Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ennyire "túlterhelt"" a...

Ennyire "túlterhelt"" a programozó-ipar?

Figyelt kérdés

Azt mondják,hogy manapság nagyon nehéz programozóként elhelyezkedni és dolgozni,de miért,túl sokan vannak vagy mi?

Ma pl. feltettem a kérdést,hogy meglehet-e élni programozóként,íme: http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programozas_..


Szóval ilyen nehéz lenne a szakma,vagy mi?


2010. máj. 16. 16:54
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
aki szereti és érti a programozást, annak nem egyhangú... lehetőség szinte határtalan, ausztrál területre dolgozva 1.2-1.6m lazán megvan hivatalosan, leadózva
2010. máj. 16. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

régebben én is programozónak indultam aztán mint ahogy már előttem is leírták monoton munka.


még jó hogy nem kezdtem ugy igazan neki most rendor vagyok

2010. máj. 16. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Én írtam a hosszú választ. Én pl azért utáltam meg, mert folyton csak az alapokat vettük, legyen szó pascal, c/c++-ról. Sőt, assemblyben is csak az összeadás-kivonásig jutottunk szinte, és ez főiskolai szint volt... Egy szó sem pl API programozásról, semmi Visual dolog, ami lényegesen produktívabb - de a tanár pascal eljáráscsaládját álmunkból felkelve is fel kellett tudni paraméterezni. Nem azt mondanám amúgy, hogy monoton, inkább egy idő után unalmas.
2010. máj. 16. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

ma 19:06 vagyok... ha folyamatosan logikai feladvanyokat kell megoldanotok, az nektek monoton es unalmas? ROFL


19/F

2010. máj. 16. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Jo, ez igaz (elobb kezdtem el irni, minthogy lattam a valaszt). Ez tenyleg unalmas, nekem is eleg unalmas volt pl. a C, eloadasra be se jartam (igaz, CPP-re se). Ami egyetemen van, azzal tenyleg meg lehet utaltatni. De amikor dolgozol (pl. egy hobbi-projekten, egy weboldalon vagy valami cegnel egy nagyobb szoftver egy reszenek megirasan), az teljesen mas. Nem quicksort algoritmust kell irnod, mert azt okos progmatosok megirtak. Neked kreativan kell gondolkodnod, es felhasznalni ezeket az algokat egy "nagyobb cel erdekeben" :D


19/F

2010. máj. 16. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Azért lehet megutálni, mert, ha nem vagy iszonyatos koczka, és akarsz egy kis magánéletet, akkor erre mellette nincs időd. Matekot nagyon keményen vágnod kell, hogy vizsgázz a progtörit is, nálunk volt számítógép architektúrák is, az is gyűlöletes volt.


Jó dolog, hogy matematikai dolgokat kell megoldani, csak sokszor annyira bonyolultak, hogy csak 2-3 félévre rá tanulod meg, ami szükséges ahhoz, h meg tudd oldani.


És én nem mondoton, unalmas munkának mondanám, sokkal inkább lélekölőnek...

2010. máj. 16. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

SZAR-on megoszlanak a velemenyek... Digitet pl. szeretem, SZAR-om meg nem volt. Nekem van maganeletem is, meg baratnom is (igen, higul a szakma, raadasul meg kozgazra is jar :D). Matekzseni meg nem vagyok, kodolas, tervezes megis megy azert.


19/F

2010. máj. 16. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem túlterhelt. Csak ne legyél hülye és többet tudj, mint amit a suliban tanítanak :-D.


Én jobban szeretem a kis kütyük (mikrokontrollerek..stb) buzerálását, amik valami csodás dolgot irányítanak és esetleg azt is össze tudom rakni... elvégre villamosmérnökire járok, de itt szinte alig jártam be programozásra, szinte elég volt középsuliban tanultak(számítástechnikai-elektronikai profilú) és számítástechnikai cégnél dolgozom (igaz, nem programozóként)


Szóval nálam inkább hardware közeli dolgok, digitális technikával és a legkülönfélébb elektronikákkal karöltve tetszik a programozás. És (sajnos) veszik ki az Assembly... már egy mikrokontrollert is C fejlesztőkörnyezetben lehet írni.


Mint programozó-programozóként tök másféle programozást lehet csinálni/tanulni. Azok megírnak egy komolyabb adatbázis programot csuklóból... mi meg valaminek/valamiknek a vezérlését, szabályzását, távfelügyeletét... stb. Automatikával, elektronikával és programozással karöltve


De bármit, ha jól csinálsz, akkor fasza

2010. máj. 17. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Ott a pont :)


19/F

2010. máj. 17. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

1. pont:

ha szereted csinálni, akkor lehetsz jó programozó, ha nem szereted, csak a pénz a fontos, akkor nem leszel jó soha.


2. pont:

ha a suliban-egyetemben-tanfolyamban bízol, akkor szart se fogsz elérni ahogy sokan mások sem. az iskola csak egy ajtót nyit meg előtted. nem kell egyetem, hogy jó programozó lehess. A lényeg, hogy tudj tanulni magadtól, érdekeljek, kutass, keress, kérdezz. kérdezz magadtól és adj rá választ. és ha valaki mástól kérdezel, akkor ne full kódot várj tőle, hanem irányt.


3. pont:

a programozás a kihívásról szól. kihívás. megoldani a feladatot, a kérdést a problémát. ha nem szereted a kihívásokat, akkor értelmetlen. kihívásmentes programozás monoton, szar.


4. pont:

olyan nincs, hogy "há programozó szakma", van egy tonna nyelv, és szakmai irány.

webfejlesztés(PHP, mysql, html, JS, CSS, stb)

alkalmazásfejlesztő(C/C++, Delphi, Builder, C#, stb)

rendszerprogramozó-hardwerprogramozó(ASM)

Flash programozó(AS2, AS3)

Java programozó


stb-stb..


persze ezeket lehet kombinálni. de a lényeg, hogy választanod kell egy irányt. Nem lehetsz egyszerre mindegyikből profi, 1-2-ből max. el kell döntened melyik irányba indulsz.


És a C# -on és a Java-n kívül mindegyikkel tanultam és foglalkoztam, de egyenlőre úgy néz ki, hogy a webfejlesztésnél ragadtam le 2 éve, ez van. De kacsingatok az iPhone felé is, telefon meg MAC már van. Az is egy irány az iphone fejlesztés, annak van is nagyon nagy piaca, kereslet nagyon van rá.

2010. máj. 17. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!