Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » C++-ban hogyan kell használni...

C++-ban hogyan kell használni a keydown/press/up eventeket?

Figyelt kérdés
Csak egy nagyon egyszerű programot írok, annyi kéne ha lenyom az ember egy nyilat a képernyőn oddébb megy egy ember(konzolban táblázattal).Új vagyok c++-ban úgy hogy meggöszönnék egy kis magyarázatot is.
2014. aug. 10. 13:44
 1/5 anonim ***** válasza:
2014. aug. 10. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

ezt már megtaláltam én is... csak nem tudok valami jól angolul és nem tudtam sok mindent kivenni belőle.

le írnád pls hogy melyik sorban mi-mit csinál?

köszi

2014. aug. 10. 14:52
 3/5 anonim ***** válasza:

> csak nem tudok valami jól angolul

Ez egy komoly probléma, sajnos enélkül nem fog menni.


A C++ pedig egy programozási nyelv. Amit kérdezel az keretrendszer függő. Először azt kell tudnunk milyen keretrendszert használsz, WinAPI, WinForms? Qt, wxWidgets, dotNet? Gtk? SDL?

2014. aug. 11. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

öööö...

codeblocks-ban a "console application"-t

windows 8-on.

vagy kell még valami?

amúgy valamennyire tudok angolul csak azon a honlapon van egy csomó szó amiről nem tudom mit jelent.(annyi amit nem nagyon érdemes ki fordítózni)

2014. aug. 11. 18:29
 5/5 anonim ***** válasza:

> console application

Konzolos alkalmazásnál nincs grafikus felület, nincs eseménykezelés.


Ha jól sejtem te olyat akarsz, hogy lekérdezed milyen gombot nyomott a user, jól gondolom?


Gyakorlatilag egy while ciklus kell neked ahol figyeled mit nyomott a falhasználó. Ez egy teljesen más dolog, mivel itt a program blokkol (vár) amíg nem történik billentyűnyomás. Grafiku felületen nincs ilyen blokkolás (mert például az egérnek is mozognia kell, kirajzolni az ablakot, stb...) ezért van eseménykezelés.


Példakód, ami billentyű lenyomásokat kezel, és Escape-re kilép:


#include <iostream>


using namespace std;


int main()

{

  char c;

  while ((c = cin.get()) != 27)

  {

    // Itt kezelheted a többit

  }


  return 0;

}

2014. aug. 12. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!