Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Kezdő programozó vagyok és az...

Kezdő programozó vagyok és az eerdekelne hogy a bug-ok hogy "kerülnek bele a programba" és hogy javítják ki őket?

Figyelt kérdés

2014. szept. 14. 11:03
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
50%
Emberek írják a programokat, és előfordulnak hibák. Egy programozó rakta bele véletlenül. Újraírják immáron jól, és akkor megfelelően működik. Vagy kiszúrják code review-t tartva mások, és kijavítják.
2014. szept. 14. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Ket fajta hiba letezik, a szintaktikai mikor nem teszel ki pl. egy kapcsos zarojelet vagy egy pontos vesszot ezert a fordito nem tudja a kodot leforditani, a masik pedig a logikai hiba, mikor helyesen gepeled be a kodot de a gondolatmenet nem helyes erre egy jo pelda a vegtelen ciklus...
2014. szept. 14. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
50%

Vagy nem gondoltál minden eshetőségre.

De van olyan szintaktikai hiba is, ami lefordítható, pl. egy if utáni blokk köré nem teszel kapcsos zárójelet.

2014. szept. 14. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
75%
3-as az nem szintaktikai hiba, ha a nyelv nem követeli meg az if után a blokkot. Illetve a dinamikus nyelvnél (pl. Python) futás közben jönnek ki a szintaktikai hibák (de még a whitespace-k használata is ide tartozik).
2014. szept. 14. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Ezeket nem jelzi ki a futtatás?(amikor futtatom akkor kijelzi hanyadik sor hanyadik karakter van rosszul) én olyan konkrét bugra gondolok amikor az értékeket rosszul írja ki vagy egyáltalán nem írja ki vagy bizonyos gépeken eltérően működik(nem kompatibilis) vagy esetleg crash-el a egész...
2014. szept. 14. 12:09
 6/17 anonim ***** válasza:
En azt csak peldanak irtam, hogy ertse mire gondolok.... persze ha az if utan egy utasitas jon akkor elhanyagolhato a kapcsos zarojel
2014. szept. 14. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
mert láttam már hogy 100+ os bug fix repotokat írtak frissítésbe...
2014. szept. 14. 12:11
 8/17 anonim ***** válasza:
5-re: a statikus tipus analízis néhány nagy hibát kivéd, de pl. memória túlindexelést a C nem véd ki. Vannak nyelvek amikben meg kivételt dob futásidőben, de a fordító nem tudja megjósolni a lefutását.
2014. szept. 14. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
8 szóval van hogy kihagy és nem ellenőriz le dolgokat?
2014. szept. 14. 13:01
 10/17 anonim ***** válasza:
Van amit nem tud leellenőrizni, mert vannak korlátai a fordítói ellenőrzésnek. Meg nem örülnél, ha hetekig tartana egy kicsi program fordítása, mert behelyettesítéseket végez.
2014. szept. 14. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!