Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mivel kezdjem a játékfejlesztést?

Mivel kezdjem a játékfejlesztést?

Figyelt kérdés
tippeket szeretnék, hogy hogyan kezdjek hozzá egy játékhoz. c++ -t tanulok. Például egy Tetrist mivel lehet csinálni? Game makeren kivül.
2010. márc. 20. 18:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Először tanulj meg programozni, aztán majd meg tudod írni, és nem fogsz hülyeségeket kérdezni.
2010. márc. 20. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
igazadvan ez a lehető leg egyszerübb válasz.. de én nem ezt kérdeztem
2010. márc. 20. 19:16
 3/7 anonim ***** válasza:

Inkább te olvasd el a kérdést rendesen, és ne válaszolj hülyeséget, vagy ha nem értesz hozzá, akkor egyáltalán ne is válaszolj! Ugyanis ha értenél, tudnád, hogy a C++ban nincs alapból lehetőség grafikai elemeket csinálni.

Viszont rendelkezésre állnak külső könyvtárak, amiket direkt erre találtak ki. Ha 2D-ben szeretnél programozni, az SDL-t, ha 3D-ben, akkor az OpenGL-t ajánlom.

2010. márc. 20. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

19.19 vagyok.

Az előző válaszom, az első válaszolónak szólt.

2010. márc. 20. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Köszönöm az útmutatást, de nekem nincs szükségem rá, a kérdezőt okítsd, ha akarod.
2010. márc. 20. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

első körben tudni kellene, hogy mennyire vagy képben a C++-t illetően, mert mielőtt játékírásra adnád a fejed nem árt jól tudni programozni, különben csak kínszenvedés lesz...


Itt: vannak jó könyvek


[link]

főleg a 3. és 4.et ajánlanám, de készülj fel hogy sok elmélet lesz benne....

2010. márc. 22. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
A játékfejlesztést papíron, tervezéssel kell kezdeni.
2010. márc. 23. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!