Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Egyszerű példaprogramok Java...

Egyszerű példaprogramok Java nyelven, menüpontokra (főmenű, almenü) vonatkozóan?

Figyelt kérdés
Előre is köszi. :)
2014. szept. 16. 22:24
 1/4 anonim ***** válasza:

[link]


Hivatalos tutorial, és megjegyzem, "java menu" keresés első találata. :)

2014. szept. 16. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ezt néztem, de számomra túl bonyolult.:D

Angol tudásom gyenge és a bonyolultságot ez is adja:

"enuItem.setMnemonic(KeyEvent.VK_B);".

VKB.

Tudom utánanézés. :D

2014. szept. 16. 23:00
 3/4 anonim ***** válasza:
Google.
2014. szept. 16. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

#1 vagyok


> enuItem.setMnemonic(KeyEvent.VK_B);


Nagyon egyszerű. :) Megnézed, milyen lesz a menü, ha ez a sor benne van a kódban. Aztán megnézed, mi változik, ha kiveszed.

Mivel azért a "key" szót csak felismered a "keyboard"-ból, gondolhatod, hogy valami billentyűs varázslatról van itt szó. A VK_B egy virtual key code, mégpedig a [B] billentyűé.


A parancs pontos működését a dokumentáció leírja. Angol tudás nélkül felejtős a programozás.


De amúgy semmiből nem áll beírni a Google-be, hogy "java menü készítés", én most megtettem, és vannak értelmesnek tűnő magyar találatok, példaprogramok is.

2014. szept. 16. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!