Mit tanuljak meg Matek-ból ahhoz, hogy tudjak a jövőben jól programozni?
Attól függ, hogy milyen szinten szeretnél programozni. Sokak, akik "programozó" munkakörben dolgoznak elboldogulnak egy gimnáziumi matektudással is, mert nincs komolyabbra szükségük.
Ja, és függ attól is hogy milyen nyelven szeretnél programozni. Lehet pl. Basic-ben is "jól programozni", de mivel annyira korlátolt az egész, ezért nem feltétlen szükséges komoly matematikatudásra.
Legfőképpen nem a matek a lényeg, bár felsőoktatás keretében még mindig az erőltetik...
A jó logikai és probléma megoldó készség ami kell, ha az nincs akkor nehezen fog menni.
Pár ismerősömmel csináltunk egy tesztet, olyanokkal is akik kibuktak programozásból és olyannal is aki végül az Invitel egyik projektvezetői szintjéig jutott.
Egy Irregular Sudoku -t csinált meg mindenki.
Aki végül McDöncibe kötött ki mint eladó, neki nem sikerült, egyáltalán.
2 -en aki inkább grafikai beállítottságú, meg csinálta de majd 1 órába telt.
Nekem 20 percembe, az inviteles ismerős, aki soha nem Sudoku -zot előtte, neki ~15 perc volt.
Nem azt mondom, hogy a Sudoku -tól függ milyen programozó leszel, hanem azt hogy jól mutatta a logika és problémamegoldó képesség fontosságát, hogy mennyire fontos hogy jó programozó légy.
"Legfőképpen nem a matek a lényeg,"
Na, ezt véletlenül se hidd el.
Teljes indukció, rekurzív definíció. Műveletek halmazokkal, leképezésekkel és relációkkal. Véges, megszámlálható és nem megszámlálható halmazok. Relációk tulajdonságai, irányított gráfok, részben-rendezések, ekvivalenciarelációk.Komplex számok, exponenciális alak, gyökvonás. Polinomok, gyöktényezős alak, interpoláció. Az ítéletkalkulus elemei: logikai műveletek, formulák, diszjunktív normálforma, tautológiák. Az ítéletkalkulus következményfogalma, levezetés. A predikátumkalkulus elemei.
Műveletek mátrixokkal. A determináns és elemi tulajdonságai. Determinánsok kifejtése, szorzástétele. Mátrixok inverze. Lineáris egyenletrendszerek, Gauss-elimináció, Cramer-szabály. Vektortér, bázis, véges dimenziós vektortér, koordináták. Sajátérték, sajátvektor.
Összeszámlálási alapfeladatok, szitaformula, binomiális tétel. Számelmélet: oszthatóság, euklideszi algoritmus, prímfelbontás, lineáris diofantoszi egyenletek, kongruenciák, Euler és Fermat tételei.
Gráfok: fák, páros gráfok; a gráfelmélet elemei. Absztrakt algebrai alapfogalmak: algebrai struktúrák és konstrukciók, homomorfiatétel. Félcsoport, csoport, Lagrange-tétel.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!