Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogy érti meg a hardver a...

Hogy érti meg a hardver a programozási nyelvet, hogy milyen utasítást kell végrehajtania?

Figyelt kérdés

Lehet kicsit értelmetlenek hat a kérdés de honnan tudja pl az erintokepernyos mobil, ha megnyomok rajta egy gombot akkor az aktiválja a világítást.


Utána olvastam, de nem sikerült választ találnom. Tehát honnan, hogy tudja értelmezni egy bármilyen gép a programozási nyelvek által hordozott utasításokat.



2016. nov. 4. 17:53
 1/8 anonim ***** válasza:
75%

Csak és kizárólag a bináris kódot érti, amit az assembly-vel lehet egyértelműen kölcsönösen megfeleltetni. Egyszerűen így van huzalozva az a fémdarab.

Kb. hasonló kérdés, hogy honnan tudja a zár, hogy nyíljon ki, ha lenyomod a kilincset. Hát azért, mert így van összerakva.

2016. nov. 4. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Mechanikusan ertem a kilincs működését. De pl a szamitogepnel hogyan szerzi az értelmet, hogy ket számot osszeadjon. Úgy is feltehetően a kerdest hogy rakják bele a számítógépbe a tudást hogy a logikai munkát elvégezze. Ezt nem tudom elképzelni semmilyen módon sajnos. Ha esetleg erre ratudnal világítani nekem.


Honnan fogja tudni a számológép hogy 1+1 =2. Hogy teszed bele a gépbe ezt a tudást huzalozassal és kabelezessel?

2016. nov. 4. 18:51
 3/8 anonim ***** válasza:

Van az a processzornak nevezett valami a gépedben. Ez ismer bizonyos utasításokat, pl. össze tud adni két számot, stb. Ezek az utasítások fizikailag vannak kiépítve a processzorban. Tehát a processzoron belül minden utasításra van egy kis áramkör. Ha érdekel, itt elmagyarázzák töviről-hegyire a dolgot (angolul):

https://www.youtube.com/watch?v=cNN_tTXABUA

2016. nov. 4. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Inkább úgy képzeld el, hogy nem azt tudja, mennyi 2+2, hanem a saját kis belső reprezentációjában kiszámol valamit, és a bonyolultabb feladat pedig a preifériákhoz kötődik (megjeleníteni egy monitoron pl.)
2016. nov. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Koszonom a választ. A videó segített megérteni a dolgot egy kicsit és h merre olvassák tovább a temaban.
2016. nov. 4. 19:50
 6/8 A kérdező kommentje:

Akit érdekel a videó van hozzá magyar felirat. Youtube : hogyan mukodik a processzor? - beirod bejön a videó magyar felirattal



Itt lebutított verzióban leírják


http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__alkalmazott-tudoma..

2016. nov. 4. 19:52
 7/8 anonim ***** válasza:

"Honnan fogja tudni a számológép hogy 1+1 =2."


Sehonnan. Nem is tudja, hogy 1+1 az kettő.


" Hogy teszed bele a gépbe ezt a tudást huzalozassal és kabelezessel?"


Nincs beletéve semmi tudás.

Ez kb. olyan, mint a fogaskerék áttétel, pl. egy váltóban. Az sem tudja, hogy adott fokozatban mennyire gyorsít.

Ha az egyik fogaskerék kétszer akkora mint a másik, akkor a sebesség is kétszer akkora lesz. Ennyi.

2016. nov. 6. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
"Utána olvastam, de nem sikerült választ találnom. Tehát honnan, hogy tudja értelmezni egy bármilyen gép a programozási nyelvek által hordozott utasításokat." - ez a számítástechnikai alapismeretek teljes hiányára utal. Javaslom ennek a megtanulásával kezdd!
2016. nov. 6. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!