Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan tudnék elkezdeni...

Hogyan tudnék elkezdeni programozni tanulni?

Figyelt kérdés
Illetve melyik programozási nyelvbe érné meg fektetni az energiát?

2015. dec. 16. 11:25
 1/9 anonim ***** válasza:

milyen célból akarod?


én pl játék által kezdtem el, aztán webfejlesztő papírt raktam le, de mellette másba is belekóstoltam, most szintén otthon hobbi szinten tök mást tanulok mint eddig :)


java fejlesztőket elvileg nagyon keresik...

nekem webfejlesztésben (HTML CSS Javascript PHP MySQL) elég sok felkeresésem volt az utóbbi időben, szóval ez is elég pörgős...


Az a jó abban ha egyet megtanulsz és meg vannak az alapok akkor már a többi könnyű lesz...


Csak fogékonynak kell lenni a tanulásra...mert pl ha javaban kezded akkor csak objektum orientáltan tudod, onnan egy C++, vagy mondjuk egy PHP teljesen más lesz, mert más gondolkodás módra is alkalmas...de tudsz mind2-ben objektum orientáltan programozni...


Ha esetleg Assembly-t tanulnál később ott meg szintén nagyon nagy változások vannak, de ezzel most nem riasztalak el :)


szóval a lényeg, hogy keress olyan ötletet amit szeretnél megvalósítani!

vannak a "Tanuljuk meg 24 óra alatt" könyvek, nagyon hasznosak, kezdőknek is érthetőek!

Először végig mész egy ilyen könyvön a példákat követve, aztán a saját projektedet kezded el...


22F

2015. dec. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha angolul tudsz, akkor viszonylag könnyű dolgod van, feltéve, hogy tudod, hogy milyen irányba akarsz indulni.

Ha az angol nem megy legalább erős középfokon, akkor kezdd azzal.

2015. dec. 16. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha megy az angol:

udacity.com

2015. dec. 16. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Angol megy.


A cél, hogy majd ebből éljek meg :)

2015. dec. 16. 11:51
 5/9 anonim ***** válasza:

Én szórakozás céljából kezdtem el, meg figyelem elterelés, ma már ez a szakmám és elég jól keresek :)


Fontos, hogy lelkes és naprakész legyél!


Viszont először el kell döntened milyen területen szeretnél érvényesülni...


Mert pl csak Java-ból több terület van...


PHP-t főleg weboldalakra használják, de vannak esetek amikor egy-egy feladatot abban old meg a fejlesztő, mert máshoz nem ért...


Java, C# és PHP fejlesztőt elég sokat keresnek.

Kezdetnek ajánlom a "Tanuljuk meg 24 óra alatt" könyvet bármelyik nyelvet is választod...


22F

2015. dec. 16. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
4 évet tanultam gimiben a programozást, csak aztán másfele vitt az élet. Most térnék vissza erre. Tehát azért van fogalmam arról, hogy nagyjából, hogy épül fel egy program, de mint mondtad akkora ez a terület, hogy azt sem tudom hol kezdjek neki. :D
2015. dec. 16. 11:57
 7/9 anonim ***** válasza:

"Tehát azért van fogalmam arról, hogy nagyjából, hogy épül fel egy program"

és milyen nyelven programoztatok? :)


mert teljesen más egy PHP program és egy Java program :)

ha neked kifejezetten pénzkeresésre kell akkor először kezd ott, hogy felméred az igényeket...

nézd meg, hogy mi(k)re van a legnagyobb igény, aztán döntsd el merre szeretnél szakosodni...


szerintem mind3 elég jó lehetőségeket biztosít, csak sajnos sok helyre KIZÁRÓLAG SENIOR fejlesztőket keresnek, szóval 3-5-8 év tapasztalattal...


webfejlesztés azért jó, mert tudsz weboldalakat bevállalni, vagy saját ötletet megvalósítani...


C# és Java alkalmas telefonos alkalmazások készítésére, vagy akár játékot is csinálhatsz fusiban...


szóval elég sok lehetőséged van, de azt válaszd amit hobbiból is csinálnál...mert úgy tudsz a leggyorsabban fejlődni...

mondjuk kitalálsz, vagy bevállalsz egy weboldalt, vagy egy játékot/programot...


22F

2015. dec. 16. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Pascal... Eléggé megszívtam, hogy akkor kerültem oda amikor. Utolsó évemben a 9.-esek már C++-ban kezdték tanulni a programozást x(
2015. dec. 16. 12:06
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha keresni szeretnél a programozással, akkor ismerj minél több nyelvet és rendszert!

Szerintem a legkeresettebb nyelvek a C++, C#, Java, PHP + JS, de természetesen ha neked más jön be, arról is írunk valamit.

G.

2015. dec. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!