Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ennek tényleg van értelme tudni?

Ennek tényleg van értelme tudni?

Figyelt kérdés

Iskolában, mikor tanítják a különböző algoritmusokat (rendezés, keresés, unió, metszet..), elvárják hogy kívülről tudjuk. Oké, az rendben is van hogy azt egyszer meg kell tanulni, de még 2 évvel később is elvárják hogy azt tudjuk. A kérdés lényege az, hogy például egy profi programozó tényleg tudja ezeket, vagy akár bonyolultabb algoritmusokat kívülről? És hogy mi értelme van tudni ha valahová le van írva, azt előveszed és onnan már is le tudod kódolni, arról nem is beszélve hogy ezek már alapból bele vannak építve a komolyabb nyelvekbe.

Előre is kösz a válaszokat.



2014. szept. 18. 21:02
 1/6 anonim ***** válasza:
92%
Az igaz, hogy ezek be vannak építve minden nyelvbe, de aki ezeket a nagyon egyszerű algoritmusokat nem érti, azt elég sokat szenved bármilyen összetettebb, egyedi algoritmus megírásával.
2014. szept. 18. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
81%
Jól írja az első, ezeket nem megtanulni, hanem megérteni kell. Ha nem érted, csak bemagolod, akkor soha a büdös életbe nem leszel programozó, max egy UML fordító...
2014. szept. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

> Ennek tényleg van értelme tudni?


Az, hogy ilyeneket tanultok, azért van, hogy megtanulj algoritmizálni, fejleszd a logikádat. Ráérezz arra, hogyan lehet kombinálni a dolgokat.


> egyszer meg kell tanulni, de még 2 évvel később is elvárják hogy azt tudjuk.


Miért, nálad milyen timeout van beállítva a megtanult dolgokhoz?


Amúgy 2 év programozás után, rutinnal a zsebben ezekre az algoritmusokra nem úgy kéne gondolni, mint "bemagolni való tananyag". Ezeket reprodukálni kéne tudni, nem copy-paste visszamondani.


> egy profi programozó tényleg tudja ezeket?


Az egyszerűbbeket reprodukálni tudja kisujjból, a bonyolultabbakat meg kiguglizza.


> már alapból bele vannak építve a komolyabb nyelvekbe.


Ja, de amikor egy bonyolult működést kell összehoznod, hogy a keresés/rendezés közben mellékfeladatokat is csinálsz, vagy az adott feladathoz specifikus optimalizációt kell beépítened, esetleg bonyolultabb adatszerkezetekkel dolgozol, akkor jó ha tudsz te is magadtól megírni egy lin.ker.-t.

2014. szept. 18. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A legtöbb dolgot azt hiszem már leírták, annyit tennék hozzá: A kutatásokon, élvonalban dolgozó IT-sek a szakterületükről brutális algoritmusokat tudnak előrántani, szóval arra a kérdésre is igen a válasz, hogy ennél bonyolultabbat tudnak-e.
2014. szept. 18. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Miért, nálad milyen timeout van beállítva a megtanult dolgokhoz? "

Ez jó! :))))


Amúgy igaz, ha elfelejted adott idő múlva, akkor igazából nem is értetted. Ha megérted, akkor szinte megtanulnod sem kell, bármikor újra tudod építeni magadban logikai alapon.


"még 2 évvel később is elvárják hogy azt tudjuk."

Az, hogy a tanárok elvárják, egy dolog. De azon ne csodálkozz majd, hogy a leendő főnököd is elvárja. Nem mondhatod neki, hogy "bocsi, az a tudásom már elévült, kérjen valami mást". :))

2014. szept. 19. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Az én tanárom azt várja el, hogy a fogalomfüzetbe kiírt fogalmakat tudjuk (töri, nyelvtan, irodalom). :/
2014. okt. 8. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!