Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Free Pascallal érdemes kezdeni...

Legly kérdése:

Free Pascallal érdemes kezdeni? Milyen dolgokat, programokat lehet írni vele?

Figyelt kérdés

Tudnátok még egy könyvet és a program letölthető ingyenes változatát belinkelni?



Előre köszönöm!



2013. aug. 25. 00:18
1 2
 1/11 iostream ***** válasza:
Mit?
2013. aug. 25. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Úgy értettem hogy a legeslegaljáról, mivel egyszer sem foglalkoztam még ezzel. Érdemes-e a Pascallal elkezdeni, s onnan tovább lehet-e majd tanulni például Pythonra?
2013. aug. 25. 09:34
 3/11 SimkoL ***** válasza:
Pascal és Python szöges ellentét. A Pascal 'beszédes nyelv' A Python ezzel szemben nagy kötött. Bár nekem a Pascalhoz húz a szívem, de nem ajánlom mivel a használt nyelvek inkább C alapúak.
2013. aug. 25. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 SimkoL ***** válasza:

Bocs.. lemaradt... Én Delphi-ben programozok huszon éve-. Nincs olyan dolog amit ne tudnék megcsinálni.

Az egész programozás lényege: Egy nyelvet tökéletesen tudni - ez után a többit már 'megérted' -. A programozás logikája a lényeg nem a nyelv. Pascallal kezdeni neked könnyebb, de én inkább valami C alapú nyelvet ajánlanék.

2013. aug. 25. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. aug. 25. 10:12
 6/11 iostream ***** válasza:
Mármint úgy érted Pythonnal kezdeni könnyebb. És nagyon sokféle nyelv van, lesznek problémák attól függetlenül, hogy egy nyelvet akármilyen profin ismersz.
2013. aug. 25. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 tabaki ***** válasza:

A FreePascal letölthető innét:

[link]

Ha már egy kicsit megy a pascal, áttérhetsz a grafikus felületre, ebben segít a LKazarus:

[link]

Tananyagra meg keress rá:

[link]

A Free Pascal okos nyelv, de nem illeszkedik a manapság trendi nyelvek közé, ezért inkább más nyelveket szokás javasolni, nyilván okkal. Ha csak otthonra, szórakozásból kell, szerintem nagyon jó, én nem is jutottam tovább...

2013. aug. 25. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
én lazarust használok (object pascal) majdnem ugyanaz mint a delphi csak ingyenes
2013. aug. 25. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"Free Pascallal érdemes kezdeni?"

Kezdeni igen, jól lehet vele tanulni. Később úgyis átnyergelsz majd más nyelvre (is), de tanuláshoz nagyon jó.


"Milyen dolgokat, programokat lehet írni vele?"

Kb. bármit, a megfelelő library-vel (unittal). Ez már nem a FreePascal-on múlik, csak rajtad. :)

2013. aug. 26. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Itt fel vannak sorolva azok a projektek, amik a FreePascal+Lazarus kombóval készültek:

[link]

2013. aug. 26. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!