Miért írják páran itt, hogy pár hónap alatt meg lehet tanulni egy programozási nyelvet?
Lehet én vagyok nagyon hülye, de szerintem ez lehetetlen. Teljesen átfogni egy nyelvet eleve felesleges igazából, de a gyakorlatban (értsd itt most munkában) használható tudás elsajátításához is kevésnek találom ezt a pár hónapot.
A programozás logikáját, az adott nyelv felépítését nyilván meg lehet tanulni ennyi idő alatt, de magát a nyelvet nem.
Ez olyan, mintha azt mondanánk, persze meg lehet tanulni angolul 3 hónap alatt. Valóban, ha csak a nyelvtani részét vesszük, igen, de nem csak nyelvtanból, meg szintaktikából áll a világ...
Miért égeted magad?
A c++ egyáltalán nem ment nagyon sok változáson keresztül, mindössze szabványosították.
Semmiféle bizottság nem itélkezik a nyelv jövőjéről, azt ugyanis megteszik a nyelv használói.
Az alkotó pedig soha nem nyilatkozott olyat, hogy ne érten ahhoz a nyelvhez, amelyet ő maga tervezett meg és amelynek ő maga írta a fordítóját. Ez nonszensz és ezt természetesen csak te hazudod.
Csak kulcsszavakban:
A C++ ISO bizottságról: [link]
Bjarne Stroustrup saját oldaláról származó FAQ: [link]
Kiemelném ezt a szösszenetet:
"And no, I'm not a walking C++ dictionary. I do not keep every technical detail in my head at all times. If I did that, I would be a much poorer programmer. I do keep the main points straight in my head most of the time, and I do know where to find the details when I need them."
Ugyanitt, egy szóval nem mondtam, hogy nem értene a nyelvhez, mint ahogy te fogalmaztál, azt mondtam, hogy még ő sem tudja fejből az egész hóbelebancot.
Végül: Miért is linkelted be azt a kulcsszavas listát?
1. A C++ a szabványosításon már rég túl van.
2. Amit te a nyelv "fejlesztésének" tudsz be, az nem egyéb mint klf. függvénykönyvtáraknak a nyelvbe való beemelése, standardizált formában.
Amit pedig idézel, az egyáltalán nem azt jelenti, hogy a szerző ne ismerné az általa alkotott nyelvet, mindössze egy ajánlás, amit érdemes is megfontolni, mert lehetne bármely egyetem jelmondata, tételesen, hogy nem szükséges az ismereteket halmozni, elég ha tudjuk, hol érhetjük el azokat. De ez a kiszólás is technikai vonatkozású, köze nincs a c++ mint programozási nyelv nyolcvan és egynéhány kulcsszavának és valahány operátorának tudásához vagy nem tudásához.
Ő nyilván tudja, hiszen ha egy-egy problémán elagyalgatott fél évig is, akkor miért ne tudná?
Éppen azt sérelmezi az általad idézett FAQ-ban, hogy sokan azzal vádolják, nem ért ahhoz, amit csinált, holott nem győzi hangsúlyozni, hogy milyen körültekintéssel tervezte meg a nyelvet. De hát természetesen nem tehet egyszerre mindenki kedvére.
1. A szabványosítás nem úgy történik, hogy 'ú, szabványosítottuk, kész'. A standard minden újabb változata rajtuk megy keresztül.
2. Most ne menjünk bele abba, hogy két standard verzió között kicsit több a különbség, mint ilyen-olyan függvénykönyvtárak beemelése, de nem látom, hogy mi a problémád ezzel. Az, hogy a nyelvbe beépítenek új függvénykönyvtárakat ugyanúgy a nyelv fejlesztésének minősül.
+1: El is olvastad te a válaszokat, mielőtt elkezdtél idebégetni? Pont az volt a vita tárgya, hogy nem szükséges egy nyelv minden létező aspektusát lexikális szinten kívülről fújni, hogy az ember azt a magáénak tudhassa. Épp erre hoztam fel, hogy még Stroustrup sem tud mindent fejből (és a minden alatt nem a kulcsszavakat, és az operátorokat értem, hanem MINDENT ami a Standard része, tökéletes mélységig). Merthogy a kérdező álláspontja pontosan ez volt, hogy egy programozási nyelv 'megtanulása' szerinte azt foglalja magában, hogy MINDENT megtanulsz az adott nyelvvel kapcsolatban, nem csak a szintaktikáját, és az alapvető kulcsszavait. Szerinte egy nyelv akkor van 'megtanulva', ha bármilyen, ismétlem, BÁRMILYEN kérdést fejből meg tudsz válaszolni vele kapcsolatban. Angolul sem úgy tanulsz, hogy bemagolod a szótárat, hanem a szókincsen felül ismerned kell a nyelvtant, felhasználásokat, dialektusokat, ilyen-olyan specifikus szókincseket, és ha bele akarjunk vonni azt, hogy egy prog nyelvnél tisztában kell lenned a különböző standard verziókkal, akkor a nyelv fejlődési szakaszait is. EZ volt a kérdező álláspontja, erre mondtam azt, hogy a programozási nyelveket nem így tanuljuk, sőt, még Stroustrup sem tudná ezt mindet fejből visszamondani. És, ahogy ő is kiemelte, nem is kell. Ez volt a mondandóm lényege.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!