Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan tudok C++-ban Black...

Hogyan tudok C++-ban Black jack kártya játékot programozni?

Figyelt kérdés
Nem rég kezdtem el programozni tanulni (videókból, online könyvekből) és szeretnék készíteni egy játékot. Nem túl bonyolultat, először egy egyszerű kártya játékra gondoltam mint a kérdésben is láthatod. Nem előre elkészített programban akarom készíteni ahol kattintok jobbra barra és kész, hanem DevC++-ban ahol minden sort én gépelek be. Így a kérdésem az volna hol tudom megtanulni ezt ahol nem csupán le van írva hogy mi után mit írjak hanem el is van magyarázva.

2015. szept. 25. 14:18
 1/9 anonim ***** válasza:

Tetszőleges C++ tutorialból.

Nyilván ilyesmihez grafikus dolgok kellenek, de ahhoz először érdemes lenne bőven konzolosan alapozni.

2015. szept. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A programozó, a szoftverfejlesztő, a grafikus, az alkalmazás fejlesztő, a scriptíró, az integrátor, a tesztelő mind külön-külön önálló munkakör.


Először is tisztáznod kellene magadban, hogy miért akarsz tanulni.

a) Mert meg akarsz (rendesen) tanulni programozni

b) Mert csak alkalmi játékokat akarsz összerittyenteni (komolyabbak úgyse fognak menni, mert rá fogsz jönni, hogy ahhoz kevés vagy egyedül)

2015. szept. 25. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
A második válaszoló kérdésére: Olyan szinten szeretnék megtanulni programozni hogy egy egyszerű 2d-s játékot tudjak készíteni nem akarok világhírű játékot készíteni, de nem is az a végcélom hogy csináljak egy programot készítsek ami összead 2-t számot.
2015. szept. 25. 20:13
 4/9 anonim ***** válasza:
Kellenek hozzá kártyák, játékosok, talon, játéktér. Nem nagyon ismerem a játékot, de a szabályoknak megfelelő állapotváltozásokat kell leírnod a játék kezdetétől a játék végéig. A játékosok lépéseit ellenőrizned kell, ha nem szabályos, akkor nem szabad engedélyezni, a kártyák nem mozdulnak, vagy nem rakhatók le a kívánt módon. Kell hozzá egy grafikai könyvtár, kell háttér az asztalnak, és kellenek a kártyák képi ábrázolásai. Ha gépi játékost is akarsz, akkor például nézd meg, hogy hogy játszik a kaszinókban a bank! Továbbá kell egy olyan könyvtár is, amivel ablakot készíthetsz, és rajzolhatsz bele, képeket tehetsz bele.
2015. szept. 25. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Igazából én még mindig nem tudom, hogy mi is a kérdés valójában.
2015. szept. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Piert ***** válasza:
81%
A kérdés az, hogy elmagyarázzuk-e neki lépésről lépésre, hogyan kell megírni egy ilyen játékot úgy, hogy programozni se tud, meg fingja nincs a játékról. Valszeg egy unatkozó tízéves, akit gép elé engedtek.
2015. szept. 25. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 SimkoL ***** válasza:

Bár én imádom a Dev-C++ - t - pár soros feladat megoldásokhoz - de akkor az elején csak konzolos alkalmazásokban gondolkodj. A programodhoz pedig nézz utána a ciklusoknak - 'számlálós', elöl, hátul tesztelős - a véletlen szám generálásnak, tömböknek - ide elég vagy kell egy boolean - logikai -, feltételezve azt, hogy az adatbekérés és a kiíratás megy és tisztában vagy a változó típusokkal.

Ha belekezdesz, leteszel valamit az asztalra biztosan segítünk, de azért azt ne várd, hogy a programozás nagyon alapjait is elmagyarázzuk.

2015. szept. 26. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem bántásból, de más ezért éveket tanul. Egyetemen pl a első félévben nem is nyúlunk grafikus felülethez, csak konzolos programokat írunk. Kitűztél maga elé egy olyan célt, amit mások évek alatt érnek el segítséggel.

Persze, van aki egyedül is megoldja, de az általában nem itt kérdez.

Ha rákeresnél pl google-ben, akkor az ilyen alap játékok kódját meg lehetne találni. HA megtaláltad akkor valószínűleg elszörnyedsz és gyakorolsz alap feladatokat, vagy kikeresed soronként az alábbi módszerrel, hogy mi mit jelent.

Valahogy így:


[link]

2015. szept. 26. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Olyan szinten szeretnék megtanulni programozni hogy egy egyszerű 2d-s játékot tudjak készíteni"


Szerintem válts C++ -ról C#, Java, vagy Pythonra.

2015. szept. 26. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!