Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Java, Hogyan tudom futtatni...

Java, Hogyan tudom futtatni az RxTx könyvtárat használó java-s programom olyan gépeken, ahol nincs az RxTx könyvtár rámásolva a gépre?

Figyelt kérdés

Mivel ha úgy futtatom akkor "Could not find Main-Class: gnu.io.SajatOsztaly. Program will exit.


A kérdés alatt azt értem, lehet-e valahogy úgy fordítani javac-vel, hogy a kapott program tartalmazza az RxTx-es fájlokat is?



2014. okt. 28. 22:11
 1/4 anonim ***** válasza:

A Could not find Main class szerintem nem könyvtár/lib függő probléma. A futtatási paranccsal lehet gond.


Én azt javaslom, csinálj JAR fájlt. Abba belecsomagolhatod a használt libeket is, pl. az RxTx-et.


De ha nem is JAR-olsz, futtatáskor a "-cp .;eleresi/ut/rxtx.jar" kapcsolóval használatba veheted a cuccot. És akkor hurcolászd magaddal az RxTx-et is.

2014. okt. 28. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Rendben köszi, közben egy favágó módszerrel oldottam meg.

Amit kiírt hiányzó RxTx-es class fájlokat ("java osztálynév" futtatáskor), azt mind javac-ztem, ezután már fut, jar fájlként is.

2014. okt. 28. 22:39
 3/4 A kérdező kommentje:

Írtad a jar fájl készítését, amibe csomagolhatom a libeket, azt hogyan kell? Van egy Rxtx.jar fájlom, vagy van egy gnu/io/ mappám tele RxTx-es java fájlokkal.


Eddig így csomagoltam a dolgokat:

javac főosztály //ezzel létrejöttek class fájlaim a főosztályom nevével

jar -cvmf manifest.txt progi.jar *.class


Hogy tudom ehhez hozzácsapni az RxTx fájlt?

2014. okt. 28. 23:07
 4/4 anonim ***** válasza:

Bevallom, én a JAR parancsot nem ismerem. :) Én buildelésre Maven-t használok. Nagyon hasznos cucc, sok mindent megkönnyít és iparban is használják, tehát később is jól jön, ha megismerkedsz vele.


A lényege az, hogy egy pom.xml fájlt kell írnod a projekted könyvtárába. De egyszerűbb ha eleve egy Maven projektet generálsz, IDE-k is tudják, de parancssorból is lehet.


Ebben a pom.xml-ben meg tudsz adni dependency-ket (függőségeket, libeket), amiket a Maven automatikusan letölt egy központi Maven repóból a gépedre. Illetve megadhatsz sokféle fordítási paramétert, csomó plugin van hozzá, amivel kiegészíthető a mechanizmusa.


Kicsit utána kéne olvasni, ha érdekel, nincs erőm mindent leírni. :)


Az RXTX is fent van a központi Maven repóban:

[link]

Ezt be kellene rakni a pom.xml-be.


A dependency-ket meg ezzel a kiegészítéssel tudod belecsomagoltatni:

[link]

A Maven parancs is ott van, amivel a JAR fájlt elkészíti.

2014. okt. 28. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!