Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Pontosan mi a feladata a...

Pontosan mi a feladata a programozónak és mennyit keres?

Figyelt kérdés
2008. okt. 17. 19:07
 1/7 anonim ***** válasza:
87%

programozzon. nagyon szerteágazó az a szakma is.

van, akinek új programot kell irnia; van, akinek mások által megirt programokat kell kijavitgatni. és ehhez nemcsak programozni kell tudni, hanem az adott programnyelvet is ismerni kell. kereset pedig... 300-400 bruttótól felfele a határ a csillagos ég, persze azt nem pályakezdőként fogod megkeresni.

2008. okt. 17. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%

És ami még sokkal fontosabb: perfekt angol tudás.

Anélkül be sem hívnak interjúra sok helyen.

2008. okt. 17. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Minden amit leírtak igaz. Lehet okj-n programozó szakmát szerezni, de ezzel kb kitörölheted a feneked, nemsokat ér. Egyetemi diploma kell ahhoz, hogy az említett 300-400ezret megkeresd. De azért a 300-400ezer az nem a kezdőfizetés, odáig igencsak el kell jutni. Mellesleg az egyetem meg baromi nehéz, túlképp csak matekot tanítanak (legalábbis az első évben), majd különböző módszerekkel rávesznek a programozásos gondolkodásra, aztán programnyelveket meg főleg magadnak kell tanulni...

Ha van kérdésed még továbbtanulással kapcsolatban, akkor kérdezz, mert van tapasztalatom :)

2008. okt. 17. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A matek nem az erősségem meg utálom is akkor ne próbálkozzak ezzel?
2008. okt. 17. 21:00
 5/7 anonim ***** válasza:
87%

Ne nagyon... ami egy programozónak kell:

- ANGOL NYELV

- ötlet! kreativitás...

- matek, logika, kevés fizika...

- fegyelem

- szorgalom (időnként 24 óra folyamatos munka).

Ezek MIND nagyon fontosak! És csak utána jön a többi, szokásos dolog...


Amúgy én még nem találkoztam programozóval, aki ne szerette volna a munkáját. Ha valami miatt nem szívesen megy be dolgozni, az soha nem a munkája miatt van.

2008. okt. 17. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
82%
Ha a matek nem megy akkor semmi esélyed! Én biztam abban, hogy mehet, mert általánosban megállapították, hogy van hozzá érzékem, középiskolában 5ös voltam (középszinten) és ez édeskevés volt az egyetemhez... Mindneki mondta, hogy sok lesz a matek, de programozni szerettem, igy megpróbáltam, de hamar rájtötem, hogy tényleg nem fog menni...
2008. okt. 18. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
ha nem megy a matek, akkor hagyd. ezen kivül is tudsz az informatikán belül dolgozni, ahol ez nem számit annyira. viszont az angolra is tényleg rá kell gyúrni.
2008. okt. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!