Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Programozás megy, de matek...

Programozás megy, de matek nem? (többi lent)

Figyelt kérdés

Hali!


Nos olyan kérdésem lenne, hogy az mennyire normális, hogy matekból 2es/3as tanuló vagyok, viszont a programozás 5-ös, és megértem,otthon is programozgatok hobbiból. Középsuliban tanulok informatikát,ahol heti szinten van programozásunk, 1-esem van belőle,Delphi -ben programozunk, viszont a matekot sokszor nem értem és nem jó jegyeket kapok,egyik osztálytársamnak pedig 5ös/4ese van matekból programozás meg szinte 2-es kb. szerintetek így van esélyem programozás esetleg a jövőben egyetem területén ? Véleményeket szeretnék kérni.



2016. márc. 10. 19:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem a programozás mellé nagyon is fontos a matek, mert ha komolyabban szeretnél foglalkozni vele majd a későbbiekben, akkor nem lesz elég néhány összeadás, meg százalék számítás... Szerintem matekból az algebrás résznek kellene nekifeküdni, meg a szinusz, koszinusz, tangens.. függvényeknek, ha valamilyen objektum mozgatásra is szükséged van.
2016. márc. 10. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Rendben nagyon szépen köszönöm a gyors válaszod, ment a zöld! Az lesz akkor, megpróbálok rágyúrni a matekra is, mivel én is tudom hogy fontos része a programozásnak hisz azon alapul az egész számítástechnika szinte, csak ez a fura nekem hogy aki 5ös matekból az programozásból hogy lehet 2es tanuló vagy épp fordítva. Várok azért még válaszokat.
2016. márc. 10. 20:25
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem minden programozási területhez kell matek, és sok jó programozót ismerek akiknek a matektudása kb. a 0-hoz konvergál. Viszont van rengeteg terület ami megköveteli és sokszor nem csupán a középiskolai szintet. Egyetemen a matek egy teljesen más szint mint amit középiskolában tanítanak és ha már a középiskolai szint sem megy akkor nem hiszem hogy az egyetemen bármit is megértenél abból amit leadnak. Vagy rágyúrsz a matekra, vagy korlátozod magad azokra a területekre ahol nem nagyon kell a matek. Fontos hogy a matekot nem szabad magolni, meg kell tudni érteni. Később a fizikával is így lesz, de a középiskolai fizika oktatás igen csak rossz és megpróbálják elrejteni az összefüggéseket számomra érthetetlen okból.
2016. márc. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
50%
Jó programozó akkor leszel, ha konyítasz a matematikához, mivel rengeteg probléma megoldásánál vagy elengedhetetlen feltétel, vagy pedig sokkal optimálisabb kódot tudsz írni, ha rendelkezel a megfelelő ismeretekkel. Egyetem eszedbe se jusson, ha ilyen alacsony szinten vagy belőle, mivel szinte csak matekot tanítanak programozószakokon, és elenyésző mennyiségű programozást.
2016. márc. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm szépen, megpróbálok rágyúrni a matekra, arra is gondoltam, hogy megpróbálom az egyetemet, ha pedig nem menne akkor vagy maradok a hobbi programozásnál otthon,munkaként pedig marad a rendszergazda, mivel alapból ilyen középsuli csak programozást is tanulunk.
2016. márc. 10. 22:13
 6/16 anonim ***** válasza:
69%
Az egyetemet felejtsd el erős matek nélkül. A programozást nem feltétlen kell. A legtöbb helyen, ha valami open-source programban részt vettél eredményesen, az többet ér, mint a diploma.
2016. márc. 11. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
93%
Éveken át tanítottam matekra egyetemen olyan embereket, akik jók voltak programozásból, de a matekhoz nem sokat konyítottak. Először nekem is furcsa volt, hiszen mindkettőhöz logikus gondolkodás kell, de aztán ésszerűnek tűnt az a magyarázat, hogy a programozás megtanulásához sokkal inkább algoritmikus gondolkodás illetve sok programnyelvben visszaköszönő gyakori parancsok, struktúrák és adattárolási illetve -kezelési módszerek ismerete szükséges, amely egy sokkal szűkebb és jobban begyakorolható terület, mint az általános absztrakciós képességet megkövetelő matematikai gondolkodás. Aki az előbbiben jó, nem biztos, hogy jó az utóbbiban is, viszont aki az utóbbiban jó, annak bár nem okoz gondot az előbbi, de nem is feltétlenül köti le annyira, mivel a matematika sokrétűbb és érdekesebb, önmagában is kutatható tudomány, míg a programozás egy programozó (meg egy nem formális nyelvekkel foglalkozó matematikus számára is) csupán egy eszköz.
2016. márc. 11. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Tom Benko ***** válasza:
45%
Engem az érdekelne igazán, hogy milyen jellegű programokat írtok. Mert teszem azt egy szövegszerkesztőhöz tényleg nem kell sok matek, de mondjuk egy számológéphez már inkább. Vagy egy labirintusjátékhoz.
2016. márc. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm, egyébként jelenleg olyan programokat írunk, hogy pl. egy decimális számot átalakít binárisra, illetve számológépet már csináltuk még pár hónappal ezelőtt, egy szám alapján amit beírunk, ellenőrzi, hogy prímszám vagy sem. Egyébként ezeket is értem, és megy jól is, nálam csak valami olyasmi lehet, hogy ha egy konkrét programot csinálok ott érdekel,szeretem és meg is értem, viszont ha valaki mondja hogy számoljak ki egy példát matekból, az már annyira nem köt le. Szerintem ez az oka a gyenge matekomnak.
2016. márc. 11. 15:13
 10/16 anonim ***** válasza:
68%
A középiskolai feladatok arra kérdeznek rá hogy érted e bármennyire is a témát, mert ha igen akkor meg tudod oldani. Ezek a feladatok nagyon jól jelzik számodra hogy mit értesz és mit nem. Ha nem érted vagy nem tudod megoldani a feladatot, addig kell felette seggelni amíg meg nem érted vagy megkérdezed a tanárodat, esetleg utánaolvasol az interneten. Az egyetemen és a programozásban ezeket a témaköröket készségszinten kell ismerni, azaz kapásból rá kell tudni vágni hogy hogyan kell megoldani. Ha nem tudod, akkor a témát sem érted eléggé.
2016. márc. 11. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!