Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ennyire "túlterhelt"" a...

Ennyire "túlterhelt"" a programozó-ipar?

Figyelt kérdés

Azt mondják,hogy manapság nagyon nehéz programozóként elhelyezkedni és dolgozni,de miért,túl sokan vannak vagy mi?

Ma pl. feltettem a kérdést,hogy meglehet-e élni programozóként,íme: http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programozas_..


Szóval ilyen nehéz lenne a szakma,vagy mi?


2010. máj. 16. 16:54
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Manapság minden fiatal informatikus (programozó,rendszergazda...stb) Szóval ne is csodálkozz azon hogy nem sok esélyed van rá arra hogy programozó lehess!

Jobban jársz ha leteszel valami szakmát, mert Magyarországon elég sok most a hiány szakma, és azzal tuti lesz helyed!

2010. máj. 16. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
A pics@ba! Pedig programozó akartam lenni.
2010. máj. 16. 17:14
 3/21 anonim ***** válasza:
Ha jó a logikád, és jó programozó vagy, akkor egyáltalán nem túlterhelt a programozó-ipar.
2010. máj. 16. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Lesz ami lesz,azért majd ha eljutok odáig hogy belevágjak,belevágok. 14/F Tudom,még ráérek ezen agyalni.
2010. máj. 16. 18:33
 5/21 anonim ***** válasza:

Én programozóként kezdtem. Nagyon szerettem még annakidején C64-en tanultam meg a programozás alapjait, assemblyvel együtt, grafikus programokat is csináltam segédek (pl Simon's Basic) nélkül. Aki tudja, hogy ez mit jelent,a z tudja, hogy nem kevés munka odáig is eljutni ott. Középiskolában és főiskolán is programozást tanultam. Még a középsuli eltelt valahogy, de fősulin rájöttem sajnos, hogy mégsem nekem való munka. Elég monoton tud lenni. Ehhez persze kellettek az okos, de túlzottan alapvatő dolgokat követelő tanárok is. Remélem több szerencséd lesz. Ha jól csinálod, és nem hagyod, hogy eltántorítsanak a programozástól, akkor jó kenyér :) Most rendszergazda vagyok, és itt is előfordul, hogy a programozási tudáshoz kell nyúlnom, de csak nagyon alap szinten :)

Összefoglalva: nem nehéz, inkább monoton. Rengeteg önképzéssel jár, az új technikák, újdonságok megismerése nagyon fontos. De ha jó vagy: megélsz belőle elég komoly fizetéssel.

2010. máj. 16. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

Nehez szakma, kereslet azert van ra, de csak a jokra. Nagyon jo logikadnak kell lenned es sokat kell gyakorolnod. Az utolso amit irt, az hasznos volt, amit az elozoek irtak a masikon, az f.szsag. Sok sikert kivanok!


19/F

2010. máj. 16. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Thx. Igyekezni fogok :)
2010. máj. 16. 19:10
 8/21 anonim ***** válasza:
Én SZTE-n tanulok, én világ életemben szerettem az infot, de egyetemen megutáltatták velem ,isten ments, h diploma után informatikus legyek:D
2010. máj. 16. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Aki azt mondja hogy programozói állással nem lehet megélni, az elég hülye lehet (olyanoktól szoktam hallani akik túl hülyék ahhoz hogy elvégezzenek egy ilyen iskolát.) Csak meg kell nézni egy álláshirdetési oldalt (pl.: profession.hu), bár az igaz hogy pályakezdői állás nem olyan sok van. A fizetésről meg ne is beszéljünk inkább. 3-4 év gyakorlattal már elég szép pénzt lehet vele keresni.
2010. máj. 16. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Azért utáltátok meg annyira a programozást,mert egyhangú?
2010. máj. 16. 20:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!