Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Érdemes python-nal kezdeni?

Érdemes python-nal kezdeni?

Figyelt kérdés
14 f vagyok és elkezdtem tanulni a pythont. Tényleg érdemes ezzel kezdeni? Mert azt hallottam hogy megtanítja az alapokat. Előre is köszönöm a választ!😁

2015. aug. 27. 13:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
73%
Inkább kezdd a google kereső használatával, mert ha ahhoz már értenél, akkor tudhatnád hogy ezen az oldalon az esetek 90%-ban a pythont ajánlják első nyelvnek.
2015. aug. 27. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
akkor csak azért is kezdj c++ :)
2015. aug. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
#2 Mondtam hogy 90% :D
2015. aug. 27. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Igen, én csak ajánlani tudom.
2015. aug. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 SimkoL ***** válasza:
0%

Teljesen feleslegesek az ilyen kérdések. Bele kell 'szagolni' több nyelvbe is, amelyik fekszik azon a vonalon kell elindulni. Igaz én nagyon imádom a Delphi-t, de legjobb kezdő nyelvnek a C#-ot tartom, amivel később is haladni lehet. A Python 'érdekes' nyelv, hatékony, tömör, de ha nem érted meg alapjaiban a programozást - lásd C, C++, esetleg Pascal - a kezdetekben akkor később gondok lesznek. Hidd el sokszor, ha úgymond 'mezei' informatikusnak készülsz többre méssz a VB-vel, az Excel, Word makrók miatt, vagy egy - ha Windows-ról beszélünk - egy 'általános' nyelvvel. A VB.NET-tel is lehet haladni, de sokszor kell egy nyelv, ami nativ kódot készít. A batch és vbs ismerete sem elhanyagolható, közük nincs a Python-hoz.

Amiket leírtam az a Windows alatti ténykedésre vonatkozik, Linux alá természetesen ajánlanám a Python-t.

2015. aug. 27. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 SimkoL ***** válasza:
0%

Ami még eszembe jutott:

Talán érdemes lenne megnézni a Prog.hu-n, hogy melyik nyelvvel kapcsolatban, mekkora mennyiségű kérdések érkeznek. Nagy része a 'való világból' jön. A Python elenyésző - vagy ennyire zsenik az ebben a nyelvben programozók ? -

A 'való világ' leginkább a mindennapi alkalmazásokhoz kapcsolódik. Kevés ember van akinek köze van a VB makrókhoz, se perc alatt tud valamilyen nyelven egy natív kódot írni, egyik nyelvből a másikba 'fordítani'.

Az élet pedig erről szól.

2015. aug. 27. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem kell egy kezdőnek több nyelvbe beleszagolnia, egy nyelven kell a programozás alapjait megtanulnia, utána lehet szagolgatni. A Python erre tökéletes.
2015. aug. 28. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ha valaki még a programozás elkezdése előtt akarna körülszaglászni, az nézze meg a szintaxist, esetleg még néhány kisebb programkódot, és utána döntsön.
2015. aug. 28. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 SimkoL ***** válasza:
0%

'Egyáltalán nem kell egy kezdőnek több nyelvbe beleszagolnia' na most ezt kifejtenéd jobban ? Alapból vannak a Basic, C és Pascal típusú nyelvek. Hadd döntsem már el én melyikben szeretném a programozás alapjait lerakni, melyiket értem meg jobban.

Ahhoz, hogy majd később is boldogulj más nyelvekkel egy alacsony szintű nyelv kell kezdetnek.

Wiki: "A Python egy általános célú, nagyon magas szintű programozási nyelv.."

Ha átfáradnál a Prog.hu-ra és utána bogarásznál láthatnád, hogy a Python és Java kérdésekben válaszolók nagyon sokszor hozzá szólnak a C, C++ ... témákhoz. Vajon miért ?

2015. aug. 28. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Simkol már megint öntöd magadból a sok baromságot, muszáj ezt, komolyan?


"'Egyáltalán nem kell egy kezdőnek több nyelvbe beleszagolnia' na most ezt kifejtenéd jobban ?"

Egy kezdő, amíg tényleg teljesen kezdő nem sok különbséget fog érezni a nyelvek között. Beleszagolhat 10-be, de mint a 10-et nagyon hasonlónak fogja érezni... Nehéznek és ismeretlennek, ahelyett, hogy kicsit jobban elmélyedne egyben és tényleg megértené az alapfogalmakat.


"Alapból vannak a Basic, C és Pascal típusú nyelvek."

Alapból nem csak ennyi típusú nyelv van, sőt kiválasztottál pont 3 olyat, amik alig különböznek.


"Hadd döntsem már el én melyikben szeretném a programozás alapjait lerakni, melyiket értem meg jobban."

És ezt egy kezdő mégis szerinted mi alapján fogja tudni eldönteni?

Elsőre minden nyelv idegen lesz, ha ez alapján mindig tovább lépne végigmehetne úgy 200 nyelven...


"Ahhoz, hogy majd később is boldogulj más nyelvekkel egy alacsony szintű nyelv kell kezdetnek. "

Nettó baromság, ezerszer ki lett már fejtve miért, nem is megyek bele.


"Wiki: "A Python egy általános célú, nagyon magas szintű programozási nyelv..""

Pont ezért nagyon nagyon jó kezdésnek.


"Ha átfáradnál a Prog.hu-ra és utána bogarásznál láthatnád, hogy a Python és Java kérdésekben válaszolók nagyon sokszor hozzá szólnak a C, C++ ... témákhoz. Vajon miért ?"

???

Ez, hogy jön ide és mi köze bármihez is???

Ez csupán azért van, mert a Python általában nem a fő fejlesztési nyelv, viszont baromi jó eszköz tanulásra, gyors munkákra, tesztelésre és hasonlókra, ezért aki már jobban ismeri, az általában már használ más nyelvet is mellette.

2015. aug. 28. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!