Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Programozás megy, de matek...

Programozás megy, de matek nem? (többi lent)

Figyelt kérdés

Hali!


Nos olyan kérdésem lenne, hogy az mennyire normális, hogy matekból 2es/3as tanuló vagyok, viszont a programozás 5-ös, és megértem,otthon is programozgatok hobbiból. Középsuliban tanulok informatikát,ahol heti szinten van programozásunk, 1-esem van belőle,Delphi -ben programozunk, viszont a matekot sokszor nem értem és nem jó jegyeket kapok,egyik osztálytársamnak pedig 5ös/4ese van matekból programozás meg szinte 2-es kb. szerintetek így van esélyem programozás esetleg a jövőben egyetem területén ? Véleményeket szeretnék kérni.



2016. márc. 10. 19:47
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm szépen a gyors válaszod, ment a zöld! Volt olyan, hogy elsőre nem értettem meg, viszont idővel igen, rájöttem, sokszor olyat is szokok hogy weboldalon nézek egy programot,vagy ha nem is értem akkor leprogramozom pl. tutorial alapján aztán átolvasom elölről a kódot, hogy mi mit csinál és rájövök, szóval érdekelni érdekel csak a matekból lehetne jobb jegyem is.
2016. márc. 11. 22:08
 12/16 anonim ***** válasza:
47%

Programozáshoz egyáltalán nem fontos a matek. Sőt, még logikusan sem kell gondolkodnod!


Multi cégeknél sok code-monkey, kódtesztelőre van szükség, akik pontosan azt csinálják, ahogyan azt diktálják neki vagy le van írva!!!


A vicc az ebben, hogy többet is keresnek (multi cégben a pénz sosem szokott gond lenni).


Ami szükséges a pozíció betöltéséhez:

- Nulla kreativitás

- Ne pofázz senkinek, hogy ez meg az rossz

- Ne adj soha javaslatot, hogy a kód hogyan lehetne jobb

- Nem kell új programot írnod, csak a meglévő kódokat gányolnod egy előre meghatározott irányba

- soha ne tegyél panaszt, hogy egy build vagy release részlépései fölöslegesek/értelmetlenek/vevőnemkérte


Amit kínálnak:

- garantáltan nem fejlődsz se matek, se programozás, se logikus gondolkodás terén

- garantáltan leépülsz szociálisan is

- borzalmasan monoton és száraz munka

- ha eddig volt benned bármilyen nemű kreativitás, azt is kiölik belőled.

- Egy rahedli PÉNZ ellenértéknek, hogy azért mégse hagyd ott őket próbaidőn


szerintem kezdőknek, pénzéheseknek, egyetemet átbukdácsolóknak ideális munka.

2016. márc. 12. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Utolsó nagyon nagyon szépen köszönöm a válaszod, ez nekem új,erről eddig nem is tudtam, most már igen! :)
2016. márc. 12. 18:08
 14/16 Tom Benko ***** válasza:
100%

Próbáld a matekpéldát programmal megoldani, hátha segít. Egy bizonyos szintig még a tételbizonyítás is megy algoritmikusan.

Az írt példák pedig úgynevezett iskolapéldák, azt kérdezik, hogy egy adott ismeretet elsajátítottál-e. Sajnos az iskola ennél tovább nem megy ebből a tárgyból se. Tűzzél ki magad elé valami érdekes célt, amire programot írnál, mindjárt más lesz a gyerek fekvése. Itt derül ki, valójában mennyire vagy kreatív, mennyire használhatóak az ismereteid. És itt fogsz ráérezni (ha szerencséd van) a matekra is.

2016. márc. 13. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 Tom Benko ***** válasza:
100%
@12: És az a szép, hogy akármennyire is lenézzük őket, a munkájukra szükség van.
2016. márc. 13. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat ment mindenkinek a zöld! :)
2016. márc. 13. 22:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!