Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Miért távolodik el az egyetem...

Miért távolodik el az egyetem a valóságtól?

Figyelt kérdés

A mérnökinformatikus képzés a 80 -as években még teljesen jó volt. Naprakész, gyakorlatban is hasznosítható tudást adott.

Mi történt azóta? Nekem olyan érzésem van, hogy a folyamat nem ált meg, hanem tovább roszabbodott még az utóbbi 10 évben is.



2017. ápr. 12. 13:48
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
100%

"A mérnökinformatikus képzés a 80 -as években még teljesen jó volt."


Mérnök-informatikus képzés a nyolcvanas években még nem létezett.

A ma diplomázók pedig sokkal tőbb tárgyi tudással, ismerettel lépnek ki az életbe, mint a kilencvenes években végzettek.

2017. ápr. 12. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
45%
Én nem fejeztem be, szerintem pont hogy megállt a folyamat, ezért nem naprakész. Amúgy én személyszerint nem tudnám befejezni annyira feleslegesnek éreztem (OE) talán az ELTE infót vértizzadva inkább...
2017. ápr. 12. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
73%

Egyik IT szak sem ad azonnal hasznosítható gyakorlati tudást.

Sajnos túlságosan elméleti síkon megy az oktatás, valamint még mindig a matek van túlsúlyban. Matekból olyan mélységig mennek le, amire a végzettek 90%-ának sosem lesz szüksége, míg IT-ból épp csak a felszínt súrolják, azt is úgy, hogy főként elavult technológiákat tanítanak, mert nincs friss tanár, aki új technológiákat ismerne.

2017. ápr. 12. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
93%

Hasonlítsd össze a tanári fizetéseket a verseny szféra fizetésekkel! Csak azok maradnak tanítani, akik nem értenek semmihez. Néhány kivétel van, aki munkaszeretetből tanít, de általában ők mellette máshol is dolgoznak, vagy vállalkozásuk van.


Ha aktualizálni akarnánk az oktatást, akkor az IT szakokat szét kéne vágni 5-10 szakra. Az IT képzés olyan, mintha az összes mérnöki szakmát egyetlen fizika szakon tanítanánk.


Arról ne is beszéljünk, hogy az IT-sok nagyrésze helpdesk-esként helyezkedik el, amihez nem kellene 4 évet tanulni. ahhoz elég egy féléves tanfolyam is.

2017. ápr. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
100%
A 80-as években még jóval kevesebb volt a naprakész, gyakorlatban is hasznosítható tudás, könnyebb volt átadni. Ma már annyira szerteágazó iparágról beszélünk, hogy nem lehet mindenre felkészíteni az embert. Az alapokat meg lehet tanítani, akinek van hozzá esze, az képes elvonatkoztatni, hogy konkrétan milyen mikrokontrollerről, hálózati protokollról vagy programozási nyelvről van szó. Munkahelyen úgyis másmilyen lesz, azt meg megtanulja. A papír csak azt igazolja, hogy a kolléga látott már mikrokontrollert meg hálózati protokollt meg programozási nyelvet és elboldogult vele, nem csak nézett bután, mint az egyszeri színesfémtolvaj az optikai kábelre.
2017. ápr. 12. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 SimkoL ***** válasza:
50%

Az első iskolám, szakmám a vasútforgalmi szakközép volt, 1982-ben végeztem. Olyan emberek tanították a szakmát akik a büdös életben nem dolgoztak a vasúton, csak megszerezték a főiskolai végzettséget, friss diplomával olyanokról beszét amit a büdös életben nem is látott. Volt is nekünk pofára esés amikor kikerültünk a való világba. Nem röhögni, a következő szakmám rendőr, ott olyanok oktattak akik valóban voltak rendőrök - közrend, közlekedés, bűnügy, bűnügyi technika - de előtte tizen sok évvel voltak aktívak. Szerinted miket tanultunk ? Ha a harmadikos informatikusnak tanuló fiam újat tud mutatni a tanárnak akkor hogy is van ez. Semmi nem változott, olyanok oktatnak akik nincsenek benne a gyakorlatban - tisztelet a kivételnek - Annó még a vasútforgalmiban az óraadó tanároktól tanultunk legtöbbet, mert ő aktív vasutas volt.

Nem várom én el az informatika tanároktól, hogy a toppon legyenek, de azért legyen valami köze hozzá. Matematikát könnyű oktatni mert az szinte semmit nem változik, változott évtizedek, századok óta, de a programozás, a technológiák rengeteget változnak akár egy-két év alatt is. Tessék nekik is utána járni, nem fásultan az integrálásról és deriválásról mesélni mert kb. ennyi maradt meg.

2017. ápr. 12. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
61%

Az orvosi egyetem 12 félévből áll.


Ez idő alatt a nagyon minimális gyakorlati képzés (ami kb. annyi, hogy mire lediplomázik, azért érezzen némi kórház szagot) mellett, csak elméleti ismeretekkel tömik a hallgatók fejét. Nincs tehát vakbélműtét, nincs vesekő eltávolítás, sőt, a diplomája kézhezvétele után az általános orvos még csak nem is jogosult gyógyító tevékenységre, sőt, még egy injekció beadására sem.

Ehhez ugyanis még tanulnia kell a szakma gyakorlati oldalát, szakiránytól függően, akár plusz öt éven át.


Az egyetemi, főiskolai kézések jellemzően elméleti képzések, amelyekhez társul a gyakorlati ismeretek megszerzése. Így válik valakiből szakember.

Az egyetemek, főiskolák dolga, a szakma elméleti oldalának oktatása. Ennek megfelelően is tesznek.


Sajnálatos, hogy vannak olyanok, akik ezt nem látják be, akik felül akarnák bírálni komoly szakmai múltú, magas tudományos fokozattal bíró szakemberek döntéseit, munkagyakorlatát.

2017. ápr. 12. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 SimkoL ***** válasza:
63%
'Az egyetemek, főiskolák dolga, a szakma elméleti oldalának oktatása.' Na ez az amivel nem élsz meg a gyakorlatban. Ha az ember befejezi az iskoláit munkába szeretne állni csak éppen rájön, hogy az élet teljesen más, igazából gyakorlatban használható tudása nincs. Elcseszett az életéből több évet egy papírért - jó iskolája válogatja és jó buli volt - de nem tud hozzászagolni a munkához. Nem minden munkaadónak van pénze, türelme, akarata téged még taníttatni. Anno a szocialista rendszerben igen, ma már csak akkor ha látnak benned fantáziát.
2017. ápr. 12. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
100%

"Na ez az amivel nem élsz meg a gyakorlatban. Ha az ember befejezi az iskoláit munkába szeretne állni csak éppen rájön, hogy az élet teljesen más, igazából gyakorlatban használható tudása nincs."


Gyakorlati képzés van. Azon részt kell vennie a hallgatónak, azt igazolnia kell, ha diplomát akar szerezni.

2017. ápr. 12. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
2017. ápr. 12. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!