Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mi értelme van a webes framewo...

Mi értelme van a webes frameworkoknek?

Figyelt kérdés
Eddig azt hittem, egy komoly oldal áll egy kis phpből, sqlből, javascript/htmlből... de olvasgatva az álláshirdetéseket ilyen PHP5 meg Php oop meg MVC meg Django meg ezeket találok... mire jók ezek? Miért érdemes őket használni, ás miért nem elég a hagyományos módszer amit mondtam pl?

2015. jan. 5. 15:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
A PHP5 a PHP 5-ös verziója, a "Php oop" meg az objektum-orientált szemlélet, az MVC pedig egy programszerkezeti minta. Ezek közül egyik sem FW.
2015. jan. 5. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
érdekes, az mvcre meg djangora frameworkot mondanak elég sokan
2015. jan. 5. 16:20
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
A Django pedig egy Python framework, és az az értelme, hogy villámgyorsan összetákolhatsz a segítségével egy webalkalmazást. Bizonyos dolgok előre meg vannak benne csinálva, amikkel neked nem kell időt tölteni. De ezt mind nagyon szépen leírják a dokumentációjában.
2015. jan. 5. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem, az MVC nem framework. Nyugodtan keress rá, "módszer", "minta", "pattern" szavak vannak a definícióiban.
2015. jan. 5. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Az MVC-t, szerintem így érti ASP.NET MVC Framework. Bár amilyen szinten állnak az álláshirdetések kiírói, simán kinézem belőlük a Factory Framework-öt is.
2015. jan. 5. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

"Bár amilyen szinten állnak az álláshirdetések kiírói, simán kinézem belőlük a Factory Framework-öt is."


Az MVC framework mindössze egy bármilyen MVC-mintát használó frameworkot jelöl, nem pedig egy konkrét implementációt.

Az mvc keretrendszerek mind hasonló módon működnek, kb. hasonlóan épülnek fel. Nem hülyeségből írják így, hanem azért, mert azt várják, hogy egy hasonló elvű keretrendszerrel legyen tapasztalatod.

2015. jan. 5. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

srácok, értem én, hogy ti okosak vagytok, de én nem értem amiről vitatkoztok :D Tény, hogy meg akarom tanulni, és rohad nehéz lesz, de legalább az elején ne nehezítsétek meg :D


Am pl itt is egy álláshirdetés, ahol csak annyit mondanak, hogy MVC Framework.

[link]

2015. jan. 5. 18:38
 8/13 A kérdező kommentje:
de amúgy mire valók a webes applikációk? Tegyük fel a www.xbox.com oldalon mi egy web aplikáció? Nekem úgy tűnik ezt mind meglehetne csinálni egy html-javascript-sql kombinációval.
2015. jan. 5. 18:42
 9/13 anonim ***** válasza:
82%

"Am pl itt is egy álláshirdetés, ahol csak annyit mondanak, hogy MVC Framework."


Ez annyit mond, hogy "_egy_ mvc framework" (using _an_ MVC based framework. )...Az egy gyűjtő fogalom, sok-sok php mvc framework van.

De azt is mondja, hogy " Mid or Senior Level"..amitől messze vagy, ha nem tudod, mi az az mvc;)


Tök jó, hogy meg akarod tanulni. sok sikert. Menj egyetemre. De legalább google-izz már rá a kulcsszavakra, amiket nem tudsz. Nem fogjuk a szádba rágni.

2015. jan. 5. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
magamtól akarom megtanulni, nem az egyetemen. Nincs időm, se pénzem rá, de mivel nem kifogásokat keresek, ezért minden nap munka után csak tanulok, a szabadnapokon is. Lehet, hogy lassabban, lehet, hogy nehezebben, de így is meg lehet tanulni :) És senki sem fogja megmondani legalább, hogy mit és hogy csináljak
2015. jan. 5. 19:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!