Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Linux forráskódból használható...

Linux forráskódból használható ISO fájlt, hogyan?

Figyelt kérdés
Ha letölteném a Linux forráskódját, mert át szeretnék írni benne néhány dolgot (egy ilyen saját operációs rendszer félét) akkor utána abból hogyan tudok újra "rendes" fájlokat csinálni? Tehát, hogy ne c vagy h fájlok tucatja legyen, hanem csak a Linux operácós rendszer.

2014. dec. 27. 14:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Te most azt kérdezed hogyan kell lefordítani a kernelt? Vagy a kernel image-t nem tudod létrehozni? Vagy csak egy bootolható iso képfájlban akarsz kicserélni fájlokat? Szóval hol akadtál el?
2014. dec. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarlak megbántani de a kérdéseid naivságából adódóan azt a következtetést vonom le hogy nem fog menni neked amit körvonalazol a kérdéseddel.

Először ismerkedj meg a linux dist.ek fajtáival telepítgess fel virtualboxban pár fajtát tanulmányozz terminál parancsokat és majd 5-6 év múlva térj vissza a kérdéshez.

2014. dec. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Igen, a Kernelt szeretném lefordítani. Bocsi a rossz fogalmazásért. Linuxban nincs nagy tapasztalatom. Windows programokat szoktam készíteni hobby szinten C++-ban és VB-ben, meg most tanulom. ISO fájlt azt tudok csinálni amúgy, én a kernelt akarnám lefordítani
2014. dec. 27. 15:35
 4/11 A kérdező kommentje:
+1 kérdés. A grafikus elemeknek (ikonok, logó, menü) mik a formátuma? Mert én képformátumban nem találtam. És hol lehetne ezeket megtalálni?
2014. dec. 27. 15:37
 5/11 anonim ***** válasza:

Na tisztázzunk pár dolgot. A Linux csak magát a kernelt jelenti. Vagyis olyan dolgok gyűjteményét, amik csupán létszükségletei az oprendszernek. Ilyen pl. a memóriakezelés, lemezkezelés, egyéb IO, rendszerindítás, driverkezelés stb.


Erre még rengeteg dolgot rá kell húzni, hogy a rendszer egyáltalán hajlandó legyen csinálni valamit. Kell például egy rendszertöltő, ami elindítja magát a betöltés folyamatát (pl. LiLo, Grub). Kellenek rá az adott hardver driverei. Kell rá parancsértelmező (pl. bash), grafikus meghajtó (pl. OpenGL), asztalkezelő (KDE, Gnome, stb.), meg még isten tudja, hány dolog. Miután mindezt ráhúzták a Linuxra, innentől nevezzük ezt a "masszát" disztribúciónak.


Hogy meg is értsd, miről van szó. Mikor megszületsz, az agyad csak pár dologra képes. Tudja vezérelni a szívedet, a lélegzetedet, képes mozgatni a végtagokat, kiadni hangokat, hallani, látni, stb. Ez azonban csak a legszükségesebb dolgok. Innentől az agyra rá kell húzni a beszéd képességét, a járás képességét, stb.

2014. dec. 27. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Az oké, ha magát a kernelt lefordítod, de abból még nem lesz működő dolog.

Ehhez ezer más minden is kell.


2 megközelítés így kapásból:

- fogj egy meglévő disztrót és azt módosítsd.

- vagy itt van ez: [link] de ez sokkal több időt és tapasztalatot igényel...


Mondjuk a mostani tudásoddal bármelyik is választod jó sok órát/hetet el fogsz vele tölteni.

2014. dec. 27. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válazokat
2014. dec. 27. 18:08
 8/11 anonim ***** válasza:

Vázolom a menetét:

Lefordítod egy már létező rendszeren. Aztán egy CD-író program elkészíti neked az iso-t, úgyhogy azzal nem kell foglalkozniuk a készítőknek.

Persze kell ahhoz a tudás, hogy belepiszkálhass, de ezek a végső lépések sokkal könnyebbek.

2014. dec. 27. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Van egy ubuntu egy pendriveomon. Azzal próbálkozom. De a rajta lévő fájlok között egy képfájlt sem találok (ami ikon vagy ilyesmi). De ha elindítom az OP rendszert pendriveról akkor az ubuntu már látja ezeket. És a saját operációs rendszere alatt ezt lehet szerkeszteni. Akkor ezek a fá

jlok mégis a pendrive-on vannak?

2014. dec. 27. 19:38
 10/11 anonim ***** válasza:

Ha a megjelenést akarod módosítani, az nem közvetlenül a kernelhez tartozik, "csak" az asztali felülethez (Desktop Environment). Annak a módosításához viszont általában nem kell belepiszkálni a kódba, ennél rugalmasabban is lehet állítani, csak olvass utána, hogyan működik az adott környezet.

Pl:

/home/<neved>/.themes/

/usr/share/themes/

2014. dec. 27. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!