Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Python vagy C/C++, melyikkel...

Python vagy C/C++, melyikkel kezdjek?

Figyelt kérdés

A C vagy a C++ lenne a legcélszerűbb, annak venném hasznát a szakon ahova akarok majd menni, viszont érettségiig összekéne szedjek akkora tudást, hogy azért produkáljak is valami értékelhetőt.

Érdemes e esetleg elkezdeni a Pythont és azzal érettségizni, vagy fel lehet gond nélkül készülni ennyi idő alatt C/C++ -ból is?


Napi 1-2 órám van rá, tanár nélkül, teljesen nulláról.



2015. jan. 18. 02:30
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
54%

C/C++ : lassabban haladsz, de ezzel lehet pénzt keresni is.


Python: Könnyű a szintaxisa. Rááll az agyad erre, és szokatlan lesz a C/C++ típusossága ill. a sok b*zi zárójel identation nélkül.


Ha most kezdenék programozni, akkor szempont lenne az is hogy érettségiig mennyi idő van hátra, így: Python 2.7

2015. jan. 18. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Mindenképpen a Python-t ajánlom kezdésnek. Ha majd valamilyen szakon más nyelvet fognak tanítani, akkor azt majd akkor megtanulod. Egy programozó nem egy nyelven tud, és ha már érted a programozás lényegét, már csak egy lépés elsajátítani különböző programnyelvek szintaktikáját.


Arról nem is beszélve hogy az érettségi nincs messze, és a Python ott amolyan hivatalosan megengedett csalásnak minősül annyira megkönnyíti a dolgod a többi nyelvhez képest. Használd ki a lehetőséget. Vagy választhatod a legnehezebb nyelvet is (C/C++).


#1-re reagálva: ugyan úgy lehet Pythonban is pénzt keresni mint C-ben, bár ennek szerintem nincs sok jelentősége amikor azt kell eldönteni melyik legyen az első programozási nyelv. És mindenképpen érdemes a modernebb Python 3 nyelvet használni hacsak nincs valami library vagy framework ami visszatartana tőle. Érettségin is Python 3-at kérnek ha jól tudom.

2015. jan. 18. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Python, mindenképpen.

Az érettségi feladatokat kb 1-1 sorban meg is lehet vele írni.

2015. jan. 18. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
0%

1. A C-t szinte kizárólag hardverhez használják ( kevés esetben használják pl. mérnökök mérőprogram, szerver script, oprendszer modulok stb. írásához is )


2. Nem lehet ugyanúgy pénzt keresni Pythonnal, mint C/C++-al, mondom ezt én aki az elmúlt hónapban állást kerestem ezekkel a nyelvekkel. Tízszer annyi meló van C/C++-al... nem kell ezt bizonyítanom, Google->Hirdetések


3.SEMMIKÉPPEN ne a 3-as Pythont használd, mert mindenhol a 2.7-et használják, és az is hazugság, hogy "modernebb", mert kis utánanézés után rájöhetsz, hogy két ágra szakadt a Python és 2.x-es verzió a populárisabb ág kb. 9:1 arányban többen használják, mint a 3.x verziót.


Másodiknak: Ne vezesd félre a kérdezőt a tudatlanságoddal! Te is még információkra szorulsz, ahogy olvasom a kommentedet. Ha valamiben nem vagy biztos, előbb olvass utána!

2015. jan. 18. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

És hogy ne itt meccseljük le, hogy Python 2.x vagy Python 3.x, belinkelném a fél évvel ezelőtti kb. 5 ezer programozó által kitöltött survey eredményét:


[link]


Azt hiszem egyértelmű, melyik a populárisabb, kiforrottabb, több modult tartalmazó, használhatóbb... és még sorolhatnám. Nem minden a verziószám :))

2015. jan. 18. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
ha jól tudom 2020-ig lesz a python 2.x támogatott
2015. jan. 18. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
77%
2020 az még odébb van. :) Nem egy olyan projekt volt az IT világban, ahol már 1 éven belül kiderült, hogy egy branch el fog halni. Bízom abban, hogy a többség továbbra is 2.x mellett dönt, és a 3.x ág ki fog halni, ugyanis a szintaxisa visszafejlett - véleményem szerint.
2015. jan. 18. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

> Másodiknak: Ne vezesd félre a kérdezőt a tudatlanságoddal! Te is még információkra szorulsz, ahogy olvasom a kommentedet. Ha valamiben nem vagy biztos, előbb olvass utána!


Csak azért mert nem egyezik valamiben a véleményed másokkal még nem biztos hogy hülyének kéne nézi azt. Már nagyon régen dolgozok a szakmában és tapasztalatból mondom hogy legalább annyiszor kell használnom Python mint C-t, ha nem többször. Jelenleg egy szerver backendjét írom és véletlenül pont Pythonban. Egyszerűen másra használják őket. Arról nem is beszélve a C állások amiről beszélsz szinte egytől egyik mérnöki vagy vele ekvivalens végzettséget igényel az informatika terén. Attól a kérdező még messze van, és addig bizonyára képes megtanulni azt is, ha úgy alakul. Most az érettségi jön.


A Python 3 vs 2 és a surveyre reagálva pedig azt kell hogy mondjam el vagy kicsit tévedve. A Python 3-ban sok mindent javítottak az elődjéhez képest, ennyire azért nem kell utálni. Mégis miért ne Python 3-at használjon érettségire mikor azt követeli meg az érettségi? Mi az az általad titokban tartott baromi nagy hibája a Python 3-nak amiért a kérdező nem használhatja? Az hogy egy több mint 1 éves survey szerint a cégek több mint a fele még nem állt át? Miért befolyásolna ez bármit is? A survey különben is félrevezető, vagy legalább is ennyi információval amit bevágtál. (az 1:9 arányt meg nem tudom honnan vetted) Azok 90%-a akik használták már a Python 3-at, Python 3-at használnak ha nincs Python 2 függőségük. Az is kiderül, hogy az emberek többsége szerint jobb a Python 3 mint a Python 2, csak még vannak py2 függőségek. De szépen lassan minden library már átállt. Tartom a véleményem, ha nincs Python 2 függősége a kérdezőnek, használjon Python 3-at, sok minden van benne javítva, könnyebb és modernebb. Nincs oka Python 2-t használni, de ha lenne, akkor is órák alatt meg lehet tanulni a különbségeket, és a kistestvér buktatóit. A melóban is minden új kód már py3-ban készül, el kéne neked is kezdened átállni.

2015. jan. 18. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
11%

"Csak azért mert nem egyezik valamiben a véleményed másokkal még nem biztos hogy hülyének kéne nézi azt. "


A véleményem? Alátámasztottam. Ez nem az én véleményem. Az érettségin egyébként lehet használni Python 2.x-et is. Nézz utána!


"Már nagyon régen dolgozok a szakmában és tapasztalatból mondom hogy legalább annyiszor kell használnom Python mint C-t, ha nem többször."


Ennek szívből örülök. Én is évek óta dolgozom a szakmában, és én is használtam már Pythont ( jelenleg is a NOKIÁ-nál tesztautomatizálásra ), ettől még tudom használni a Google-t és megtudom állapítani, hogy a C++ jóval több helyen követelmény, mint a Python. Semmi mást nem állítottam, csak ezt. Attól, hogy a te munkahelyeden Python kell neked, ( sőt nekem is épp most az ) attól nem jelentheted ki, hogy ugyanannyira populáris mint a C. Nemzetközi viszonylatban is bőven elmarad ( lásd: Stack Overflow Survey ... )


"Attól a kérdező még messze van, és addig bizonyára képes megtanulni azt is, ha úgy alakul. Most az érettségi jön. "


Igen, és? Ki állított olyat, hogy ne a Pythont használja? Én is a Pythont javasoltam neki... :D


"A Python 3 vs 2 és a surveyre reagálva pedig azt kell hogy mondjam el vagy kicsit tévedve."


Szerintem meg te vagy eltévedve, és kettőnk közül én alá is támasztottam. :) De ne vedd a szívedre!


"Mégis miért ne Python 3-at használjon érettségire mikor azt követeli meg az érettségi?"


Pont azért, mert nem azt követeli meg. 2.x-ben is lehet írni. Forrás: Volt info tanárom.


"Mi az az általad titokban tartott baromi nagy hibája a Python 3-nak amiért a kérdező nem használhatja?"


1. Nem tartom titokban

2. Van még rajtam kívül négyezerpárszáz aki ugyancsak nem kedveli ( fenti ábra )


"...az emberek többsége szerint jobb a Python 3 mint a Python 2, csak még vannak py2 függőségek. De szépen lassan minden library már átállt."


Pl. ? A PIL átállt? :D Pythonnal dolgozom immáron 3 éve, és kijelenthetem: talán húsz harmincszor annyi modul ( nem library ) van 2.x-re mint 3.x-re. Pl PyWinAuto és PIL nincs 3.x-re, PyBluez van, de szarul működik. :D Rengeteg rengeteg hiba... nem sorolnám fel, mert lehet nem is értenéd...


"sok minden van benne javítva, könnyebb és modernebb."


Attól függ ki hogy értelmezi a modernitást. Ha a script nyelvek a komplexebb szintaxis ( pl. több zárójel, átrendezett identation ) felé "újulnak" akkor valóban modernebb. :D


"Nincs oka Python 2-t használni, de ha lenne, akkor is órák alatt meg lehet tanulni a különbségeket, és a kistestvér buktatóit."


Végezetül idéznék egy gyönyörű mondatot, amelyet a NOKIA fejlesztőmérnöke mondott - az állásinterjúmon: "Nem is tudom hogy ki a fene használja azt a vacakot?!"


Szerintem te is kitalálod mire mondhatta ezt.

Hogy teljesen aktuális legyek, az Anteus Kft. is keres Python programozót ( igen, most Januárban ) és tippelj melyik Python verzióra kérdeztek rá az állásinterjún! :)


Na további sok sikert a 2-es modulok portolásához!


*Minden oka megvan a Python 2-t használni

*Nagytestvér ( popularitás alapján )

*Hónapok alatt szokod meg az idegesítő apró különbségeket, ugyanis minél apróbbak, annál könnyebben átsiklasz egy-egy elhagyott zárójel...stb. felett


" A melóban is minden új kód már py3-ban készül, el kéne neked is kezdened átállni."


Valóban ezért írják 2.7-ben az új forrásokat a NOKIA és a General Electric dolgozói. ( A két szememmel láttam )


Meggyőző érveid vannak kollega, csak így tovább! :)

2015. jan. 18. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Nem szeretnélek meggyőzni, téged nem lehet. Kinek a pap kinek, a papné. De nem szeretem ha megy a mellébeszélés. Ha lehet érettségin Python 2-t használni annak örülök, legutóbb amikor halottam róla pár éve még azt mondták nem lehetett.


De a hozzászólásod információtartalma számomra teljesen 0. Megint a pénzkeresést hozod elő ami nem érv a vitában hiszen nem munkahelyet keres a kérdező hanem érettségire tanul. Mire eljut arra szintre hogy pénzt keressen belőle, már tudni fog Javaban, C++-ban, Pythonban és C#-ban és célirányosan fogja használni őket. A kérdés pedig teljesen irreleváns lesz. Nem a programozási nyelv teszi a programozót, de úgy tűnik erre neked még rá kell jönnöd. Kódolni egy 5 éves is tud.


Egyetlen egy kérdésem volt: miért tartod rossz nyelvnek a Python 3-at a 2-höz képest, mert tény hogy sok minden javult a 3-ban, de lehet hogy az a probléma hogy ezekkel nem vagy tisztában. A válaszod pedig az: "van rajtam kívül négyezerpárszáz aki ugyancsak nem kedveli". Tehát fogalmad sincs hogy miért rossz, de ha vannak akik azt mondják, akkor te se fogod szeretni? Báránymentalitás kicsit?


A megnevezett csomagokat (a modul elnevezésed nem teljesen korrekt, legalább hülyeségre ne javíts ki..) vagy már rég nem fejlesztik, vagy épp átállnak, vagy pedig megvan a py3 alternatívájuk amik jobbak is. Nem tudsz nekem olyat mondani amit Python 2-ben meg lehet csinálni de Python 3-ban nem. Viszont a fordítottja is igaz, jelennek már szépen lassan meg azok a csomagok is amik már nem py2 kompatibilisek. Ennek ellenére azt mondtam és nem tudom miért próbáltál ezzel ellenérvelni, hogy a kérdezőnek nincs py2 függősége, ezért nem kell Python 2-t használnia. Otthoni használatra soha nem kellett elővennem a Python 2-t amióta kint van a Python 3. És érettségire pláne nem kéne.


A nyelv szintaxisa egyszerűbb lett, logikusabb lett. Tényleg olyan nagy baj hogy a print-hez ki kell írni 2 zárójelet mert függvény? Inkább azon kéne csodálkozni hogy eddig nem kellett. Egy új programozónak hogy magyarázod el hogy a print-hez miért nem kell zárójel mikor az összes többi függvényhez kell?


De úgy tűnik nem tudod hogy miért írtam hogy modernebb nyelv. Valószínűleg soha nem néztél utána hogy valójában miben különbözik, mi lett benne fejlesztve és megoldva, miben más. Ott leragadtál hogy hónapokig szenvedtél a print függvény zárójeleivel.


Örülök hogy láttad a két szemeddel hogy pár cég még mindig Python 2-t használ, ez igazán meggyőzött arról hogy a Python 3 egy rossz nyelv, és mindenki aki átállt a Python 3-ra biztos hülye lehet. És ezzel megválaszoltad talán a legfontosabb kérdést is amiért itt vagyunk: miért ne használjon valaki érettségire Python 3-at.

2015. jan. 18. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!