Érdemes folytatnom egyáltalán a programozást? Kevés sikerélményem van és eddig nem érzem hogy lenne hozzá affininitásom.
Még a függvényekkel is bajlódok,akkor mi lesz később?
Pedig igazából érdekel es foglalkozom is a témával,de amikor kiad a tanar egy feladatot,akkor azt általában képtelen vagyok megvalósítani és ez rosszul érint,néha el is megy a kedvem tőle.
Volt valaki hasonló helyzetben?
Az #1 jól mondja, ezért van ez az oldal, hogy rávezessünk a megoldásra és segítsünk.
u.i. olyat ne kérj, hogy "SURGOS!!! vki írja má meg nekem pls holnapra kell lécci!!4!!".
Szerintem meg pont, hogy olyan dolog, amit bárki meg tud tanulni, ha elég időt tölt vele. Pont mint a matekkal, vagy a rajzzal. Jó nyilván előnyben részesülsz, ha született tehetség vagy, de évek kérdése és bárki megtanulhat nagyon jól rajzolni, deriválni, vagy épp programozni. A lényeg a gyakorláson és az eltökéltségen van.
Ha nagyon sokat programozol, egy idő után elsajátítod az ehhez szükséges gondolkodási formát. Hiába mondja az előző, hogy ezt egyből tudni kell látni. Teljesen olyan mintha nyelvet tanulnál és az adott nyelven kéne gondolkodnod. Amíg csak szavakat magolsz nyilván nem fogsz tudni spanyolul gondolkodni, de ha már kezdesz folyékonyabban megszólalni, kommunikálni, akkor már kezded érezni és egy idő után az adott nyelven gondolkodni. PONT, mint a programozásban.
Az egyetemi és gimnáziumi programozási tanítás nagyon gyér. Főleg az egyetemi, és ez is az időhiány miatt. Nagyon hamar nagyon sokat várnak el, 1 hét alatt olyan dolgokban kell magasabb szintre ugranod, amit érdemes több hétig is gyakorolnod és onnantól azt veszik, hogy te már tudod. Akiknek már kisujjukban van a dolog, azok meg jól haladnak, mert csak hiányzó réseket tömnek be, de egy kezdő teljesen meghal ez idő alatt.
Szóval, ha nem megy elsőre, amit kérnek, ne keseredj el. Csináld amiért tetszik. Nekem például mindig az volt az álmom, hogy játékokat írjak és így tanultam meg programozni is. Addig csűrtem csavartom és kombináltam az elsajátított dolgokat, amíg nem tudtam belőle játékot csiholni. Aztán egyre jobb minőségű és színesebb trükkökre vágytam.
De ez rengeteg időt és szorgalmat és eltökéltséget igényel. Pont mint a rajzolás. És itt években kell mérni a kis léptékű haladást, de a végeredmény szempontjából mindig megéri.
Én úgy fogalmaznék, hogy a programozás tanulható, de az ahhoz szükséges logikával születni kell. Ha nincs valakinek logikája (igen, van ilyen ismerősöm... képtelen bármilyen összefüggést felismerni 22 évesen) akkor az sose fog tudni programozni. Persze a logika is fejleszthető bizonyos szinten, de ez is nagyon egyénfüggő.
Továbbá érdemes kicsit elkülöníteni a program tervezését az implementálástól. Utóbbit valóban kellő gyakorlással (némi túlzással) egy csimpánz is elsajátíthatja idővel és ahhoz nem kell különösebb logika csak gyakorlás.
Sokszor ott van a probléma, hogy a nyelv nem fogja meg az 'alanyt'. Százszor másképp néz ki ugyanaz Basic-ben, C-ben, Delphi-ben vagy éppen Python-ban - értsd ez alatt az 'olvashatóságot -. A Basic, Pascal alapú nyelvek bő lére engedett eljárás és függvény neveket alkalmaznak, minimális angol tudással még ki is találhatóak. pl. (C) atoi() - (Pascal, Delphi) IntToStr() esetleg Val (Value rövidítése) eljárás. A C# már azért másabb, de cserébe el kell fogadni a .NET-et.
Tehát ha nem megy, próbáld 'érhetőbb' nyelven megalkotni majd abból átültetni az éppen aktuális nyelve. Én a mai napig is Delphi-ben gondolkodom és azt a fejemben lévő kódot 'pakolom' át - jó néha Google segítséggel :) - az éppen használni kívánt nyelvbe.
A Basic és Pascal alapú nyelvek nem kényesek a kis és nagybetűkre, 'behúzásokra' ezért az ember hajlamos a C típusú nyelveknél is 'félvállról venni' - a sokadik hiba után egy életre megtanulja -
Tehát amit én javasolni tudok, keress egy olyan nyelvet amit könnyen megértesz, abban sajátítsd el az alapokat. Mondanám, hogy Delphi 7 vagy C++ Builder 6....
#6 Akkor én a java-t javasolnám!
Szigorú, de beszédes! Objektum orientált szemlélet nagyon jól elsajátítható (szerintem kezdő nyelvnek is jó), nagyon hasonlít a c#-ra csak nincs .net ezáltal sokkal több helyen használhatod! (Persze keretrendszer itt is van, viszont a .net-el ellentétben a kenyérpirítóra is ráerőszakolhatod! :D )
Én rövid leszek, és inkább egyetértésemet fejezem ki.
- A programozás tanulható, amennyiben a gépi gondolkodásra áttudsz állni.
- OOP szempontból Java-t támogatom én is.
- De mélyebb ismeretekért a C++ se elhanyagolható
Azt megkeli hagyni, hogy minden nyelvben vannak rejtett "csapdák", amikre akkor jössz rá ott helyben mikor találkozol bele. Nincs olyan ember (szerintem) aki ismeri az összeset. :) Ez is egy szépsége. :D
Köszönöm a válaszokat! Sokan írtátok, hogy próbálkozzak más nyelvvel, de ez nem megoldás, mert az iskolában javát kérnek, ritkán c++ is. Most ha elkezdenék ezek mellett egy újat, félek, hogy teljesen összezavarodnék, mert gondolom nem csak szintaktikai különbség van a nyelvek között.
Még próbálkozok mindenesetre, igyekszem a logikámat is fejleszteni, de azért a stressz még meg van bennem, hogy nem fog menni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!