Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mit gondoltok tényleg eltűnhet...

Mit gondoltok tényleg eltűnhetnek 2040-re a programozók, és helyettük gépek fognak kódolni?

Figyelt kérdés
[link]

2017. dec. 7. 09:04
1 2 3
 11/28 tabaki ***** válasza:
50%

Meggyőzött a lepontozás.

Ha a 23 majdnem olyan sok, mint a 29, akkor a 29 is majdnem olyan sok, mint a 23, nincs mit okoskodni.

2017. dec. 7. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
Száz sakkmérkőzésen egyetlenegyszer sem veszített a Google mesterséges intelligenciája, az AlphaGo Zero. A szabályok elsajátításához – a nulláról – alig négy órára volt szüksége.
2017. dec. 7. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
0%

Az elmúlt néhány évben a nagyobb számítási kapacitás, a milliárdnyi adatpont gyors elemzésének képessége, a felhőrobotika, a gépi mély tanulás, valamint Google és az Amazon óriáscégek, illetve az olyan látnokok, mint Elon Musk beruházásainak eredményeképpen úgy érezhetjük, hogy egy új "kambriumi robbanás" küszöbén állunk. Ez a küszöbön álló forradalom újradefiniálja az intelligenciáról, a kognitív interakcióról alkotott képünket, hogy mit jelent embernek, mi több, felsőbbrendű embernek lenni.


A mesterséges intelligencia kialakításához elsőként számítási kapacitást kellett biztosítani, meg kellett érteni az emberi gondolkodást, majd egy olyan hálózatot kellett létrehozni, amely képes ezt a gondolkodást szimulálni. Ebben nagy segítségre van a Deep Learning, vagyis amikor hatalmas adatbázisokban keresnek a gépek mintákat, és ebből tanulnak.


A mesterséges intelligencia lényege pár hónappal ezelőttig annyi volt, hogy az emberi gondolkodás egyes kis részeit programozták le speciális területekre. De ma már létezik olyan gép, amely magától képes tanulni anélkül, hogy emberek irányítanák ebben, és anélkül, hogy ehhez adatokat tápláltak volna bele.

2017. dec. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 tabaki ***** válasza:

#10:

„...azért ne menjünk el teljesen a kérdés mellett, miszerint tényleg jó ötlet-e kiengedni a kezünkből a mesterséges intelligenciák létrehozását?”


Effélékől Stanisław Lem épületes dolgokat hordott össze a Summa Technologiae-ben -- a hatvanas évek elején, amikor még csak mutatóba volt néhány számítógép a világban. Tök jó, hogy egy fél évszázad múltán a szakemberek is motyogva ébredezni kezdenek...

2017. dec. 7. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
92%

"Hát. Nem egészen. Az MI-k fejlesztése nem teljesen publikus. A kormányok, nagyobb cégek dollár milliókat, milliárdokat ölnek ebbe a szakterületbe, mivel az elég hamar megtérül."

Igen, mint ahogy a nácik repülő csészealjakat építettek, és azóta is a Holdon élnek, meg mint ahogy a háttérhatalom kondenzcsíkokkal akarja megoldani a születésszabályozást.

Persze, nyilván vannak titkos kutatások, de még csak közvetett bizonyíték sincs arra, hogy bármilyen valódi mesterséges intelligencia létezne.


"A robotok ma ott tartanak, hogy elvezetnek egy autót, bármilyen terepviszonyok között, biztonságosabban, mint a humán pilóta."

Egy, a környezeti paramétereket az előre leprogramozott algoritmus segítségével analizáló, és az alapján az előre leprogramozott "döntéseket" hozó rendszer NEM mesterséges intelligencia. Nem gondolkozik, nem dönt, csak egy algoritmust követ.


"Itt hívnám fel szives figyelmedet a repülőgépek negyed százada létező robotpilótáira is, amelyek hibájából még soha nem történt katasztrófa."

Melyik dokumentumfilmben is volt? Talán a Légikatasztrófák egyik részében? Pont a robotpilóta miatt zuhant le egy utasszállító. Pont azért, mert a robotpilóta nem gondolkodik, hanem mechanikusan végrehajtja a beprogramozott utasításokat.


"Azt nem nehéz elképzelni, hogy a ma létező főbb algoritmusokat a gép már úgy képes optimalizálni, hogy azokat le sem futtatja, hiszen egyszerűen elég kiszámolni az algoritmus által elkivánt gépidőt."

He??

Tehát ha van nekem egy rendezetlen adatsorom, amit mondjuk a felhasználó gépel be, és kiadom a "quicksort" (gyorsrendezés) parancsot, akkor semmit nem csinál a gép, viszont egyből rendezetté válik a tömb?

Látszik, hogy nincs sok fogalmad a programozásról.


"Ha valaki, egy jobb programozó venné a fáradságot és megírná a legszükségesebb algoritmusokat, akkor egy olyan kódbázishoz jutna, amelynek megfelelő szelekciójával és paraméterezésével az átlag igényeknek teljességgel megfelelő programokat irathatna, géppel."

Már vették a fáradtságot. Elég csak a C++ STL-jére, a PHP óriási függvénygyűjteményére írni, vagy felnézni a GitHub-ra...


"Ha visszagondolunk, ki hitte volna 20 évvel ezelőtt, hogy a gépében nem MG-ban, hanem GB-ban (1000-szeres szorzó!) fogja számolni a memóriát?"

(MG helyett MB)

Bárki, aki kicsit is képes volt átfogóbban szemlélni a dolgokat. De nézzünk pár adatot:

VIC-20 1980 5-32 kB

ZX-81 1981 1-56 kB

C64 1982 64 kB

C128 1985 128 kB

Amiga 500 1987 512 kB - 9 MB

... és még sorolhatnám. Ezen adatokat végignézve teljesen nyilvánvaló, hogy a RAM méretek nagyjából exponenciálisan növekednek. Nem kell zseninek lenni, hogy ezt valaki meglássa, csak fél év spórolás után a vadiúj géppel a kezében senki nem akar arról filózni, hogy bizony 3 év múlva már dupla ekkora kapacitású gépek lesznek a piacon.


"Az sem mellékes, hogy az MI nem csak arra képes, hogy abból dolgozzon, amit kap, hanem arra is, hogy az emberi agyhoz hasonlóan a meglévő információkból újakat nyerjen, tehát képes alkotó folyamatra is."

Igen, EZ lenne az MI. Nem pedig az, amikor egy pár szenzorból álló masina képes egy if distance<20cm then direction := direction+30° utasítás végrehajtására.


"Száz sakkmérkőzésen egyetlenegyszer sem veszített a Google mesterséges intelligenciája, az AlphaGo Zero. A szabályok elsajátításához – a nulláról – alig négy órára volt szüksége."

Igen, van egy-két speciális szakterület, ahol az MI-nek csúfolt, valódi intelligenciát azért valljuk be, meg sem közelítő tanuló algoritmusok nagyon jól teljesítenek. De vajon meg tudná indokolni egy-egy lépés után ez az "MI", hogy miért azt lépte? Nem, mert igazából az intelligenciája kb. egy ízeltlábú intelligenciaszintjén van, csak nagyon gyors, és programozható.


De persze ha valaki alapjaiban véve keveri a szezont a fazonnal, semmi rálátása nincs ezen szakterületre, és bámulatosan képes félreértelmezni az információkat úgy, hogy mögéjük látni képtelen, annak pofázhatunk bármit, annyit ér, mint egy Jehovás hittérítőt meggyőzni az ateizmusról.

2017. dec. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:

"Persze, nyilván vannak titkos kutatások, de még csak közvetett bizonyíték sincs arra, hogy bármilyen valódi mesterséges intelligencia létezne."


LOL


"és az alapján az előre leprogramozott "döntéseket" hozó rendszer NEM mesterséges intelligencia. Nem gondolkozik, nem dönt, csak egy algoritmust követ."


Nem kell gondolkodnia - egyébként teszi ezt, mert amikor analizál, akkor is gondolkozik -, elég ha a kimenet megfelelő. Neked fontos, hogy a tészta dagasztó gép tudja is, hogy mit csinál, nem elég a kenyér? LOL


"Tehát ha van nekem egy rendezetlen adatsorom, amit mondjuk a felhasználó gépel be, és kiadom a "quicksort" (gyorsrendezés) parancsot, akkor semmit nem csinál a gép, viszont egyből rendezetté válik a tömb?

Látszik, hogy nincs sok fogalmad a programozásról."


Neked nincs fogalmad, hiszen még a mondataimat sem voltál képes megérteni.


"Már vették a fáradtságot. "


Ezt sem értetted meg. Remek, ugorjunk..


"Bárki, aki kicsit is képes volt átfogóbban szemlélni a dolgokat. De nézzünk pár adatot:

VIC-20 1980 5-32 kB

ZX-81 1981 1-56 kB"


Szemrebbenés nélkül hazudsz. 1988-tól hat-hét éven keresztül szinte minden átlagos PC user gépében 4 MB memória volt. Semmi sem utalt arra, hogy ez a mennyiség meg fog ezerszereződni. Te lettél volna az utolsó, aki elhitte volna, hogy még az életében elérhetőek lesznek 4-16 GB-al szerelt gépek.


"Igen, EZ lenne az MI. Nem pedig az, amikor egy pár szenzorból álló masina képes egy if distance<20cm then direction := direction+30° utasítás végrehajtására."


Fogalmi zavaraid vannak, öreg! Már egy kávé automata is MI!!

2017. dec. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:

Hirdetés 2002-ből:


Pentium 233 MMX

ATX alaplap integrált SCSI vezérlővel

ATX miditorony+táp

32 MB RAM

Panasonic 32x CD-ROM

1,1 GB SCSI HDD; 3,5”-es FDD

210 MB IDE HDD

S3 Trio 64 V2/DX vga

56 K modem

Creative SB 16 hangkártya

Billentyűzet+egér

15”-os Siemens digitális monitor

Irányár: 52000,- Ft

2017. dec. 7. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
59%
A tiszta, megfelelően dokumentált kódot író programozók biztosan el fognak tűnni akár 2020-ra, mert már most is alig van belőlük.
2017. dec. 7. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:
Csak hogy ez független a robotok megjelenésétől utolsó :D
2017. dec. 7. 14:36
 20/28 anonim ***** válasza:

"felhőrobotika" :D

Ennél súlyosabb bullshit-et ma már biztosan nem tud nekem mutatni senki.

2017. dec. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!