Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Szerintetek érdemes a JAVA...

Szerintetek érdemes a JAVA nyelvvel kezdeni a programozást, vagy előbb inkább valami mással kezdjem? A Javat azért gondoltam, mert manapság inkább azt használják, mint például a C, vagy C++ nyelvet.

Figyelt kérdés
Kezdő vagyok, érdekel a programozás, hobbiszinten foglalkoznék vele, a későbbiekben pedig szeretnék komolyabban is, de nem tudom, melyik nyelvvel érdemes kezdenem.
2013. jún. 4. 16:27
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Ha em akarsz könyvekre költeni de szerintem jobb ha megveszed őket akkor: [link]

Szerintem kezd a c++ al majd a javara azért ne kezd szerintem a Javával mert teljesen objektum orientált elsöre szerintem gyakorold a lineáris programozás, mert azt könnyebb megérteni elsöre.

2013. jún. 5. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
te tudod mi az a lineáris programozás?
2013. jún. 6. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

"Persze jó nyelv a C, de kétlem, hogy a kérdező beágyazott rendszerekkel szeretne dolgozni, vagy nagyon alacsony szinten akar mindent kezelni."


Ez teljesen igaz, de amikor egy kezdő még magával a programozással, a gondolkodásmóddal ismerkedik, akkor érdemes olyan nyelvet választani, amivel a struktúrált programozás jól megérthető és gyakorolható. Ezen a szinten még nem az a szempont, hogy később mivel akar foglalkozni. Akár Pascallal is kezdhet, mert egy jól átlátható, könnyen tanulható nyelv, attól függetlenül, hogy a gyakorlatban nem elterjedt. Ha ott megtanulja az alapelveket, át lehet térni egy gyakorlatiasabb nyelvre.

Ezért írtam, hogy a programozás tanulása és egy programnyelv megtanulása két különböző dolog.

Respect. :)

2013. jún. 6. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

"Ez teljesen igaz, de amikor egy kezdő még magával a programozással, a gondolkodásmóddal ismerkedik, akkor érdemes olyan nyelvet választani, amivel a struktúrált programozás jól megérthető és gyakorolható."

Na most ez a nyelv határozottan nem a C.

2013. jún. 6. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

"Na most ez a nyelv határozottan nem a C."


Igen, ez is igaz. :)) Ilyen szempontból tényleg pl. a Pascal lenne egy jó választás. (Python is jó, csak a szintaktikája elég egyedi, nehéz lesz az átállás.) Csak a kérdező valamiért ezt a cés vonalat sorolta fel, ezért írtam az eleje felé, hogy C++. (Ha már mindenképpen ezek közül kell választani.)

És azért C++ és nem C, mert ott már talán nem fog annyira elmerülni a pointerek meg printf()-ek között. :)

2013. jún. 6. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
pascalban is vannak pointerek
2013. jún. 6. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

"pascalban is vannak pointerek"

Igen, vannak, de nem annyira kerül előtérbe, mint C-nél. C-ben nehéz kikerülni, akár egy sima képernyőre kiiratásnál. Pascalban azért minden alapfeladat megoldható nélküle.

:)

2013. jún. 6. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

"Python is jó, csak a szintaktikája elég egyedi, nehéz lesz az átállás."


Annyira brutálisan nem tér azért el, pusztán csak tabulálással lehet a blokkokat kialakítani, nem {}-el.

Ez nem feltétlenül hátrány, főleg ha láttál már kezdő által írt C-s stílusú kódot... (Behúzásokat és tagolást általában nem ismerik és nem látják a hasznát még.)

2013. jún. 6. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

(Mondjuk én kopiztam már netről példa python kódot szövegszerkesztőbe, sejtheted, mennyi maradt meg a behúzásokból. Játszottam vele egy ideig, mire működésre bírtam. :DDD)


Én inkább a substring indexelésre, értékadás egyszerűsítésekre gondoltam. Amúgy tök jó kis script nyelv, de később ezeket a "kényelmi" dolgokat erősen fel kell adnia, ha áttér más nyelvre.


Ettől függetlenül persze, az is jó kezdésnek, nem akarok senkit lebeszélni róla. :)

2013. jún. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

"C-ben nehéz kikerülni, akár egy sima képernyőre kiiratásnál. "


most tényleg nem kötekedni akarok, de:

printf("%d", x);


itt a const char pointerre gondolsz, ami a format string?


(a hsz-ek alapján kezdtem elgondolkodni, hogy mikor voltam igazán kezdő, mivel belőlem sose verte ki egy tanár se a tagolt kódot, mivel nem is tanított egy se, mégis mindig úgy írtam)


nem értem, miért baj az, ha valaki már az elején megismerkedik a pointerekkel, nem kell rögtön tripla indirekció, elég, ha érted, miért &x kell a scan-be és nem x, és hogy miért működik viszont ugyanez gond nélkül print-nél


hozzáteszem én is pascalban kezdtem, és most lehet oltani, de a változóparaméter meg a var kulcsszó valahogy sokkal nehezebben fért a fejembe, mint ez a pointer cucc :D

2013. jún. 6. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!