Mire használják a Java nyelvet?
Kezdő vagyok még csak HTML, CSS-t tanultam és 1 napja elkezdtem a Javat tanulni. Még csak arritmikai számításokat tudok, magyarul az egy részének a használatát... szóval... igen... nem vagyok competens a témában.
Mire szokták használni a Java nyelvet? Még nincs elképzelésem, hogy mit akarok, csak hobbi szinten kezdtem el tanulni, mert van időm amíg el nem kezdődik a gimi.
Ha ti használtok Javat, mire használjátok a munkátok során?
Mire használják általában?
Mi az előnye?
Érdemes 2017ben megtanulni? (gondolom a programozás alapjainak az elsajátítására jó lesz neked, de munka ügyileg gondolom)
Általánosságban bármit leírhattok amit fontosnak tartotok velem megosztani a programozásról vagy a Javaról :D
Köszönöm....
"Mire szokták használni a Java nyelvet?"
- (multiplatform) asztali alkalmazásokra
- szerveroldali szkriptekhez (JSP)
- régebben kliensoldali alkalmazásokhoz használták
- mobilalkalmazásokhoz (régebbi, "buta" készülékeknél J2ME segítségével illetve Androidos okostelefonos alkalmazásokat)
"Érdemes 2017ben megtanulni?"
Eléggé elterjedt nyelv
szóval igen.
nem tudom mire szeretnél kijukadni, de böngészőben már semmi nem használ javát,
szerver ondalon már inkább és mivel az oracle mindenhova bevásárolta magát és egy elég "univerzális" nyelv volt + a megjelenésekor csak a C volt az alternatíva, amihez viszonyítva ténylegesen könnyebben és gyorsabban írhattál meg egy programot, aztán nem kelett azzal töltened az idődet, hogy az működjön linux és OS X alatt is, így a nagyobb vállalatok átáltak javára és ez talán csak most kezd változni, hogy mindenki a weben lóg és nem letölti amit meg akar nézni (nem letölti a filmet hanem kényelmesen 10 hírdetést bezárva 3 perc alatt már nézheti is)
De ha dolgozni mész nem a nyelv számít 2 hét amíg megtanulod az alapokat és 2-3 hónap alatt már belejösz a nyelvbe is, ha már tudod az elméletet.
Saját tapasztalat:
Én javascripttel kezdtem, majd elég hamar azt hittem, hogy már nem lehet mit csinálni vele, egy fájlt se lehet kiolvasni vele, úgyhogy elkezdtem javával foglalkozni, de nekem nem tetszett, javascriptben szépen fel volt logika szerint építve a nyelv, nagyon jó dokumentáció volt hozzá, jó könyvekkel, de javában azt éreztem, hogy csak magolni kell és meguntam egy idő után és belenéztem c++ba.
Naszóval volt ~100 óra programozás tapasztalatom és ezzel próbáltam meg megtanulni c++-t.
Nem mondanám, hogy magolós volt, mert órákon át keresgéltem a hibákat és gondolkodtam azon, hogy miért is tanulom én ezt, de ezek után nagyon jó érzés volt, amikor megtaláltam a hiba forrását (2-3 teljes újraírást követően, aztán a következő 5 alkalommal már 1-2 perc alatt megtaláltam ugyanezt a hibát, majd végül saját tapasztalatomból tanultam meg ami sokkal jobb tudást adott a nyelv működéséről mint a magolós tanulás.
Összeségében szerintem, ha csak 1 napja tanulsz javát én inkább az alapokat én inkább javascriptben vagy pythonban kezdenék el tanulni, az eleje a legnehezebb, elégazás és ciklus ugyan úgy szerepel minden nyelvben, de ebben a kettőben kevesebb olyat hibát kapsz, hogy lemaradt 1-2 karakter és nem zúdul rád egyszerre minden.
De egy kis segítség, ha javánál maradnál.
Rögötön, ha ránézel egy java kódra nézhetsz rendesen de valami ilyet látsz
for(int i = 0;i<32;i++){}
és egyéb furcsa karaktereket, amik elsőre ilyesztőek lehetnek, de igazából nem szabad tőlök megilyedni.
Például amikor a változókat tanulod, kapsz valami ilyet:
byte (number, 1 byte)
short (number, 2 bytes)
int (number, 4 bytes)
long (number, 8 bytes)
float (float number, 4 bytes)
double (float number, 8 bytes)
char (a character, 2 bytes)
boolean (true or false, 1 byte)
de igazából ez csak pont azt nem mondja el, hogy mire is jók ezek, mikor melyiket kéne használd.
Egy ilyen változat sokkal érthetőbb:
int: plusz minusz 2 milliárd között lévő EGÉSZ számot tud eltárolni.
double: +- 2 milliárd és tört számot IS eltud tárolni.
char: "karakter" eggyetlen betűt tárol el, nem szoktam túl sokszor használni. (karakter = egy betű)
byte: a RAM-od csak bytonként foglalható le, és egy bytra 0-255ig férnek el számok, ezért például a képeket így tárolják, hogy a lehető legkevesebb helyet foglaljon, de egy jó idejig nem lesz rá szükséged.
string: "karakterlánc" a hivatalos neve, de lényegében egy alias a szövegre, mert azt tárol.
boolean: ezt később fogod használni, egy igaz vagy hamis értéket tárol el.
Például html-ben talán találkoztál a checkbox-al, csak két értéke lehet igaz vagy hamis.
Például "elfogadod a licenc-t re csak igen vagy nem lehet a válasz
"nem tudom mire szeretnél kijukadni, de böngészőben már semmi nem használ javát,"
Ezért írtam: régebben. Erre voltak a Java appletek:
"Én javascripttel kezdtem, majd elég hamar azt hittem, hogy már nem lehet mit csinálni vele, egy fájlt se lehet kiolvasni vele, "
Hála a nodeJS-nek, már ott is lehet:
"Rögötön, ha ránézel egy java kódra nézhetsz rendesen de valami ilyet látsz
for(int i = 0;i<32;i++){}
és egyéb furcsa karaktereket, amik elsőre ilyesztőek lehetnek, de igazából nem szabad tőlök megilyedni. "
A C, a C++, illetve a Javascript és a PHP is (ha ez utóbbiaknál leszámítjuk, hogy az nem erősen típusos nyelv) is használ hasonló felépítésű iterációkat.
Nem is ez a legnehezebb, hanem talán, hogy egy egyszerű "Hello world !" programhoz (ez szokott a programozásoktatásban az első programok egyike lenni) ennyi kódot kell írni:
class HelloWorldApp {
public static void main(String[] args) {
System.out.println("Hello World!");
}
}
szóval itt egyből bele kell bonyolódni az objektum-orientáltságba, meg kell tanulni, hogyha a konzolra ki akarunk írni valamit ahhoz egy adott osztály adott karakter alapú csatorna objektumának adott metódusát kell használni.
E helyett Pythonban mindösszesen csak ennyi:
print("Hello World!")
Pascalban meg ennyi:
program Hello;
begin
writeln ('Hello World!')
end.
"+ a megjelenésekor csak a C volt az alternatíva"
1995-ben? Akkor már a Pascal, a Basic, a C++ "nagykorú" volt. A Delphi, a PHP, a Javascrpt, a Ruby illetve a Python a tájt körül jelent meg.
"egy elég "univerzális" nyelv volt"
Igen, egyrészt a platformfüggetlenség miatt lett közkedvelt, hogy nem kell a futtatható állomány minden egyes platformra való fordításával vacakolni.
Hú, mik vannak itt :D
Tipikusan nagyobb, enterprise alkalmazásokat szoktak java-ban írni (de nem csak ebben természetesen). Ezeket úgy képzeld el, mint pl egy nagy multi belső rendszere vagy banki alkalmazások, pl netbank és hasonlók. Olyanok, amik általában valami üzleti céllal születnek (és nem játék). Ezek legtöbbször webalkalmazások. A java szerintem nevezhető szerveroldali nyelvnek, ami fut a háttérben, ami elintézi a dolgokat, amikor a kliens klikkolgat. Illetve mivel a java azért a "régebbi" modern nyelvekhez tartozik, pl C# előtt jelent meg, ezért régebben rengeteg projekt indult java nyelvben, karban kell tartani őket.
Illetve igen, az Android a java nyelvre épül, a nyelv egyes elemeit és könyvtárait használja. Természetesen megéri, a top nyelvekben ott van és ott is marad még sokáig.
A "hipszterek már a spájzban vannak", NodeJS, Python, Ruby, vagy akár a Swift, amik nagyon jó kis projektek, de azért egy üzleti alkalmazást még mindig szívesebben látok Java-ban :-)
Ha kis webes projektekben gondolkodsz, akkor nem érdemes Java-val erre lőni szerintem, arra ott a PHP, vagy a NodeJS.
Kis, akár szerver oldali alkalmazásokat Python-ban is meg lehet csinálni, de vannak persze igazán nagy projektek is, aminek a nagy része az (mondjuk pl. egy OpenStack).
Ha komoly cégek felé orientálsz, akkor persze inkább a Java, Javascript és az adatbázisok komoly ismerete előnyt jelent, legalább is most 2017-ben biztosan. Hogy 10 év múlva mi lesz a trend, ki tudja? Én most úgy gondolom, hogy addig még nem sok minden fog változni a nagyvállalatoknál, de startup-ok szinte bármit meg tudnak csinálni, és bármit fel tudnak használni.
Szia
Nem bántásképp
DE
Mire használják a Google Keresőt , illetve a YouTube-ot ?
Elsőnek azt ajánlom nézz utána Wikipédián a Java Programozási Nyelvnek , azután kezdj el nézni egy YouTube videósorozatot , illetve csinálj magadtól egy két alap programot , csak hogy meg szeresd és lásd a tanulás eredményét (már ha tényleg érdekel a nyelv).
9# Tudom... Már rá kerestem a googleön a válaszra és sokkal részletesebb és jobb válaszokat kaptam, de itt inkább közvetlenűl akartam pár szakmabelitől megkérdezni. Meg amikor kiraktam a kérdést unatkozom és nem tudtam elaludni. (23óra 19kor)
A Udemyn vettem egy tananyagot 10 dolláért és most az tanulgatom.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!