Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Lehetseges Visual Studioban...

Lehetseges Visual Studioban megirt programot Linuxon futtatni?

Figyelt kérdés
Probaltam mar C++-t,Javat, mindkettoben eljutottam egy bizonyos szintig, de egy ido utan nem tetszettek dolgok bennuk. Nemreg kiprobaltam a C#-ot, nekem jobban tetszik, mint a Java, Visual Studio IDE-vel dolgozok, amivel eleg egyszeruen ossze tudok rakni egy felhasznaloi feluletet, nem kell a Swinggel bajlodni... Az lenne a kerdesem, hogy az lehetseges, hogy Windows alatt elkeszitett programot, amit ezzel az IDE-vel keszitek, futassam Linux alatt es ugyanazt az eredmenyt kapjam, megjelenes es mukodesi szempontbol is... Na meg lehet ugy futtatni, hogy egy olyan ember is kezelni tudja, aki nem programozo? Gondolom ott is kell hozza a .NET Framework.
2014. szept. 18. 14:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Kulcsszó: mono

[link]


Ha már multiplatform, miért nem Qt?

2014. szept. 18. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Qt azt egyfajta IDE vagy mi?

Amugy mar megvolt irva a program, mikor gondoltam, hogy jo lenne ha linuxon is mukodne...

2014. szept. 18. 14:56
 3/13 anonim ***** válasza:

Nem, egy framework, pont mint a .NET


[link]

[link]

2014. szept. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Es milyen nyelveken lehet benne programozni, mert az interneten azt irja, hogy csak c++...
2014. szept. 18. 16:19
 5/13 anonim ***** válasza:

"Az lenne a kerdesem, hogy az lehetseges, hogy Windows alatt elkeszitett programot, amit ezzel az IDE-vel keszitek, futassam Linux alatt es ugyanazt az eredmenyt kapjam, megjelenes es mukodesi szempontbol is..."

Röviden, tömören: nem.

2014. szept. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Illetve nem az IDE-n múlik, hanem a .Net-en, ami nincs Linuxra.
2014. szept. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Na meg azon, hogy használsz-e Windows-specifikus dolgokat. Olyanokra gondolok, mint például conio.h, vagy arra, hogy System(“pause”). Elég szigorú követelmény a hordozhatóság.
2014. szept. 18. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Qt, ahogy már korábban is mondták
2014. szept. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Qt alatt ugyanugy lehet programozni C#-al?
2014. szept. 19. 14:09
 10/13 anonim ***** válasza:
Újabb nyelvek hozzávétele nem tartozik a prioritások közé. A C#-ot nem támogatja, ahhoz a Monot ajánlom.
2014. szept. 19. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!