Nektek mennyi ideig tartott, amíg megtanultatok programozni?
A nulláról kezdve gondoltam.
Esetleg egy-egy programozási nyelvet meddig tartott megtanulnotok?
SimkoL válasza nem egészen pontos.
Az, hogy vki mennyi idő alatt tanul meg programozni, sok minden függvénye. Az elvárásoké, amit az illetővel szemben támasztanak és persze az illető habitusa is árnyaljaa dolgot, hogy az elvárásoknak mennyire kiván megfelelni.
Az is szempont, hogy milyen az egyén affinitása, mennyire programozásra termettek az agytekevényei, rendszerszerűen oktatják, avagy sem.
Mennyi ideje van rá, mennyi időt hajlandó fordítani a dologra. Milyen elő benyomások érik, stb., stb..
Összességében elmondható, hogy úgy fél év alatt már saját lábra tud állni az, akit érdekel ez a dolog és 2-3 év napi szintű gyakorlat után akár munkát is vállalhat.
Ha 2-3 év múlva sem képes megfelelő színvonalon teljesíteni, akkor jobb ha felhagy vele.
Ekkor a szerzett tudás arra jó lesz, hogy hobbiprogramozóként a saját igényeit kielégítse, hellyel-közzel.
'SimkoL válasza nem egészen pontos.' Valójában nem. Én arra szerettem volna rámutatni, hogy egy általad preferált nyelvben is rövid időn belül történnek olyan 'fejlesztések' az újabb verziókban, hogy nem is nagyon tudod követni. Isten igazából én csak a Delphi-vel tudok példálózni - esetleg C++ Bulider - és az XE sorozat verziói olyan ütemben követték egymást, hogy még fel sem tudtad fogni az előzőt rendesen.
Ezért is maradtam meg a Delphi-7, C++ Builder 6 és a C# 2010 mellet :) Alapból mindenre jók asztali fejlesztéseknél, mobilra nem vágyom arra ott a sok fiatal, büszke erő - bár XE alatt valószínűleg jobban haladnék Androida. iOs-re, de egy misit nem adok érte -
Az összes programozó ismerősöm, annak ellenére, hogy már jócskán senior státuszban vannak, mind jelenleg is tanulja a programozást. Itt persze nem arra kell gondolni, hogy az if-else kapukat kell évtizedekig tanulni, hanem azt, hogy a nyelvek eszközkészletei rettenetesen mélyek, és folyamatosan jönnek ki újabb és újabb könyvtárak, még akkor is nagyon nehéz lépést tartni, ha csak egy nyelvre kell koncentrálnod. Pl. python nyelvben elég jól meg lehet tanulni kódolni egy év alatt, de arra megint évek kellenek, hogy numpy, pandas vagy az sklearn könyvtárakat rendesen, teljes mélységében átlásd, és készség szinten használd, és ne kelljen folyamatosan a stackoverflowt bújni. És ez csak néhány könyvtár, csak a python nyelvből.
A kérdést inkább úgy lenne releváns, hogy kb hány év tanulás után lehet sikeresen egy junior programozói állásra pályázni. Erre azt mondanám, hogy komoly munkával 2-3-5 év, tervszerűen felkészülve, koncentrálva versenyképes technológiákra, és jó, ha van egy profibb, aki mentorál.
Az autószerelők is tanulnak, folyamatosan képzik magukat. A szoftver-fejlesztők nyilván többet, de ez nem tesz semmit.
Persze, a nyelvi lehetőségek bővülnek, igen, lépést kell tartani, de ez már "posztgraduális" képzési forma.
SimkoL:
Arra szerettem volna rámutatni, hogy talán félrevezető lehet, a kérdés feltevője számára a nyilatkozatod, mely szerint a 80-as évek óta tanulod és a mai napig ne mfejezted be.
Véleményem szerint egy fejlesztő, ha már tud algoritmizálni, ha már képes önállóan dolgozni, tisztában van a nyelvi lehetőségekkel, netán éppen azok hiányával, akkor már tud programozni.
Amit te említesz és az alattad megszólaló, az már más dolog. Ez az utólagos ismeretszerzés minden szakmának sajátja. Ha valaki, mondjuk egy csőszerelő nem ismert egy új technológiát, attól függetlenül még szakképzett csőszerelő marad, legfeljebb hátrányt szenved, ha nem fejlődik. Ezért írtam, hogy szerintem nem pontos, kicsit félrevezető a válaszod.
Nincs olyan, hogy tökéletesen kitanulsz egy nyelvet. Aki ezt mondja, az hazudik.
Egy nyelvet nem egy ember fejleszt, hanem egy többmilliós community visszajelzésére alapozva egy architekt csoport, ami még mindig több 1 főnél.
Új nyelvi elemek jelennek meg és eljárások, nyilván egy objektumorientált nyelvet bővíteni még nagyobb gradienssel lehet, mint egy eljárásorientáltat.
Aki már tanult programozó vagy senior, azok se tudják 100%-osan a nyelvet, DE viszont a tudásszintjük már elér egy olyan színvonalat, hogy az adott pozícióra felvételt kapjanak, és tudjanak önállóan dolgozni. Ettől még nem lesznek tökéletes nyelvhasználók, ahhoz egy egész élet is kevés, hogy mindent megtanulj.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!