Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Szerintetek érdemes a JAVA...

Szerintetek érdemes a JAVA nyelvvel kezdeni a programozást, vagy előbb inkább valami mással kezdjem? A Javat azért gondoltam, mert manapság inkább azt használják, mint például a C, vagy C++ nyelvet.

Figyelt kérdés
Kezdő vagyok, érdekel a programozás, hobbiszinten foglalkoznék vele, a későbbiekben pedig szeretnék komolyabban is, de nem tudom, melyik nyelvvel érdemes kezdenem.
2013. jún. 4. 16:27
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Ez egyéntől függ. Általában először a struktúrált programozási elvet jó megtanulni, és utána továbblépni az objektum orientált programozás felé. A Java jó kis nyelv, de erősen (tisztán) objektum orientált, ezért egy kezdőnek kicsit sok lehet elsőre.


Egyébként a C-t ma is használják beágyazott rendszerekhez vagy harverközeli programozáshoz (az assembly mellett), a C++ meg pláne használatos. És C++-szal kezdenék, de mondom, ez egyéntől függ. :)

2013. jún. 4. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

C, C++, Java ha engem kérdezel


de ide még sok mindent fognak alattam összehordani, úgysem fogod tudni kiválasztani a jó választ

2013. jún. 4. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
A C után a C++ mennyire lesz nehéz, vagy mennyire más a dolog?
2013. jún. 4. 16:47
 4/22 anonim ***** válasza:

A C++ kiegészíti a C-t sokmindennel, pl. objektumok kezelése; függvények, operátorok túlterhelése; kivétel kezelés; cin/cout; stb.


De vigyázz, ne keverd össze a programozás megtanulását egy programnyelv megtanulásával. :)

2013. jún. 4. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
30%
Még mindig baromság C-vel kezdeni.
2013. jún. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

C és C++ közül akkor már inkább a C++-al kéne ismerkedni.

Persze jó nyelv a C, de kétlem, hogy a kérdező beágyazott rendszerekkel szeretne dolgozni, vagy nagyon alacsony szinten akar mindent kezelni.


Kezdésnek mondjuk még lehet ez is kicsit erős.

Egy egyszerűbb és magasabb szintű scriptnyelv is bőven elég lenne, például a Python.

Ezzel is meg lehet bármit tenni, ráadásul később is hasznos lesz a gyors prototípus készítéshez.

2013. jún. 4. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Nem volt rossz kezdésnek a Java, de amikor nem tudsz elosztani egymással két egész számot, mert elvész a pontosság, akkor eléggé megnehezíti a dolgod.
2013. jún. 4. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Kiegészítés: inkább a Pythont ajánlom kezdésnek.
2013. jún. 4. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

" Nem volt rossz kezdésnek a Java, de amikor

nem tudsz elosztani egymással két egész

számot, mert elvész a pontosság, akkor eléggé

megnehezíti a dolgod."

Mi a fene köze van ennek a javahoz?

2013. jún. 4. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
9-es: ha megadsz egy e-mailcímet, akkor elküldöm. Addig megkeresem.
2013. jún. 5. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!