Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Miért írják páran itt, hogy...

Miért írják páran itt, hogy pár hónap alatt meg lehet tanulni egy programozási nyelvet?

Figyelt kérdés

Lehet én vagyok nagyon hülye, de szerintem ez lehetetlen. Teljesen átfogni egy nyelvet eleve felesleges igazából, de a gyakorlatban (értsd itt most munkában) használható tudás elsajátításához is kevésnek találom ezt a pár hónapot.

A programozás logikáját, az adott nyelv felépítését nyilván meg lehet tanulni ennyi idő alatt, de magát a nyelvet nem.


Ez olyan, mintha azt mondanánk, persze meg lehet tanulni angolul 3 hónap alatt. Valóban, ha csak a nyelvtani részét vesszük, igen, de nem csak nyelvtanból, meg szintaktikából áll a világ...


2016. nov. 5. 22:10
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
És igen, olyan embereknek írják mindezt, akik ezelőtt 0 programozási tapasztalattal rendelkeztek.
2016. nov. 5. 22:11
 2/24 anonim ***** válasza:
44%
Már hogyne lehetne. Angolul is meg lehet tanulni 3 hónap alatt, ha már ismersz féltucat másik nyelvet, ami hasonló alapokkal rendelkezik. És a programozási nyelvek NAGYON hasonló alapokból építkeznek, így ha már kellő programozási tudással bírsz, és ismersz elég nyelvet, úgy plusz egy nyelv megtanulása bakfitty.
2016. nov. 5. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
18%

Az angol és a programozás 2 dolog. Nem azt kell érteni "nyelv" alatt.


Valójában ha érted a programozás logikát, akkor 2 hét is elég egy nyelvre, mivel csak a programnyelv "lelkét" kell megérteni, hogy mire hogy szeret reagálni.

Saját tapasztalat: Java-t PHP-ből tanultam meg viszonylag gyorsan.

Persze nem azt mondom, hogy 100%-ig, azt sose lehet, mert mindig fejlődik és te/én/mi mindig pár lépéssel le vagyunk maradva.


DE! 0 programozói tudással megtanulni egy nyelvet, arra 2 hónap intenzíven azt mondom oké.


Persze a szókincs, mint fgv ismeretre meg ott a net. :) ÉN se tudok minden függvényt megjegyezni, de az IDE kiköpdösi.

2016. nov. 5. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
#2.De gondolom a kérdező úgy értette hogy ha valaki 0 tudással áll neki.Abban meg teljes mértékben igaza van.Több időbe telik magát a nyelvet normálisan elsajátítani.
2016. nov. 5. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
A kérdése megfogalmazásában en bloc tartotta lehetetlennek, azt, hogy ezt amúgy 0 programozási ismerettel rendelkezők szokták mondani már mellékesen említette meg.
2016. nov. 5. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
0%
Bőven meg lehet, sőt, ennél kevesebb idő alatt is.
2016. nov. 6. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
33%

Egy nyelvet meg lehet tanulni ennyi idő alatt.

A C 26 kulcsszó és néhány operátor.

Tehát, ez idő alatt egy nyelvet meg lehet tanulni, programozni viszont nem.

2016. nov. 6. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
Mondjuk nem nagyon lehet csutkára bevágni minden létező parancsot meg mindent egyik nyelvnél sem, nincs is értelme, menet közben 3 perc megnézni SO-n, és 1-2 keresés után már emlékezni fogsz rá
2016. nov. 6. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Pár hónap alatt meg lehet tanulni programozni olyan szinten, hogy valaki meg tudja oldani az emelt szintű érettségi programozás felaldatait ötösre. Pont.

Ez még nem jelenti azt, hogy megtanult programozni, vagy hogy "megtanult" egy programozási nyelvet vagy képest azt hatékonyan használni. De az alapjai már megvannak hozzá és már csak rajta múlik, hogy hová fejleszti magát, amihez viszont már az angol tudás is elengedhetetlen.

2016. nov. 6. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
36%
A kérdés túlságosan általánosító. Akinek IQ-ja és érzéke van hozzá, hamarabb is megtanulja, akinek nincs, az meg legrosszabb esetben soha.
2016. nov. 6. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!