Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mennyire nehéz App-ot vagy...

Mennyire nehéz App-ot vagy Játékot programozni Androidra, WP-re vagy iOS-re?

Figyelt kérdés
Melyekre a legkönnyebb, és miylen ismeret szükséges hozzájuk?
2013. aug. 31. 13:41
 1/5 anonim ***** válasza:

Egyénfüggő. Milyen szintről indulnál neki?

Ha nulláról indulsz, akkor nagyon nehéz.

Ha tudsz angolul, tudod használni a Google-t, van logikád, és kitartásod, akkor nem nehéz.


Meg attól is függ, milyen app vagy játék.

Egy számológép tetű egyszerű.

Egy 3D-s MI-s beszélő chatbot-tal elszórakozol évekig.


Ismeretek:

- programozási gyakorlat

- angol nyelv

2013. aug. 31. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
0-ról indulnék, és a windows phone-ra gondoltam, mert wp-s telefonom lesz. De így valószínűleg bele sem kezdenék. Azt hittem ez egyszerűbb dolog, és bár szertem az informatikát, ennyire nem!
2013. aug. 31. 13:50
 3/5 anonim ***** válasza:
Pedig a Windows Phonenak az a legnagyobb előnye, hogy arra a legkönyebb programozni.
2013. aug. 31. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mindegyik platformnak megvannak a maga előnyei, hátrányai.

Android előnye a Java, rengeteg forrás érhető el a neten, alkalmazásodat minden további nélkül fel tudod tölteni a telefonodra (motiváció!). Hátránya, hogy Eclipse alapú SDK tud gonoszságokat művelni, amelyek egy kezdőt megijeszthetnek.

iOS API-ja nagyon jó, de a nyelv elsőre riasztó lehet, és számos tulajdonsága miatt nem ajánlanám. Hátránya, hogy csak OS X alól lehet fejleszteni, ráadásul csak developer accounttal tudod felrakni a telefonodra a saját alkalmazásod.

WP-s C#-hoz is sok forrás érhető el. Hátránya, hogy iOS-hez hasonlóan csak accounttal tudod feltölteni a telefonodra a szoftvert, valamint hogy csak Windows 8 alól tudsz szoftvert fejleszteni WP8 alá...

Összességében én Androidot ajánlanám egy kezdőnek, mert rá tudja tenni a telefonjára a szoftvert, így nagyobb a motiváció, és könnyebb is elindulni (nincs OS-sel kapcsolatos megkötés).

Ismeretek tekintetében szerintem el lehet 0-ról is indulni, csak kitartás kell, meg jó google képességek, illetve alapszintű angol tudás sem árthat. Rengeteg tutorial van (néhány alapszintű magyarul is), ami segíthet ebben. Csak reális célkitűzéseid legyenek, és ne egyből egy Crysis 4-et akarj összedobni.

2013. aug. 31. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat!
2013. szept. 1. 10:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!