Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Pascal programozási nyelvet...

Pascal programozási nyelvet mennyire érdemes megtanulni első nyelvnek?

Figyelt kérdés
Kisebb programok írására (Matematikai, fizikai számolós dolgok suli miatt, egyszerűbb Játékok pl konzolos legyen ön is milliomos, 2d-s Játékok pl fallabda) illetve bevezetőként a programozás világába.

2016. febr. 16. 20:56
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
49%

A Pascal nagyon népszerű a közoktatásban tanulónyelvként, de ennyi, semmi másra nem jó. Szerintem tanulónyelvnek a Python is tökéletesen alkalmas, magas szintű nyelv, ezért viszonylag könnyen lehet benne programot írni, rendelkezik objektumorientáltsággal, a szintaxisa és utasításkészlete hasonlít más népszerű nyelvekére (C++, Java, etc.), ráadásul a legtöbb nyelvvel ellentétben rákényszerít a helyes kódformázásra. És mellesleg (szerintem) az sem hátrány, hogy a Python jellemzően interpretált nyelv, mondhatni dinamikusabbá teszi a programírást, és amilyen 'népszerűségnek' örvend a programozás a középiskolában, egy ilyen vonás, hogy csak mentes és futtathatod is szerintem kifejezetten pozitív hatással lenne a diákok lelkesedésére.

(Arról nem is beszélve, hogy Pythonhoz jópár fordító létezik, így ezen a nyelven az is jól tanulható, milyen különbségek vannak fordítás és interpretálás között)


Szummázva: A Python egy könnyen alkalmazható, könnyen, gyorsan futtatható, sokoldalú nyelv, ami mellesleg több közös vonással rendelkezik a C++, vagy a Java felé, mint a Pascal.

2016. febr. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
49%
Kis utólagos gondolatként: Azt meg sem említem, hogy a Pythonnal el is lehet helyezkedni, nem úgy a Pascallal. Tehát az első nyelv, amit a diákok megtanulnak egy piaci értékkel rendelkező lenne.
2016. febr. 16. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem hülyeséget mond az első. Ha valaki egyből magas szintű nyelven kezd programozni, könnyen lehet, hogy az alapokat nem ismeri meg kellő mértékben, így a hiányos alapokra épített tudás később még okozhat gondokat. Vedd úgy a Pascalt, mint egy első lépcsőfokot a programozáshoz. Egyáltalán örülj neki, hogy nem közvetlenül Assemblyben kell programozni, az lenne csak a rémálom. A Pascal tökéletes arra, hogy megtanuld a ciklusok, rendezések és válogatások működését, valamint, hogy elkövesd azokat az alapvető hibákat, amikből sokat tanulhatsz. Könnyen lehet, hogy a magas szintű programnyelv igen hamar elveszi majd a kedvedet az egésztől, ezért szerintem jobb a kisebb sikerekkel kezdeni. Semmire sem fogod használni a későbbiekben magát a nyelvet, de az abban megszerzett alapokat viszont később kamatoztathatod.
2016. febr. 16. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:

Szerintem is #3 a nyerő.

A Pascal ideális választás első nyelvnek. Egy programozónak meg amúgy is több nyelvet kell tudnia, ezt nem úszhatja meg.

2016. febr. 16. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
Én pedig az elsővel értek egyet, a Pascal jó volt pár évtizede, már csak régi kódbázisok karbantartására keresnek programozót. Bármelyik nyelvel el lehet kezdeni tanulni programozni, olyannal érdemes amit ma is használnak, azok közül pedig hozzáállás kérdése mivel kezd az ember. Ha nem tervezel több ezer oldalas könyveket olvasni ami még csak a felszínt karcolja, akkor semmiképp se C++ vagy hasonló komplexitású, hanem pl Python, ahogy az első válaszoló is írta.
2016. febr. 16. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
29%

Nem értitek.

Nem azért jó Pascalt tanulni, mert majd ebből él majd.

Ugyanúgy az egyszeregyet sem azért tanulod, hogy ebből éljél majd meg.

De KEZDÉSNEK ideális.

Amelyik programozó pedig nem tud legalább 8, teljesen különböző nyelvet (amelyikből legalább egy gépi nyelv) - az meg is érdemli.

2016. febr. 16. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:

Te sem érted.

Az, hogy olyan nyelven tanulsz elsőként programozni, amit használnak is szerte a világban jó, mert nem olyan nyelv tanulására pazarlod a tanulási időszakod első jelentős fázisát, amit soha nem fogsz később elővenni, hamarabb, gyorsabban építhetsz a kezdeti programozástudásodra piacképes nyelvismeretet. Másodjára pedig, mivel a Python messze többet használt nyelv, mint a pascal, így az internetes anyagok is sokkal szélesebb választékban állnak rendelkezésre. A szintaxisa közelebb áll a ma "alapműveltségnek" számító nyelvekhez, ami tovább segíti a későbbi nyelvek tanulását, és az, hogy magas szintű egyáltalán nem hátrány. Az alapvető programozási ismereteket ugyanúgy elsajátítja benne, ugyanúgy vannak ciklusok, ugyanúgy van ez, van az. Amiről esetleg "lemarad" az néhány alacsonyabb szintű szöszmösz, ami nem is baj, hogy kimarad. Na nem azért, nyilván fontos ezeket is megtanulni, de tanulás szempontjából ideálisabb ha először a felszínt tanulja meg magabiztosan karcolni, és utána mélyed el a 'fincsibb' témákban. Sokkal kellemesebb ívet ad az egész tanulási folyamatnak.

2016. febr. 17. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:

"Amelyik programozó pedig nem tud legalább 8, teljesen különböző nyelvet (amelyikből legalább egy gépi nyelv) - az meg is érdemli."


Ezen a válaszon meg is lepődnék ha nem itt olvasnám.

2016. febr. 17. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 SimkoL ***** válasza:

'Másodjára pedig, mivel a Python messze többet használt nyelv, mint a pascal, így az internetes anyagok is sokkal szélesebb választékban állnak rendelkezésre.'

Ezt te komolyan is gondoltad ?

Ha hinni lehet a Tiobe Indexnek akkor a Python része a tortából 4.18%, a Delphi/Object Pascal 2.16%, tehát a messze többet használt kicsit durva. A Pascal 1970-től van 'forgalomban', a Python 1991-től, a 21 évnyi korkülönbség eszméletlen mennyiségű Pascal-os anyagot halmozott fel, szerintem sokkal szélesebb választékkal mint a Python.

Valóban, a szintaxisa nem hasonlít a C szerű nyelvekre, de ugyanúgy minden megvalósítható benne, minden platformon mint a Pyton-ban. Egy 'mindenes' rendszergazdának általános nyelvnek bőven elég a VBA, VBS mellett.

Talán még térjek ki egy kicsit a Delphi-re is.

Hatalmas hátránya, hogy pénzbe kerül és sajnos nem mindenben alternatíva a Lazarus. De a Delphi mellett, mellé szinte kötelező a C++ - WIN API függvények értelmezése, ritkábban előforduló problémák megoldásának 'átültetése' -

Talán még ennyit: Első nyelvem a Basic volt. Hatalmas segítség volt amikor később a VBA kellett. A második Pascal, utána értelemszerűen a Delphi. A Delphi 'hozta' a C++-t mert kellett. A három nyelvből simán 'megélek' mert egyik sem hasonlít a másikra, de mindegyik kötődik valamihez vagy így vagy úgy.

2016. febr. 17. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy vagy vele, de a 4,18 kishíján duplája a 2,16-nak. :D Vegyük hozzá, hogy a Tiobe Index csupán azt számolgatja, hogy hány találatot dobnak ki a keresőmotorok az adott nyelvre, azok tartalmi értéke nem kerül számításba. De nézzünk akkor egy konkrét példát: Stackoverflow. Ha valami, akkor ez az oldal minden kezdő (és nem annyira kezdő) programozónak könyvjelzőzve van, rengeteg programozói kérdés fordul meg ezen az oldalon, ami (szerintem) remekül reprezentálja, hogy manapság milyen elterjedt egy nyelv használata. Nem lövöm le a poént, keress rá az egyes nyelvekre.


És ha már visszatértél, egyet magyarázz meg nekem: Attól, hogy te, vagy mások BASIC-el, vagy Pascallal kezdték a programozói tanulmányukat, egyértelműen következik, hogy másnak is úgy kell? Amit leírtál, mind szép, és jó, kivéve, hogy messze magasabb szinten nézed a témakört, mint egy középiskolás.

Amiről beszélünk, az még mindig a középiskolai programozásoktatás. Elárulok egy titkot: A legtöbb középsulis teljesen demotivált a programozás irányába, és ennek az is az oka, hogy olyan nyelven kénytelenek tanulni, mint a Pascal. Nem barátságos, nem szép, nem kell. Beszélhetsz nekik WinAPI-ról, meg arról, hogy hogyan hozzák egymást ezek a nyelvek. Az első pillanattól elveszíted őket. A cél nem az, hogy azokra fókuszáljunk, akik alapból érdeklődnek/foglalkoznak a programozással, a cél elérni, hogy egy osztályból ne 2-3 embert érdekeljen minimálisan is, amit csinálnak. Egy olyan nyelv, mint a Python ezen segíthetne. (Megjegyzem, hogy még egyetlen érv sem hangzott el amellett, hogy a Python miért nem jó, csak arról sikerült eddig kiselőadást tartani, hogy a Pascal ezért, meg azért jó)

2016. febr. 17. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!