14 éves rokon-gyerek programozó akar lenni, de a szorzótáblát is alig tudja. Hogyan magyarázzam el neki hogy a matematika a programozás előszobája? (Részletek alább)
Az a helyzet hogy letöltött egy app buildert amivel össze tud kattintgatni Android appeket, egy game makerrel pedig játékokat és meg van róla győződve hogy ennyi az egész.
Kiröhög amikor azt mondom hogy a matematika alap a programozáshoz. A szülők járatják egy kódsuliba, ami tulajdonképpen nem több mint egy fizetős informatika szakkör, és ott őket is meggyőzték hogy egyáltalán nem gond ha nem megy neki a matematika, akkor is lehet belőle jól fizetett programozó, szóval ők is csak úgy tekintenek rám mint laikus aki nem ért hozzá.
Matematikából éppen hogy 2-es, a tanár jóindulatán múlik hogy nem buktatják meg. A legújabb kütyüket nagyon szereti nyomkodni, de inkább felhasználói szinten, mintsem a tényleg működése érdekelné őt.
Elnézését kérem az előző válaszolónak, azt hittem itt programozók vannak akik tudnak értelmezni egy kérdést és van gyakorlatuk a problémamegoldásban.
Teljesen irreleváns a kérdés szempontjából az hogy én hogyan érzem magam.
Trendi szakember lesz, ahogy mostanság sokuk...
Adj neki egy programozói feladatot, ha már értesz hozzá...
A szakács sem attól szakács, hogy megveszi-megfőzi a smack levest;)
A programozás nem csak arról szól manapság, mint 60 évvel ezelőtt, nem rakéta röppályákat kell számolgatni. Attól, hogy a gyerek matekből hülye (lehet, hogy nem is hülye, csak lusta vagy motiválatlan), még simán írhat komolyabb, vagy kevésbé komolyabb, de pénzthozó cuccokat (lsd. angry birds, flappybird). Legfeljebb nem fog matekigényes dolgokat kódolni (kódolások, hash-ek, 3D-s számítások egy része, stb.). Az algebra egy dolog, az absztraháló képesség és az algoritmikus gondolkodás pedig egy másik dolog.
Épp ma reggel olvastam a kernel.org faq-ban egy olyan kérdést, hogy milyen matematikai képességek kellenek kernel patchek készítéséhez. A válasz az volt, hogy alapvető algebrai ismeretek elegendőek, kb. középiskolás szint.
Alapvetően egy átlagos programozó a négy alapműveletnél bonyolultabb matematikát nem használ. Esetleg bizonyos területeken jól kell érteni a kettes és tizenhatos számrendszert, de kb. ennyi. Persze van olyan terület, amihez komoly matematika tudás kell, ha a program olyan témájú, amihez ez kell. Mint ahogy komoly zenei tudás kell, ha valaki kottaszerkesztő és lejátszó programot ír.
Inkább mondanám azt, hogy a programozás alapja a logika, az analitikus gondolkodásmód. Annyiban van köze a matematikához, hogy akiben megvan ez a képesség, annak általában nem okoz különösebb gondot a matek sem. De nem feltétlenül, vannak kivételek.
Amúgy nem kell különösebben győzködni senkit. Adj neki egy programozási feladatot, ha meg tudja csinálni oké, ha nem, akkor lehet, hogy az lehet meggyőző, akármennyire laikus vagy. Mondjuk írjon egy mobil alkalmazást, vagy asztali alkalmazást, ami 5 percen belül „csipog”, ha a gyakorikerdesek.hu -ra új üzenet érkezett, vagy a saját, illetve megválaszolt kérdések alá új válasz érkezett.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!