Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Egy programozónak mi a feladat...

Egy programozónak mi a feladata? Kell hozzá nagyon a matek?

Figyelt kérdés
Mert 2 szakmán gondolkozok, a CNC Esztergályos és a Programozóin.....Ti mit javasoltok?:D

2013. okt. 23. 13:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

A feladata a program írás.

Igazából baromi sok terület van és a matek szükségessége is az adott területtől függ.

2013. okt. 23. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
37%
Aki ilyen kérdést tesz fel az ne menjen programozónak. (nem sértésnek szánom hanem aki programozó akar lenni az nem azon gondolkozik, hogy most melyiket is válassza.)
2013. okt. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Azért gondolkozok rajta mert állítólag a CNC Esztergályos jól keres, azt mondják. :D
2013. okt. 23. 14:57
 4/12 anonim ***** válasza:
Minden munkával lehet jól keresni, akár egy takarító nő is tud jól keresni és egy vezérigazgató is, de ez nem jelenti azt feltétlenül, hogy fog is.
2013. okt. 23. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A programozói erős a matek, sokkal többet tanulják, mint amennyire használják majd. Különösen az elmélethez kell. Ez van.
2013. okt. 23. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Az egyik egy pár hónapos tanfolyam, a másik egész életen át tartó tanulás...

Neked a tanfolyamot ajánlom...

2013. okt. 24. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Azt tanuld, amit szívesen csinálnál. Programozással is lehet jól keresni, de ha csak a pénz miatt tanulnád, akkor inkább ne. Amúgy igen, nagyon kell hozzá a matek.
2013. okt. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Értem.:) Köszönöm a válaszokat! :D
2013. okt. 24. 13:56
 9/12 anonim ***** válasza:

Egy jó programozó többet keres(sokkal) mint egy jó CNC-s, szóval ha mindkettő egyformán érdekel, akkor menj programozónak, de azt is tedd mérlegre, hogy a képzettség megszerzéséhez mekkora energia-befektetés kell, meg számolj azzal is, hogy a 2 életpálya mivel jár.

CNC-t megtanulod max. 1 év alatt szerintem és annyira nem bonyolult dolog, viszont külföldön azzal is jól keresel. Ráadásul ott általában 8 óra a munkaidő, aztán mehecc haza lazulni.

Egy programozói BsC diploma 3 év(legyünk optimisták és bukást ne számoljunk bele :)), elég komoly követelményekkel és rengeteg tanulással, kell egy nyelvvizsga is, valamint még munkába állás után is legalább 5-6 éved az intenzív tanulással telik el, és a munkaidő ritkán 8 óra, mert a project határidő szent dolog, és ha csúszás van, akkor napi 16 órát is muszáj dolgozni akár még hétvégén is.


Nem elijeszteni akarlak a szoftverfejlesztéstől, csak hogy tudd, mire számíts. Ha ezt nekem elmondták volna, én nem mentem volna programozónak. Igaz, h. mostanra kiemelkedően jól keresek, de nem érte meg, ráment az egészségem meg az idegrendszerem. Az álláshirdetésekben a "terhelhetőség" meg "stressztűrés" nem csak üres dumák, én sajnos már nyakig benne voltam a szakmában, amikor rájöttem, hogy az efféle stresszt és megterhelést nem tudom elviselni hosszú távon.

Ahhoz meg már túl öreg és túl leharcolt vagyok, hogy szakmát váltsak.

2013. okt. 24. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
értem.:) utolsó, köszönöm szépen a válaszod, amúgy egy te hozzád hasonló informatikus, mennyit keres konkrétan, ha szabad ilyent kérdezni?:)
2013. nov. 9. 17:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!