Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Lehetseges Visual Studioban...

Lehetseges Visual Studioban megirt programot Linuxon futtatni?

Figyelt kérdés
Probaltam mar C++-t,Javat, mindkettoben eljutottam egy bizonyos szintig, de egy ido utan nem tetszettek dolgok bennuk. Nemreg kiprobaltam a C#-ot, nekem jobban tetszik, mint a Java, Visual Studio IDE-vel dolgozok, amivel eleg egyszeruen ossze tudok rakni egy felhasznaloi feluletet, nem kell a Swinggel bajlodni... Az lenne a kerdesem, hogy az lehetseges, hogy Windows alatt elkeszitett programot, amit ezzel az IDE-vel keszitek, futassam Linux alatt es ugyanazt az eredmenyt kapjam, megjelenes es mukodesi szempontbol is... Na meg lehet ugy futtatni, hogy egy olyan ember is kezelni tudja, aki nem programozo? Gondolom ott is kell hozza a .NET Framework.
2014. szept. 18. 14:15
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Kezdjük ott, hogy a linuxról fogalmas sincs, ha szt mondod, hogy oda is kell egy .NET framework... Rámerek fogadni, hogy max messziről láttál linuxot. Egy nagyon alap kérdés: hogy működik a linux jogrendszere és terminálból hogyan módosítod?


Az, hogy nem tetszik a GUI programozása pl. Javaban, akkor csak is a kitartásoddal van probléma. C# az olyan őssze kattingatom a felületet. Nem nagy dolog. De! Ha komolyabb algoritmust kell tervezni, teszem azt MI technologia algoritmussal, akkor mi lesz veled?


Nah. C#ot az MS fejlesztette ki Windowsra. Szóval 0%, hogy azt linuxon tisztán futtatod.

2014. szept. 20. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Hat lattam linuxot, sot hasznaltam is
2014. szept. 21. 00:09
 13/13 A kérdező kommentje:

Ubuntut, en arra gondoltam, hogy talan van olyan megoldas, hogy valahogy wine-al futtatni .net frameworkot linuxon es nem kell a mono cuccal szarakodni... A java-s dologhoz meg annyit mondanak, hogy en nem hiszem, hogy te koddal szebb feluletet precizebbet osszeraknal mint en Visual Studioban a drag and droppos felulettel...

Olyan dolgokat hiaba allitasz, amiket nem tudsz, nem tudhatod hogy ki mennyire kitarto.

2014. szept. 21. 00:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!