Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » HTML-ben miért jó használni a...

HTML-ben miért jó használni a címkét? (label tag)

Figyelt kérdés
Pl: CSS-ben lehet rá hivatkozni, és ugyanugy szerkeszteni a stílusát?
2014. szept. 28. 18:07
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert ha megadod a for attribútumát, akkor a cimkére kattintva a fókusz a hozzá rendelt input mezőre kerül.
2014. szept. 28. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
egy nagyon picit, laikusabban....
2014. szept. 28. 18:13
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

<label for='email'>E-mail címed:</label>

<input name='email' type='email' />


Ekkor ha az "E-mail címed"-re kattintasz, akkor a kurzor az input mezőben fog villogni és írhatod a címed. Ha csak simán mellé írod, hogy "E-mail címed", akkor napestig kattingathatsz a szövegen, nem fog történni semmi sem.

Én igen, lehet formázást rakni rá. Én pl. szoktam olyan, hogy fix szélességet adok neki, így az input mezők szépen egymás alatt jelennek meg.

2014. szept. 28. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Bár néhány dolgot érdemes a label tag-en belülre helyezni, pl a radio és checkbox elemeket, különben a köztük lévő üres teret nem fogja úgy érzékelni, ahogy szeretnéd.
2014. okt. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!