Programozást hol, hogyan, miből érdemes tanulni?
Teljesen kezdőként, kalandvágyból, hobbiból, elmezavarból kifolyólag belevágnék :)
Láttam egy hirdetést, ahol azt ígérik, hogy online megtanítanak bárkit programozni, webfejlesztői szintig. Kicsit szkeptikus vagyok az ígérettel szemben.
Ha ingyen, netről összekukázva lehet kezdőlépéseket tanulni, az is érdekelne, vagy ha tényleg fizetős vonalon indulok el, akkor szeretnék körbenézni, hogy valóban jó minőségű legyen az oktatás.
Mindenféle tippet, javaslatot nagyon megköszönök!
A webprogramozást a szomszéd 10 éves Pistikéje is megcsinálja 2 év alatt profi szintre.
De első kérdésként, mit akarsz programozni?
"webprogramozást a szomszéd 10 éves Pistikéje is megcsinálja 2 év alatt profi szintre"
Biztos ezért látok a 10+ éve a szakmában lévő "szakemberektől" is olyan kódot, amitől legszívesebben sírva fakadnék, hogy ilyen sz*rt hogy tud valaki kiadni a kezéből.
2 év alatt TALÁN fogod kapisgálni az alapokat a webprogramozáshoz és a programozáshoz.
Az viszont igaz, hogy kicsit pontosabban nem ártana, hogy mi érdekel?
Tényleg teljesen szűz vagyok a területen. Jó képességű átlag júzerként írnám le magam, de programozásba még bele sem nyaltam.
Jelenleg gyerekkel vagyok itthon, utána bankba megyek vissza dolgozni (back office). Több kollégám is mondta, hogy önerőből megtanult kicsit programozni és a munkájában hasznát vette. Mivel nem értek hozzá, így objektíven felmérni sem tudom a képességeiket, csak az elmondásra hagyatkozom.
Elsőként mondjuk egy weblap vagy webáruház összedobását tanulnám meg szívesen. Később olyan is érdekelne, ahol egyszerűbb programokat lehet írni, algoritmusokkal, stb. A gond az, hogy azt sem tudom, hogy a grafikai részeket hogyan csinálják - erre külön grafikus van vagy ez is a programozás része...
Azt se tudom, hogy mennyire lennék tehetséges benne, tehát közben dőlne el, hogy merre és milyen messzire megyek-jutok.
Teljesen kezdőnek mit javasolnátok, amolyan programozás for dummies stílusban? Első cél tényleg az lenne, hogy átlássam, hogyan működik a programozás, milyen "szintek" vannak és ebből mit érdemes megcélozni, megugrani.
Ha neadjisten pár év alatt olyan szintre tudnék fejlődni, amit a munkaerőpiac is értékel, akkor még egy váltás is szóba jöhetne. Ha nem, akkor a jelenlegi vonal marad közgarázdaként.
Időm van, egyelőre lelkesedésem is, aztán menet közben kiderül, hogy mennyire megy.
Köszönöm a tippet. Van erre a neten esetleg "tanuld magad" oktatóanyag, vagy be kellene iratkoznom hivatalos képzésre?
Angolul tárgyalási szinten beszélek, így mindkét nyelven megfelelő lenne az oktatófelület.
Szerintem mindenképpen jobban jársz egy fizetős kurzussal, mintha magadtól vágnál bele.
Ha magad szednéd össze az infót, azzal az a gond, hogy te magad sem tudod, mit kellene tanulj, így az eredmény is olyan lesz. Ezen túl, az öntanulók sokkal lassabban jutnak el egy adott szintre, mint azok, akik rendszerezett tudást kapnak.
A befektetett pénz és energia tehát busásan megtérül.
Arról nem is beszélve, hogy az inspiráció is egyben, hogy pénzért tanulsz, hiszen nem hagysz fel vele olyan könnyen és komolyabban is veszed, sőt, akár egyenesen elvárásokat is fogalmazol meg a tanultakat illetően.
"Elsőként mondjuk egy weblap vagy webáruház összedobását tanulnám meg szívesen. "
Én erről lebeszélnélek, egy webáruház "összedobása" abszolút igényli azon algoritmusok ismeretét, amelyeket a köv. mondatodban megemlítesz.
Első körben egy nyelvet kellene kiválasztanod és azt elsajátítanod, természetesen gyakorlati megközelítésben, tehát úgy tanulod a nyelvet, hogy egyben tanulsz programot fejleszteni, algoritmizálni.
"azt sem tudom, hogy a grafikai részeket hogyan csinálják - erre külön grafikus van vagy ez is a programozás része..."
A grafikának két része van. Egyik a grafika megálmodása, megvalósítása, megrajzolása, ezt csinálják a grafikusok. A másik pedig a grafikák megjelenítése (kettő D, két és fél D, három D), ez már a programozók dolga.
Mindkettő egy-egy külön szakma, előbbi ráadásul a számítógépes grafika alapismeretei mellett művészi érzéket is igényel, legalábbis piacképes színvonal esetén.
Mindenkinek köszönöm, aki időt szánt és válaszolt!
Kissé összezavarodtam, hogy pontosan mivel és hol kellene kezdenem.
Az "öntanulást" nem tartom ördögtől valónak, egy főiskolai diplomát és egy ráépülő szakmai kurzust is megcsináltam úgy, hogy személyesen alig láttam a képző intézményt. Nekem ez talán még hatékonyabb forma is, mert ha valamiben elakadok, addig keresem a megoldást, amíg meg nem találom.
Fizetős kurzusban is valamilyen online módszerben gondolkoztam. Feltételezem, hogy pont a programozást online, oktatóprogrammal is megtanulható. A teljesen kezdő szint biztosan.
Lehet, hogy hülyeséget mondok, de talán egy ilyen program megírása lehet a legkönnyebb, ahol először elméletet dob fel a program, majd tesztkérdésekkel ellenőriz (multiple choice pl.). A gyakorlati résznél szintén jó/rossz megoldást jelez vissza és ezek alapján enged vagy nem továbblépni.
De szóljatok, ha hibás a logikám.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!