Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Játékot szeretnék programozni,...

Játékot szeretnék programozni, hogyan?

Figyelt kérdés
Tudom, nem kétnap és ha egy szint után nem is egyemberes meló de elszeretném kezdeni.
2016. márc. 14. 12:24
 1/4 kszk2 ***** válasza:

Ha nem tudsz programozni akkor a "Gamemaker" nevű programot ajánlom.

Ha tényleg programozni akarsz akkor az "Unity" nevű játékmotort ajánlom (Ha jól emlékszem Assembly programozási nyelvben kell írni a scripteket de már nagyon rég használtam)

Ha annál is komolyabbat akarsz (Esetleg egy A+ játékot csinálni) akkor az "Unreal engine" a neked való. Sajna ez NAGYON bonyolult és szerintem az Unity egyszerűbb de ezt dönts el te :-)


Először szerintem kezd Unity-vel és valami egyszerűbbel pl egy Endless runner játékkal vagy valami 2D játékkal. Próbálj megcsinálni már meglévő játékokat. Ha már jobb vagy benne csinálhatsz saját játékot is. Rengeteg hasznos oktatóanyag van az interneten, csak keress rá hogy "Unity tutorial" és kiad vagy 100-at :-)

2016. márc. 14. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

előszöris döntsd el milyen játékot akarsz(2d, 3d, fps, tps, műfaj, platform) és keress hozzá játékmotort(unity, unreal engine cryengine, source engine és 1000 más), majd kezdj hozzá a játékmotor tanulásához

ezután ha ügyes vagy megcsinálhatod

2016. márc. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Várjál egy hetet, és alábbhagy a fellángolásod.
2016. márc. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Már 2 hónapja akarok csak most jutottam el addig, hogy folyamatosan tudom csinálni.
2016. márc. 14. 15:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!