de a programozásban ezt kevésbé lehet kamatoztatni (inkább a hétköznapi életben jó). Ugyanakkor tőlünk többen is mentek világbajnokságra, ami azért elég jól hangzik.
Másrészről a valódi gépírási sebességedet ne angol nyelvű oldalon mérd (kivéve ha angol az anyanyelved). Az agy sokkal gyorsabban ismeri fel az anyanyelveden tanult szavakat, így az fog adni valid eredményt (gyorsolvasók ugyanezt használják ki).
Oké, köszönöm szépen a válaszokat :D
Kb 10 teszt után feltornásztam magamat egy 65re :O, de ezek után el sem tudom képzelni hogyan tud valami 100 fölöttit produkálni.
Mindenkinek ment a lájk
102 WPM elsőre #felvágás
Amúgy a programozás fejleszti ezt a készségedet is valamennyire, de igazából nem a gyorsíráson van a hangsúly.
A programozás folyamatának jelentős részében az ember nem gépel, hanem gondolkodik, elemez. Ha valaki túl lassan gépel, vagy ami rosszabb, gyakran gépel félre, az annyiból tud kártékony lenni a munkatempóra nézve, hogy az embert kizökkenti a kódolásból, elkezd magára a gépelésre figyelni, és a figyelmének a fókusza lekerül magáról a kódról.
Vegyük mondjuk a jQuery forrását. Az src mappa kb. 230 000 karakter. Ezt több ember – a készítő listában van vagy 300 név – több évig fejlesztette. Ha csak tíz valóban folyamatosan aktív fejlesztővel számolunk is, akik csak 60 karakter / perc gépelési sebességet tudnak – ami lássuk be, nagyon nem sok –, akkor az 600 karakter / percet, 36 000 karakter / órát jelent, azaz maga a gépelés bruttó 7 órát sem jelentett a több éves fejlesztésben. Még ha harmincszor is írták át a kód minden egyes sorát, akkor sem jön össze bruttó egy hónapnál több gépeléssel töltött idő.
De amúgy konkrétan vizsgálták azt is, hogy a programozók fizetése, a pozíciója, a produktivitása, a munkájuk minősége mennyiben függ a gépelési sebességtől, és az jött ki, hogy nincs számottevő korreláció ezek között.
Amúgy maga ez az oldal is becsapós ilyen téren, mert kódolás közben az ember nem szöveget másol, a tekintete azon a szövegen (kódon) van, amit éppen begépel. Itt viszont a tekinteted máshol van, hiszen olvasnod kell azt, amit be kell gépelned. Ez eleve más. Másrészt a programozásban nem csak szavakat, hanem írásjelek garmadáját írod le. Itt a klasszikus tízujjas gépelés nem is annyira kényelmes, ha valaki pl. angol billentyűzeten gépel, a legtöbb írásjelet jobb kéz kisujjal kellene begépelnie, ami nem éppen kényelmes.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!