Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Tudnátok mondani gyors' egy...

Tudnátok mondani gyors' egy egyszerűen használható karakterkódoló függvényt, ami oda vissza működik?

Figyelt kérdés

2014. jún. 19. 22:49
 1/7 A kérdező kommentje:

Az sajnos kikötés, hogy bitshift operátorokat nem tudok használni, mert Quick Basic-hez kéne, és ott nincsenek ilyenek.

Külső titkosítót se tudok meghívni (DOS-ban mindig hibát kap külső EXE meghívásánál), szóval mindenépp valami kódra/algoritmusra lenne szükségem.

2014. jún. 19. 22:51
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
ROT13?
2014. jún. 20. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Bár nem tiszta, hogy itt most kriptográfiáról, gazdaságos kódolásról vagy hibajavító kódolásról van szó.
2014. jún. 20. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 coopper ***** válasza:
100%

Szia.


Logikai operátorok játszanak ? Mert akkor szerintem : XOR logikai operáror.


Sok sikert.

Üdv.

2014. jún. 20. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Azóta már megoldottam :)

Csak sajnos feleslegesen ='(


Ugyanis másolásvédelemhez kellett volna, de halálpontosan időzítve az előtt szedték ki a kezemből a cuccost (felsőbbrendű okokra hivatkozva), mielőtt azt ráraktam volna.... amivel napokat-heteket dolgoztam, az bezzeg akkor már rajta volt. >(



De sebaj, bosszút állok én az istenen is, ha kell!! - (és amúgy már párszor kellett is (volna))

2014. jún. 20. 15:51
 6/7 A kérdező kommentje:
Amúgy a válaszokat köszönöm, mindenki megkapta a pontot, bár azt nem értem, hogy mi az a gazdaságos kódolás.
2014. jún. 20. 15:54
 7/7 A kérdező kommentje:
Egyébként a XOR, és főleg a ROT13 az még túlontúl primitív lett volna itt, a XOR-ra is már tucatnyi oldalon van leírás a törési módszerekre. Ezeknél kicsit bonyolultabb megoldást szándékoztam megpróbálni, bár ott is eléggé arra építettem, hogy szvsz. a lefordított EXE visszafejtésének a nehézsége ellensúlyozza az algoritmus gyengeségeit.
2014. jún. 20. 15:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!