Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Melyik nyelvet válasszam...

Melyik nyelvet válasszam második programozási nyelvnek?

Figyelt kérdés
Pascalal kezdtem igen tudom, ősrégi és senki se használja de már szinte pszeudokód és hamar megtanultam annyira, hogy egy snaket vagy egy gyengébb adatbázist kezelőt létre tudjak hozni benne, de ennek függvényébe nem tudom mivel folytassam és itt leginkább az a gond nem tudom melyik programozási nyelvet mire is használnak csak tág fogalmakba pontosabban, hogy nem tudom elképzelni hogyan is fogom munkámba használni. Weboldal fejlesztés annyira nem érdekel még úgyse, hogy szemeztem már a phpval. Érdekelni ti mit javasoltok inkább alkalmazás fejlesztésben szeretnék majd munkálkodni igy egyelőre c# csak nem tudom mennyire jó ötlet.
2017. jan. 31. 02:37
 1/10 anonim ***** válasza:
10%

Szerintem a pascalt kéne tovább folytatnod, amíg teljesen meg nem ismered a nyelv lehetőségeit. Amit írtál, annak alapján úgy tűnik, ez még nem következett be.


Más nyelv sem fog neked többet nyújtani.

A pascal általános célú nyelv, tehát nem lehet meghatározni egy specifikumot sem, amely területen jellemző eszköz volna. Így van ez a c#-pal, a c-vel vagy a java-val is.

2017. jan. 31. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Mikor fogom tudni, hogy elértem egy olyan szintet ami után foglalkozhatnék mással is?
2017. jan. 31. 03:06
 3/10 anonim ***** válasza:
10%

Az emberek régebben akkor váltottak nyelvet, ha már feszegették annak határait. Vagy akkor ha nyilvánvaló volt számukra, hogy a szokott nyelv helyett van egy másik, ami az adott feladatra alkalmasabb.


Olyan ez, mint gyerekeknél a cipő. Idővel kinövi a viselője és kell egy másik, egy nagyobb.

A pascal egy általános célú nyelv, tehát viszonylag nehéz kinőni. Akkor szokott bekövetkezni ez, ha valaki olyan alkalmazást kiván fejleszteni, ami nagyon-nagyon sebességigényes és fontos a rövid válaszidő. Bár a pascal lehetőséget biztosít akár 3D CAD cuccokhoz - vannak is ilyen fejlesztések - azért ilyesmihez a c, cpp alkalmasabb.

2017. jan. 31. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 SimkoL ***** válasza:
24%
Pascal után a Delphi mert mindent meg lehet benne valósítani, lásd: [link] és mellé a C++. Delphi-s fejlesztőt ritkábban keresnek, de azt nagyon megfizetik. A Tiobe index szerint [link] a nyelv általában a 10. hely környékén szokott lenni. A C++ elengedhetetlen mellé, főleg ha Windows alá fejlesztesz.
2017. jan. 31. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

@SimkoL:


A Tiobe Index a keresőmotorok statisztikáit használja fel, nem az álláskínálatok statisztikáit. A kettőnek semmi köze egymáshoz, attól még hogy a delphi/pascal közkedvelt a kezdők sorában ezért sokszor keresnek rá az emberek, nem fogja növelni az az állások számát, ezért ne keverd. Ha érdekel érdemes az állásportálokon a job trendket nézni, kigyűjtöttem pár nyelvet az indeed.com-on:


[link]


Látható hogy a delphi és a pascal tökig a 0-ban van, és a C-t, C++-t még a Python is veri, de a legkeresettebb nyelvek a piacon most a Java, Javascript és a C# egy kicsit lemaradva.

2017. jan. 31. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 SimkoL ***** válasza:

Mint írtam is Delphi-s fejlesztőt ritkán keresnek de akkor nagyon. A múltkor a Prog.hu-n egy ürge végigvadászta az összes embert aki ért hozzá.

Sajnos a Delphi-nek ára van, ez is befolyásolja.

2017. jan. 31. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

"A Tiobe Index a keresőmotorok statisztikáit használja fel, nem az álláskínálatok statisztikáit. A kettőnek semmi köze egymáshoz,"


Én már elég régen olvastam arról, hogy a tiobe mi alapján indexel, de hogy nem csak a keresőmotorokat használja fel, az biztos.

Amit idézek tőled, az is ellentmondásos. Már csak azért is, mert fogalmam sincs mi alapján jelented ki, hogy a kezdők gyakran rákeresnek a delphi/pascal kulcsszavakra.

Egyáltalán, honnan az infó, hogy akik a lekérdezéseket megejtik, azok mind kezdők?

2017. jan. 31. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
A delphi a github-on a tizenkilencedik, míg a java az első és a python a második. Python programozót mégsem keresnek, csak a hirdetésekben megejtik, mint az egyik addicionális skillt a soroltak közül.
2017. jan. 31. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

Texas Windstorm Insurance Association - 8 reviews - Austin, TX 78749 Delphi 6 and 7*. In- developing Delphi Applications. Formal background developing Delphi applications. Developer is responsible for the design, implementation

----

GeoDigital - 2 reviews - Mendota Heights, MN 55118 +1 location Experience with Delphi or programming languages similar to Delphi (object-based Pascal)

----

Valid USA, Inc. - 21 reviews - Downers Grove, IL At least 2 years of recent experience with Delphi Programming.

----

Experience with Delphi Programming. Of course for assessing candidate’s skills, you should have expertise in Graphical User Interface Design, Delphi Programming

2017. jan. 31. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
pen-dragon bohócnak készülsz?
2017. jan. 31. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!