Miért írják páran itt, hogy pár hónap alatt meg lehet tanulni egy programozási nyelvet?
Lehet én vagyok nagyon hülye, de szerintem ez lehetetlen. Teljesen átfogni egy nyelvet eleve felesleges igazából, de a gyakorlatban (értsd itt most munkában) használható tudás elsajátításához is kevésnek találom ezt a pár hónapot.
A programozás logikáját, az adott nyelv felépítését nyilván meg lehet tanulni ennyi idő alatt, de magát a nyelvet nem.
Ez olyan, mintha azt mondanánk, persze meg lehet tanulni angolul 3 hónap alatt. Valóban, ha csak a nyelvtani részét vesszük, igen, de nem csak nyelvtanból, meg szintaktikából áll a világ...
Érdekes volt olvasgatni a válaszokat, nagyon jól lejött, hogy mennyire szubjektíven értelmezzük a tudás szót. Én a programozási nyelv megtanulása alatt az adott területen való teljes kihasználtságot értettem, értsd: adott egy probléma.
Számomra az, hogy valaki megtanulja az alapokat, az nem tudás még. Tudás alatt én az adott nyelv elsajátítását értem, és itt nem tapasztaltságra gondolok, hanem arra, hogy a lehető legtöbb problémára tudja, a legpraktikusabb megoldást (értsd: tudja mit kell csinálni, még ha arra pontosan nem is emlékszik teljesen, hogy hogyan).
Én beszélek pl. angolul, még se mondanám, hogy teljesen tudok angolul, pedig nagyon ritkán tapasztalok bármiféle fennakadást. Ha a "hood"-ban élnék, valószínűleg semmi problémát nem tapasztalnék a nyelvtudásommal kapcsolatban, de én nyilván jobban ki szeretném használni a nyelvet, és ha egy olyan szaktopikra terelődik a téma, amely számomra nem olyan ismert, egész biztosan lesznek fennakadások.
#11 Maradjunk annyiban, hogy Bjarne Stroustrup sem tudja fejből az egész C++ nyelvet :D
Egy nyelv tudását úgy tekinteni, hogy az illető a-tól z-ig ismeri a nyelvet, botor hozzáállás. Mert egy nyelvet nem kell maradéktalanul tudni ahhoz, hogy használd. És itt most nem a te "hood" példádra gondolok. Az angol nyelv is rendelkezik olyan nyelvtani formákkal, és szókinccsel, amiket nem csak a köznyelv, de egész konkrétan senki nem használ, vagy csak egy rettenetesen szűk réteg. Valószínűtlen, hogy valaha szükséged lesz, bármilyen körülmények között erre a tudásra. A programozási nyelvekkel hasonlóan, van amit nem kell megtanulni, mert nem fogod soha használni. Ráadásul a programozás világában a lexikális tudásnak nincs nagy jelentősége, tehát a nyelvi elemeket nem kell betűről betűre ismerned. Ehelyett a nyelvnek egyfajta struktúráját kell csupán elsajátítanod. Nem kell tudnod, hogy hogy hívják a 85/b altípus 4. indexén levő c paramétert (igen, most halandzsáltam). Azt kell tudnod, hogy milyen lehetőségeket biztosítanak számodra egy nyelv különböző funkciói. A konkrét szignatúrákat meg ha nem tudod fejből, 5 másodperc kiguglizni. Én sem tudom fejből, hogy pl C++ nyelvben hányféleképpen lehet paraméterezni egy vector konstruktorát. Nem is kell. Tudom, hogy hogyan működik a vector típus, tudom milyen funkciókat biztosít számomra. A többi általános programozási skill, ami nyelvfüggetlen.
Annak idején még a jó öreg 80as években hozzájutottam egy Enterprise-hoz. Ezt a gépet a kor divatjának megfelelően BASIC nyelven lehetett programozni. 0 tudással a gépkönyv és néhány, az adott géppel foglalkozó írás segítségével pár hét alatt eljutottan odáig, hogy egész jól elboldogultam vele. Pár hónap múlva már bármilyen feladatot meg tudtam vele oldani. A nyelv logikájának alapján már tudtam, merre induljak el és ha elakadtam, akkor esetleg hol találok újrahasznosítható kódot, amit használhatok...
Aztán évekkel később már PC-t használtam és találtam egy TurboPascal lemezt. Irány a könyvtár... Kb egy hónap kellett ahhoz, hogy a régi BASIC programjaim immár pascal nyelvre átírva fussanak a gépen -sok esetben némileg kibővítve.
Szóval nem lehetetlen az említett pár hónap -feltéve, ha az ember nem egy professzionális szoftverguru szintjére gondol. Ha viszont valaki tényleg elmélyül egy nyelvben (ami viszont már nem pár hónap), akkor egy-egy újabb nyelv használható szinten már akár pár nap alatt elsajátítható.
Egy programozonak sokkal kevesebb ido is eleg a munkahoz szukseges tudas megszerzesehez. Persze ez azt feltetelezni, hogy mar tud programozni nehany masik nyelven, es tudja mit akar csinalni, igy csak az adott nyelv szintaktikajat, "stilusat" kell elsajatitani.
Ha valaki nullarol akar munkara hasznalhato programozo lenni, arra nem eleg 3 honap.
"Maradjunk annyiban, hogy Bjarne Stroustrup sem tudja fejből az egész C++ nyelvet :D"
Ekkora baromságot azért csak nem kéne terjeszteni!
Miért is lenne baromság? Naiv lenne azt gondolni, hogy akár Stroustrup fejből keni-vágja a komplett C++ nyelvet
(pláne, mivel ő maga is tett már erre utalóan kijelentést).
És még le is barmoz, fantasztikus :D
Tudod, azóta a nyelv elég sok változáson ment keresztül, arról nem is beszélve, hogy egy komplett bizottság ítélkezik már a nyelv jövőjéről, és nem is vagyok benne biztos, hogy Stroustrup még mindig tagja-e annak a bizottságnak. Hiába alkotta meg ő a nyelvet, még ő sem tud fejből válaszolni mindenre a nyelvvel kapcsolatban. Ezt ő maga is elismeri. Szóval mi lenne, ha fognád a kis fejecskédet, és kihúznád a kis valagadból? :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!