Egy végzős, programozó szakos egyetemistának/főiskolásnak hol kellene tartania programozás "témában"?
Ez eléggé relatív. Kihez/mihez képest? Szerintem az sem mindegy, hogy hol akar elhelyezkedni.
Viszonyítási alapnak: Én most januárban fogok záróvizsgázni proginfón, 2. év végén kezdtem el dolgozni egy cégnél, még mindig ott vagyok (másfél éve). De van olyan szaktársam, aki a 2. év elején kezdett el dolgozni.
Igazából ott tartasz, ahová képezted magad. Egy idő után pedig nem árt ha olyanok is képeznek, akik aktívan dolgoznak a szakmában. Nem, az egyetemi oktató nem olyan.
Aki valamennyire tehetséges és ért a programozáshoz az már az egyetem közben is el tud helyezkedni gyakornokként, félállásban vagy kezdőként. Aki pedig nem, az diploma után is küszködni fog.
Egy programozó igazából akkor lesz használható egy cég számára, ha már legalább fél éve dolgozott munkahelyi környezetben. Akinek van egy kis sütnivalója az ezt még az egyetem alatt letudja.
Ha egy cég szemszögéből nézzük a dolgokat, akkor belátható, hogy senki sem akar Nyünyükéket foglalkoztatni, főleg, ha 1 hónap után kiderül, hogy tehetségtelen. Azokat akiknek van fél-egy év tapasztalata, agy több, bátrabban felveszik, hiszen valamennyire garancia arra, hogy valahol máshol volt nyünyüke és náluk már valóban pénzt fog termelni és nem x+1 erőforrást égetni. Ugye azért x+1 erőforrásról beszélünk, mert egy kezdő mellé mindig kell egy senior.
Szóval tessék elmenni és egyetem mellett/közben dolgozni aprópénzért valahol gyakornokként, vagy juniorként. Egyetem után nagyon rossz lesz.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!